Príbeh o živote cisárovnej Sisi je dodnes veľmi populárny. Vzniklo nespočet diel, ktoré sú venované jej životu. My si túto významnú ženu pripomíname na minci z rýdzeho zlata 999/1000, ktorá bola vyrazená k jej 185. výročiu narodenia. Tiež sa spája s ďalším jej výročím, pretože je to zároveň 155 rokov od jej korunovácie.

Táto prekrásna minca z rýdzeho zlata 999/1000 bola vyrazená v najvyššej kvalite Proof a vo veľmi striktnej limitácii, symbolických 1 837 kusov, ktoré pripomínajú rok narodenia rakúskej cisárovnej a uhorskej kráľovnej. Dosahuje priemer 11 milimetrov s hmotnosťou 0,50 gramov.

AVERS REVERS
Na averznej strane mince sa nachádza erb emitenta mince, Gibraltáru, na ktorom sa prepája vláda jej veličenstva, kráľovnej Alžbety II. a už spomínaného Gibraltáru. V odpise sa spolu s nominálnou hodnotou 1/25 Crown a rokom razby nachádza aj text ELIZABETH II · D · G · REGINA.

Reverz mince zobrazuje Alžbetu Bavorskú, ktorú dopĺňa odpis ELISABETHA · IMPERATRIX AUSTRO – HUNGARICA.

Život Alžbety Bavorskej skončil tragicky. 10. septembra 1898, keď bola zavraždená v Ženeve vo Švajčiarsku pri prechádzke po promenáde na brehu jazera. Vrahom bol taliansky anarchista Luigi Lucheni.

Objednávkou získate:

  • Rýdze zlato 999/1000
  • Symbolickú limitáciu 1 837 kusov
  • Najvyššiu kvalitu razby - Proof
  • Elegantné balenie vrátane Certifikátu autentickosti

Súčasťou zásielky je aj Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre mince. Minca spoločne s Certifikátom autentickosti je vložená do prekrásneho a elegantného balenia.


Elisabeth Amalie Eugenie, Herzogin in Bayern (vojvodkyňa Alžbeta Bavorská) sa narodila 24. decembra 1837 na zámku Possenhofen pri Mníchove v Bavorskom kráľovstve ako tretie dieťa vojvodu Maximiliána Jozefa Bavorského z rodu Wittelsbachov a princeznej Ludoviky. Ich deti vyrastali vo veľmi rodinnom a vidieckom prostredí, vďaka čomu prežili skutočne mierumilovné detstvo.

Vo svojich pätnástich rokoch, stretla Alžbeta 23-ročného Františka Jozefa, ktorý sa do nej rýchlo zamiloval. A nie je sa čomu diviť. Alžbeta bola už v tom čase považovaná za najkrajšiu princeznú v celej Európe. Jej sobáš s Františkom sa uskutočnil 24. apríla 1854 vo Viedni a trval tri dni. Alžbeta rozhodne nebola chudobnou princeznou. Od svojho otca dostala darom veno, ktoré by dnes dosahovalo výšku 240 000 USD.

Korunovácia Františka Jozefa a Sisi sa konala v Budapešti 8. júna 1867. Kráľovský pár sa následne nejaký čas zdržiaval v maďarskej rezidencii v Gödöllő, 32 kilometrov východne od Budapešti. Sisi si toto miesto veľmi obľúbila a poväčšine tu žila aj celý nadchádzajúci rok. Porodila tu tiež dcéru Máriu Valériu, ktorá sa prezývala „maďarské dieťa“, pretože sa narodila niekoľko mesiacov po korunovácii svojich rodičov.

Áno, objednávam si mincu Alžběta Bavorská zvaná Sisi  za cenu 119 € (+ 4,99 poštovné a balné). Cenu mince je možné uhradiť naraz alebo vo forme 2 bezúročných mesačných splátok, 2x  59,50 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Au 999/1000
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,50 g
Kvalita:
Leštené razidlo
Nominálna hodnota:
1/25 Crown
Krajina pôvodu:
Gibraltar
Rok emisie:
2022
Limitácia:
1 837 ks