Obdivujte ikonické Koloseum na minci z rýdzeho zlata!

Predstavujeme Vám novú zlatú edíciu svetoznámej kolekcie Sedem nových divov sveta, ktorú otvára pamätná minca nesúca motív Kolosea, symbolu bohatej talianskej histórie a národnej hrdosti.

Pamätné mince sú razené:

 • do rýdzeho zlata 999/1000,
 • v najvyššej mincovej kvalite.

Okrem motívu Kolosea Vám táto jedinečná kolekcia predstaví indický Tádž Mahal, Veľký čínsky múr, skalné mesto Petru, sochu Krista Spasiteľa, inské mesto Machu Pichu a mayské mesto Chichén Itzá. Priemer všetkých pamätných mincí činí 13,92 mm a hmotnosť 0,50 gramu.

Koloseum patrí bezpochyby k najznámejším symbolom Ríma a zároveň k jednej z najviac obdivovanej pamiatke sveta. Jeho stavba začala za vlády rímskeho cisára Vespasiana Flavia medzi rokmi 70 a 72 n. l.

V dobách svojej najväčšej slávy slúžilo Koloseum ako gladiátorská aréna, divadlo alebo popravisko. Aj keď sa počas tisícročia na jeho vzhľade podpísali mnohé zemetrasenia alebo nájazdy nepriateľských kmeňov, nestratilo nič zo svojej príťažlivosti a architektonického pôvabu. Zaujímavosťou je, že názov Kolosea nevyplýva z jeho grandióznej veľkosti, ale z kolosálne veľkej sochy cisára Nerona, ktorá stála vedľa neho.

Zvýhodnená cena mince Koloseum je iba 49,95 € (namiesto 99,95 €). Naviac poštovné a balné tejto mince hradíme za Vás!

Zlatá minca Koloseum - 7 nových divov sveta

Kolekcia 7 nových divov sveta

V roku 2000 bolo vyhlásené celosvetové hlasovanie, v ktorom mali ľudia možnosť vybrať 7 nových architektonických divov sveta. Referenda, ktoré trvalo 7 rokov, sa zúčastnilo viac ako 100 miliónov obyvateľov zo všetkých kútov sveta. Hlasujúci vo finále vybrali pamiatky, ktoré boli vyhlásené k symbolickému dátumu 7. 7. 2007. Všetkých sedem nových divov sveta Vám teraz s radosťou predstavujeme na siedmich pamätných minciach tejto krásnej zlatej kolekcie – 7 NOVÝCH DIVOV SVETA!

Kolekcia je limitovaná iba 5000 kusmi pre celý svet. Staňte sa jedným z týchto 5000 šťastných zberateľov aj Vy!

Na mincích z tejto kolekcie je zachytených sedem skvostov svetovej architektúry. Prvá zlatá minca nesúca motív Kolosea, symbolu bohatej talianskej histórie a národnej hrdosti, je rovnako ako ostatné mince v tejto kolekcii razená do rýdzeho zlata 999/1000 v najvyššej mincovej kvalite.

Vedľa motívu Kolosea vám táto kolekcia predstaví:

 • indický skvost Tádž Mahal,
 • Veľký čínsky múr,
 • skalné mesto Petra,
 • sochu Krista Spasiteľa,
 • inské mesto Machu Picchu,
 • a mayské mesto Chichén Itzá.
Kolekcia 7 nových divov sveta - minca z rýdzeho zlata 999/1000

Pamätné mince z kolekcie 7 nových divov sveta si pre bezpečné a reprezentatívne uloženie môžete vložiť do elegantné numizmatické kazety.

Bohaté príslusenstvo ZADARMO

V priebehu zbierania obdržíte bohaté príslušenstvo úplne ZADARMO:

 • elegantnú numizmatickú kazetu,
 • numizmatickú lupu,
 • Knihu 7 NOVÝCH DIVOV SVETA,
 • Osvedčenie o vlastníctve kolekcie s individuálnym číslovaním,
 • Certifikát autentickosti ku každej minci.

Objednaním zlatej mince Koloseum si zaistíte prednostné miesto na rezervačnom zozname ďalších 6 zlatých micní, ktoré budete dostávať v mesačnom intervale za 99,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné).

Objednávka je bez akéhokoľvek záväzku – zlatú mincu máte možnosť v 14 dennej lehote vrátiť s garanciou vrátenia peňazí.

Kolekcia 7 nových divov sveta

Áno, chcem začať zbierať pamätné mince z kolekcie 7 nových divov sveta v rýdzom zlate. Objednávam si prvú mincu z rýdzeho zlata Koloseum za zvýhodnenú cenu iba 49,95 €  vrátane poštovného a balného (namiesto 99,95 €). Peniaze nezasielam dopredu, minca s motívom Kolosea z rýdzeho zlata bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si mincu s motívom Koloseum ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné mince z kolekcie 7 nových divov sveta v rýdzom zlate. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 99,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Každú mincu z rýdzeho zlata môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Zbieranie pamätných mincí z kolekcie 7 nových divov sveta v rýdzom zlate môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. marca 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných mincí z kolekcie 7 nových divov sveta v rýdzom zlate a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie mince z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
13,92 mm
Hmotnosť:
0,5 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - Leštené razidlo
Nominálna hodnota:
2,5 $
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2021
Limitácia:
5000