Najslávnejšie slovenské umelecké diela v rýdzom striebre

Exkluzívna sada troch pamätných medailí so striktnou limitáciou

Predstavujeme exkluzívnu sadu umeleckých diel na tehličkách z rýdzeho striebra, vďaka ktorej môžete získať to najlepšie zo slovenského umenia v unikátnej verzii!

Slávne slovenské maľby sa pre svoju krásu a výnimočnosť stali inšpiráciou pre razbu troch strieborných tehličiek, ktoré vyobrazujú verné reprodukcie originálnych diel. Po prvýkrát v histórii tak môžete získať Vašu vlastnú umeleckú galériu v 60 g striebra 999/1000, ktorú nájdete exkluzívne len v ponuke Národnej Pokladnice. Sada obsahuje 3 tehličky, každú vyrazenú z 20 g striebra v tej najvyššej kvalite razby – lešteným razidlom.

Rezerváciou sady numizmatov získate:

  • Premiéru – unikátne tehličky so slovenskými umeleckými dielami
  • 3 x 20 g = 60 g rýdzeho striebra 999/1000
  • Impozantné reprodukcie slovenských diel
  • Prísnu limitáciu - len 300 sád pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Certifikát autentickosti a exkluzívne balenie

Reprodukcie diel na tehličkách sú kolorované veľmi presnou modernou technológiou, vďaka ktorej môžete obdivovať prekrásne detaily a farby presne zodpovedajúce originálnym dielam.


V sade strieborných tehličiek nájdete reprodukcie týchto skvostov:

  • Mikuláš Galanda: Materstvo
  • Martin Benka: Cestou k salašu
  • Ladislav Medňanský: Podtatranská krajina po jarnom daždi

Tehličky získate uložené v exkluzívnej kazete spolu s Certifikátom autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre sady.

Martin Benka - Cestou k salašu

Prvá tehlička zobrazuje slávny obraz Cestou k salašu od Martina Benka, jedného zo zakladateľov slovenskej výtvarnej moderny. Obraz vznikol v roku 1933 a v súčasnosti je umiestnený v Slovenskej národnej galérii. Základom kompozície umeleckého diela je roľník na rebrináku, ku ktorému sú zapriahnuté dva kone. Na pozadí je vyobrazená malebná slovenská krajina, ktorá je typická pre Benkovu tvorbu.

Mikuláš Galanda - Materstvo

Reprodukcia slávneho grafického listu Materstvo od Mikuláša Galandu je zvečnená na ďalšej tehličke. Galanda dodnes patrí k najviac oceňovaným a obdivovaným slovenským maliarom. Dielo Materstvo patrí k autorovým prvotinám, a práve jeho ranné diela vzbudili okamžitú pozornosť a vďaka nim sa dostal Galanda do povedomia širšej verejnosti.

Ladislav Medňanský - Podtatranská krajina po jarnom daždi

Posledná tehlička zobrazuje slávny obraz Podtatranská krajina po jarnom daždi od Ladislava Medňanského, držiteľa ocenenia Rád Františka Jozefa, ktorý získal v roku 1917. Toto dielo je typické pre jeho obrazy vytvorené v rodnej krajine. Dielo vzniklo v rokoch 1878-1879 a v súčasnej dobe je vystavené v Slovenskej národnej galérii.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
1 x 18 mm, 5x 40 mm, 1 x 33 mm
Hmotnosť:
3 x 35 x 60 mm
Kvalita:
Razby v najvyššej kvalite – lešteným razidlom
Rok emisie:
2017
Limitácia:
300 kusov
Emitent:
Slovensko

K vzniku samostatného Česko-Slovenska viedla dlhá a komplikovaná cesta. Milan Rastislav Štefánik s Edvardom Benešom vo Francúzsku a T. G. Masaryk v Londýne svojou aktívnou činnosťou dosiahli uznanie nároku česko-slovenského národa na samostatnosť, a to zo strany vlád USA aj Francúzska.

Od ranných hodín 28. októbra 1918 dochádzalo ku zhromažďovaniu ľudu. Rozšírila sa informácia o rakúsko-uhorskom prijatí podmienok kapitulácie. Podmienky obsahovali aj uznanie autonómie národov monarchie, ktoré si ľudia vyložili ako uznanie nezávislosti. Národný výbor vydal potvrdenie o vzniku republiky a prevzal kontrolu nad úradmi. 28. október je považovaný za deň, kedy vzniklo samostatné Česko-Slovensko.

Presne pred 100 rokmi sa začala písať nová kapitola našich dejín, kedy navždy zmenila budúcnosť našich národov. Bol to okamih, keď sa naša krajina stala po prvýkrát konečne slobodnou.

Manifestácia na Václavskom námestí pri príležitosti vzniku Česko-Slovenska 28. októbra 1918

 

Áno, objednávam si unikátnu sadu 3 strieborných tehličiek za cenu € 279 (+ € 3,95 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty

Ponuka platí do 31. 10. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Áno, objednávam si sadu strieborných mincí Traja mušketieri za cenu € 399  (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada mincí bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada mincí zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevený box. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.