Traja mušketieri

Slávny román na minciach z rýdzeho striebra

S hrdosťou Vám predstavujeme veľmi vydarený set 4 strieborných mincí, ktorý vzdáva hold jednému z najväčších spisovateľov všetkých čias - Alexandrovi Dumasovi a jeho legendárnemu románu Traja mušketieri.

Ako je geniálne vystavaná dejová línia tohto nesmrteľného príbehu, tak do seba zapadajú i jednotlivé mince tohoto fantastického kompletu. Na reverze každej z nich je vyobrazený jeden zo štyroch hlavných hrdinov románu a za ním v pozadí silueta časti budovy – a práve tento motív je spájacím prvkom, ktorým jeden exemplár nadväzuje na ďalší.

Dokonalý, do najmenšieho detailu prepracovaný motív, najvyššia kvalita spracovania a veľmi prísna limitácia tejto sady – len 1844 sád pre celý svet – umocňujú výraznú numizmatickú hodnotu diela. Toto neobvyklé číslo imitácie odkazuje na rok prvého vydania Dumasovho slávneho románu!

Mincovým kovom všetkých štyroch mincí tohoto setu je rýdze striebro (rýdzosť Ag 999/1000). Hmotnosť každej z nich je 1 trójska unca (1 oz, teda približne 31,1 gramov) a rozmer 30 x 40 milimetrov. Celá emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite, razená špeciálnym lešteným razidlom a následne upravená luxusnou povrchovou patinou nazývanou antique finish, ktorá jej dodáva veľmi zaujímavý starobylý vzhľad.

 

Objednávkou sady získate:

  • 124,4 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • 4 strieborné mince v historickom provedení razby, tzv. antique finish
  • Striktnú limitáciu iba 1844 pre celý svet
  • Originálnu drevenú kazetu
  • Certifikát autentickosti

124,4 gramů ryzího stříbra 999/1000

 

 

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
4 x 31,1 g
Priemer mincí:
30 x 40 mm
Kvalita:
Antique finish
Limitácia:
1844 kusov pre celý svet

Román Traja mušketieri je prvý, a tiež najslávnejší z trilógie o osudoch grófa d´Artagnana. Začal vychádzať v roku 1844 na pokračovanie ako tzv. „román-fejtón“ v parížskom denníku Le Siècle a v tom istom roku sa dočkal i prvého knižného vydania. Dej románu je vsadený do Francúzska a Anglicka v rokoch 1625–1628, a nielen postava d´Artagnana, ale i tiež postavy Athosa, Porthosa a Aramisa majú historický podklad.

Príbeh začína príjazdom mladého d'Artagnana do Paríža, kde chce vstúpiť do služby ku kráľovským mušketierom, ktorým velí pán de Tréville, priateľ d'Artagnanovho otca. Na ceste však príde o otcov doporučujúci dopis, a zároveň svojou nešikovnosťou a mladíckou drzosťou proti sebe popudí hneď troch z najlepších mušketierov, Athosa, Porthosa a Aramisa. Všetkých postupne vyzve na súboj, ale namiesto toho ich prepadne garda kardinála Richelieua. D´Artagnan s mušketiermi gardu porazia a získa tak priateľov na život a na smrť. Ich priateľstvo charakterizuje legendárna veta „Jeden za všetkých, všetci za jedného.“

Alexandre Dumas, vlastným menom Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie (1802–1870), bol mimoriadne slávny francúzsky prozaik a dramatik v období romantizmu. Preslávil sa predovšetkým historickými a dobrodružnými románmi, ktoré dodnes pútajú pozornosť stále nových a nových čitateľských generácií po celom svete.


 

Áno, objednávam si sadu strieborných mincí Traja mušketieri za cenu € 399  (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada mincí bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada mincí zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevený box. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.