Oslávte spoločne s nami 60. výročie narodenín princeznej ľudu, anglickej ruže Lady Di. Aby jej oslava bola naozaj veľkolepá, prinášame vám jej podobizeň na dvoch unikátnych minciach. Každá je jedinečná nielen svojim kovom a zušľachtením ale aj svojim zaujímavým dizajnom.

Prvá minca tejto mincovej sady je vyrazená z rýdzeho zlata (Au 999/1000) a je zušľachtená ružovým Fairmined zlatom (Certifikované zlato). Disponuje obľúbeným priemerom 11 milimetrov a hmotnosťou 0,5 gramu. Vyrazená bola v najvyššej mincovej kvalite s limitáciou 19 999 kusov.

Na svojom averze je portrét princeznej. V okruží sa nachádza meno a roky života; 1961 – 1997. Reverznú stranu zaujímá erb emitenta Gibraltáru s nápisom: "ELIZABETH II . D . G . REGINA . GIBRALTAR", nominálna hodnota a rok razby.

Druhá minca tejto sady je veľmi špeciálna, plná symbolov. Prvým z nich je samotný motív, ktorý zobrazuje vždy usmiatu a prívetivú princeznú Dianu. Snáď najväčšou symbolikou je zliatina, z ktorej je minca vyrazená. Jedná sa o tzv. Humanium. Aby tých symbolov nebolo málo pridáme ešte jeden - minca je zušľachtená rýdzim (999/1000) férovo vyťaženým zlatom, ktoré sme už v minulosti niekoľkokrát predstavili. Tzv. Fairmined zlato sa ťaží v krajinách tretieho sveta a kov pochádza z baní certifikovaných Alianciou pre zodpovednú ťažbu.

Averz mince predstavuje portrét usmievavej princeznej Diany, ktorý je doplnený anglickým opisom The People Princess (Princezná ľudu) a francúzskym opisom Dieu defend le droit (Boh obhajuje právo), čo je motto rodiny Spencerových, z ktorej Diana pochádzala. Na reverze mince je vyobrazený štátny znak Gibraltáru. Ďalej obsahuje rok razby, meno oficiálneho panovníka, ktorým je kráľovná Alžbeta II. a nominálnu hodnotu.

Objednávkou získate:

  • Mincu z rýdzeho zlata (Au 999/1000)
  • Prvú mincu vyrazenú z Humania
  • Istotu zušľachtenia férovo vyťaženým zlatom
  • Záruku vysokej kvality razby
  • Elegantné balenie a Certifikáty autentickosti

Vzdajte spoločne s nami hold princeznej, ktorá sa snažila urobiť zo sveta lepšie miesto.

Áno, objednávam si mincu s princeznou Lady Di z Humania zušlachtenú rýdzim Fairmined zlatom a mincu z rýdzeho zlata s princeznou Lady Di zušlachtenú ružovým Fairmined zlatom za cenu 128,95 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mince môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky budú aj Certifikáty autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica, s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica, s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Au 999/1000 a Humanium
Zušľachtenie:
Fairmined zlato
Priemer:
11 + 32 mm
Hmotnosť:
0,50 + 14,14 g
Kvalita:
Najvyšia mincová kvalita
Nominálna hodnota:
1,25 Crown, 1/2 Crown
Krajina pôvodu:
Gibraltár
Rok emisie:
2021