100. výročie založenia Československa

Najvýznamnejšie míľniky vzniku ČSR v kompletnej
a limitovanej sade!

Dovoľte nám predstaviť Vám exkluzívnu sadu jedinečných numizmatov, ktorá nám pripomína dôležitý miľník nášcih dejín - Vznik samostatného Československého štátu!

Všetky medaily, okrem poslednej, ktorou je T. G. Masaryk, sú zušľachtené rýdzim zlatom (rýdzosť 999/1000), každá má hmotnosť 29 gramov a priemer 40 milimetrov. Medaila Tomáša Garrigue Masaryka je razená do 14-karátového zlata v najvyššej kvalite. Má priemer 18 mm a hmotnosť 2,00 gramov. Numizmaty sú spracované v najvyššej kvalite razby, a teda razené špeciálnym lešteným razidlom. Pole týchto razidiel je vysoko leštené a reliéf matovaný.

Prvá medaila je venovaná jednej z najdôležitejších postáv slovenskej histórie, Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Autorom návrhu pamätnej medaily je rešpektovaný český akademický sochár a medailér Vladimír Oppl, ktorý za svoje mince a medaily získal viacero ocenení. Na reverze numizmatu je detailným spôsobom stvárnený Veľký znak Česko-Slovenska s nápisom REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ. Averz zobrazuje portrét Milana Rastislava Štefánika s hviezdnou oblohou a Halleyovou kométou v pozadí, ktorej pozorovania sa ako schopný astronóm v roku 1910 zúčastnil.

Druhá medaila je venovaná Edvardovi Benešovi, ktorý zohral pri vzniku Česko-Slovenska významnú rolu. Tretia medaila je venovaná Slovenskému národnému povstaniu, ktoré bolo významné hlavne z pohľadu národnej identity a postoja slovenských, ale aj zahraničných občanov. Štvrtá medaila vzdáva hold najväčšej bitke v dejinách Česko-Slovenska – Karpatsko-duklianskej operácii. Autorom je Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD., jeden z najznámejších slovenských autorov razenej numizmatiky. Piata medaila je venovaná Domácemu odboju, ktorý taktiež reprezentuje dôležitý moment v histórii 20. storočia.

Posledná unikátna zlatá medaila, ktorá je zároveň najhodnotnejším exemplárom tejto sady, je razená na počesť Tomáša Garrigue Masaryka!

Súčasťou sady je zároven 1 medaila zo základného kovu, ktorá bola vyrazená špeciálně ku 100. výročiu vzniku československej republiky. Pamätná medaila disponuje priemerom 33 mm a hmotnosťou 15 g. Numizmat je spracovaný vo vysokej kvalite razobného lesku. Túto medailu zo základného kovu od nás získávate, spolu s elegantným numizmatickým zakladačom, ZADARMO!


Objednávkou sady získate:

  • 1 medailu zo zlata 585/1000
  • 5 medailí zušlachtenýchrýdzim zlatom 999/1000
  • 1 medailu zo základného kovu ZADARMO
  • Striktnú limitáciu – len symbolických 1918 kompletných sád
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Elegantný zakladač ZADARMO vrátane Certifikátu autentickosti

Pripomeňme významnú udalosť našich dejín spolu s kompletnou a limitovanou sadou pamätných medailí mapujúcich tento historický míľnik!

M. R. Štefánik, T. G. Masaryk v roku 1916 spolu s Eduardom Benešom v Paríži založili Národnú radu československú, čo viedlo k vyznačeniu hraníc samotného Česko-Slovenska. Vďaka tomuto spojeniu ich snaha bola nakoniec korunovaná úspechom a Česko-Slovensko bolo 28. októbra 1918 uznané samostatným štátom.

Vtedy sa začala písať nová kapitola našich dejín, kedy sa navždy zmenila budúcnosť našich národov. Bol to okamih, keď sa naša krajina stala po prvýkrát konečne slobodnou. Pamätná medaila, ktorú ste práve prijali, má pripomenúť, že sloboda nebola vždy samozrejmosťou.

Náš národ totiž musel v minulosti často bojovať s nepriazňou osudu. V týchto ťažkých časoch tu však vždy boli ľudia, ktorí bojovali za slobodu, demokraciu, za budúcnosť svojich detí, za našu budúcnosť. Aby sme na ich obete nezabudli, aby sme hodnoty ako sloboda a demokracia ctili a udržiavali, rozhodla sa Národná Pokladnica v spolupráci s neziskovou organizáciou Post Bellum zrealizovať spoločný projekt, ktorého cieľom je vyzvať verejnosť k úcte pamätníkom a demokratickým hodnotám a pripomenutie nielen veľkých politikov, ale všetkých hrdinov, ktorí mali za posledných 100 rokov odvahu postaviť sa na správnu stranu. Do projektu zapojení pamätníci - hrdinovia ocenení cenami Pamäti národa. Zámerom je upozorniť na to, že sloboda slova, pohybu a demokratického zmýšľania neboli vždy prirodzenou súčasťou života v našej krajine.

Áno, objednávam si unikátnu sadu pamätných medailí 100. výročie vzniku Československa za cenu 330 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Áno, objednávam si sadu strieborných mincí Traja mušketieri za cenu € 399 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada mincí bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada mincí zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevený box. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
1 MEDAILA:
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
2,00 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
5 MEDAILÍ:
Zušľachtenie:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
29 g
1 MEDAILA:
Priemer :
33 mm
Hmotnosť :
15 g
Kov:
CuNi
LIMITÁCIA SADY:
Symbolických 1918 kusov
EMITENT SADY:
Národná Pokladnica