Sedem originálnych mincí z Vatikánu

Sada mincí uctievajúca biblickú Pannu Máriu

Je nám veľkou cťou predstaviť Vám výnimočnú sadu mincí pripomínajúcich významný rok v kresťanstve - mariánsky rok 1987. Jednotlivé mince vyobrazujú kresťanské motívy a vyjadrujú význam uvedeného roku pre pápeža Jána Pavla II.

V roku 1987 bol pápežom Jánom Pavlom II. označený tento rok mariánskym. Mariánsky rok vyhlásený pápežom Jánom Pavlom II. bol oslavou a pripomenutím sedemdesiateho výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime v Portugalsku. Panna Mária mala v živote pápeža Jána Pavla II. úplne zásadný význam, vo funkcii hlavy katolíckej cirkvi výrazne podporoval Ján Pavol II. mariánsku úctu.

Všetky mince z uvedenej sady boli emitované v roku 1987 a emitentom je Vatikán. Na Averze každej mince, okrem najväčšej striebornej emisie, sa nachádza portrét pápeža Jána Pavla II. Zároveň je u všetkých mincí totožný odpis CITTÀ DEL VATICANO, čo v preklade znamená Vatikánsky mestský štát.

Reverzy mincí vyobrazujú tieto kresťanské motívy: Panna Mária s mŕtvym telom Ježiša, Panna Mária korunovaná dvoma anjelmi, motív veriacich, ktorí kľačia a modlia sa k Panne Márii, zvestovanie anjela Panne Márii, motív Panny Márie ako kráľovnej mieru, Panna Mária s ukrižovaným Ježišom. Posledná strieborná minca, na ktorej reverze je vyrazený pápežský znak a na averze je výjav pápeža Jána Pavla II. modliaceho sa pred sochou Panny Márie a mladého Ježiša. Ide o emisiu s najvyššou nominálnou hodnotou 1000 lír.

Rezerváciou získate:

  • Sedem originálnych mincí emitovaných Vatikánom
  • Sedem rôznych motívov Panny Márie
  • Jednu striebornú 1000 lírovú mincu
  • Exkluzívny zakladač pre uloženie mincí
  • Perfektne zachovalú kvalitu mincí

Panna Mária, takisto Maria alebo Mária, bola matkou Ježiša Krista z Nazaretu. Býva označovaná Matkou Božou, Matkou všetkých, Bohorodičkou. V jednotlivých kresťanských cirkvách sa pohľad na Máriu rôzni. Jednotné sú v názore na Máriino panenstvo. Kresťania veria, že Mária počala Ježiša ako panna, niektoré cirkvi (napr. Rímskokatolícka či pravoslávna) vyznávajú, že Mária pannou zostala po celý život. Existuje celý rad pútnických miest, ktoré sú spojené so zjaveniami či zázrakmi Panny Márie a sú hojne navštevované. Mnohé z nich patria medzi najvýznamnejšie pútnické miesta svojich krajín alebo i kontinentov. Rovnako na Slovensku a v Českej republike a sa nachádza niekoľko pútnických miest.

Ako už bolo predtým spomenuté, pápež Ján Pavol II. a Panna Mária sú dva neoddeliteľné pojmy. Svätý Ján Pavol II., vlastným menom Karol Józef Wojtyła bol poľský katolícky duchovný, ktorý sa postupne stal pomocným biskupom, arcibiskupom krakovským, kardinálom a od 16. októbra 1978 až do svojej smrti prvým slovanským a po 455 rokoch prvým netalianskym pápežom. Bola to v prvom rade smrť jeho matky a staršieho brata, ktoré v ňom posilnili mariánsku úctu. Počas svojho 26 rokov trvajúceho pontifikátu svätorečil a blahorečil viac ľudí, než všetci jeho predchodcovia dohromady a absolvoval 104 zahraničných pápežských ciest, teda viac než ktorýkoľvek iný svätý otec v histórii.

Áno, objednávam si Sedem originálnych mincí z Vatikánu za cenu € 139 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Striebro, základny kov
Priemer:
21,25 - 31,37 mm
Celková hmotnosť:
45,85 g
Kvalita:
Perfektne zachovalá kvalita mincí
Nominálna hodnota:
10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 Lir
Krajina pôvodu:
Vatikán
Rok emisie:
1987