Replika zlatého 10 Dukátu Mateja II. z roku 1612

Exkluzívny numizmat Národnej Pokladnice

Prvá medaile z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince je presnou replikou zlatého 10 Dukátu Mateja II. z roku 1612, najhonosnejšej uhorskej-habsburskej mince. Svojím prekrásne spracovaným motívom predstavuje repliku jednej z najskvostnejších habsburských mincí vyrobenej na Slovensku. Zobrazenie portrétu kráľa a vtedajší uhorsko-český znak reprezentuje nielen samotného rímsko-nemeckého cisára, českého a uhorského kráľa, ale aj štáty, ktorým vládol.

Medaila bola zušľachtená 24-karátovým zlatom pričom bola vyrazená v najvyššej kvalite razby – lešteným razidlom. Súčasťou Vašej zásielky bude aj Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu numizmatu. Ďalej prijmete aj Informačnú kartu, ktorej obsahom je odborný text popisujúci históriu a význam pôvodnej mince. Autorom je uznávaný slovenský numizmatik PhDr. Ján Hunka, CSc.

Averz numizmatu tvorí portrét panovníka v polpancieri s Rádom zlatého rúna a ozdobným golierom, reverz predstavuje ozdobne vykrojený štít s uhorskými znakmi. Okolo je kruhopis naznačujúci ďalšie tituly panovníka a rok vydania mince.

Dukáty boli najhodnotnejšie mince svojej doby, využívali sa na praktické a reprezentačné použitie. Platili sa nimi nákupy usadlostí, pozemkov, kaštieľov, technických zariadení a výzbroje cisárskych armád. V Matejových časoch sa razili iba v kremnickej mincovni, v troch rozdielnych umeleckých vyhotoveniach, z nich nami prezentované sú najkrajšie.

Teraz máte jedinečnú možnosť získať túto nádhernú repliku 10 Dukátu Mateja II. z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince za zvýhodnenú cenu € 19,95 (namiesto € 39,95) a to iba v ponuke Národnej Pokladnice.

Kolekcia replík „ Najvýznamnejšie slovenské mince“

Počínajúc replikou Zlatého 10 Dukátu Mateja II. Vám Národná Pokladnica ponúka okrem zhromaždenia krásnych, vzácnych a často nedostupných slovenských numizmatov aj zoznámenie sa so zaujímavou históriou slovenských mincí.

V kolekcii okrem prvej medaily zlatého 10 Dukátu Mateja II. môžete prijať aj také skvosty ako Zlatý florén Karola Róberta alebo Kremnický toliar Ferdinanda I. Všetky repliky sú unikátne svojím perfektným spracovaním a najvyššou kvalitou razby – lešteným razidlom. V kolekcii sa nachádza celkom 24 medailí.

Národná Pokladnica je hrdá na to, že kolekcia Najvýznamnejšie slovenské mince vznikla v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom. Na hodnote zbierky pridávajú aj Informačné karty s odbornými textami a popismi histórie mincí, za ktoré vďačíme najuznávanejším slovenským numizmatikom Mgr. Marekovi Budajovi, PhD. a PhDr. Jánovi Hunkovi, CSc.

Cena prvej medaily v kolekcii je len € 19,95 a poštovné neplatíte.

Cena ďalších medailí v kolekcii, ktoré budete prijímať v mesačných intervaloch, je len € 39,95 (+ € 4,99 poštovné a balné).

Zberateľská kazeta pre bezpečné uchovanie Vašej zbierky

Ako súčasť kolekcie dostanete CELKOM ZADARMO:

  • Certifikát autentickosti ku každej medaile zaručujúci jej razbu a vynikajúcu kvalitu
  • Informačné karty
  • Špeciálne navrhnutú elegantnú zberateľskú kazetu pre bezpečné uchovanie Vašej kolekcie
  • Individuálne číslované Osvedčenie o vlastníctve kolekcie
  • Zberateľské rukavice na profesionálne narábanie s medailami

Áno, chcem začať zbierať medaily z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince. Objednávam si prvú repliku 10 Dukátu Mateja II. za zvýhodnenú cenu iba € 19,95 vrátane poštovného a balného (namiesto € 39,95). Peniaze nezasielam dopredu, pozlátená replika 10 Dukát Mateja II. zo základného kovu bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu 10 Dukát Mateja II. ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 39,95 (+ € 4,99 poštovné a balné). Každú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Najvýznamnejšie slovenské mince a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Meď
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Hmotnosť:
27,9 g
Priemer:
40 mm
Krajina:
Slovensko
Rok:
2020
Limitácia:
Len 2000 kolekcií pre celé Slovensko