Páčili by sa vám vo vašej zbierke prvorepublikové obehové mince, ale obstaranie takých numizmatov nie je ľahké, sú často nedostupné a finančne náročné? Naša ponuka dvoch replík vám pomôže si toto prianie splniť.

Obe medené repliky, československá päťkorunáčka z roku 1937 a desaťkorunáčka z roku 1933, sú zušľachtené rýdzim striebrom (999/1000). Sú vyrazené v najvyššej mincovej kvalite (Proof) a majú zhodný aj priemer 40 milimetrov a hmotnosť 27,9 gramov.

Pozrite sa na naše video:

K replikám vám ZADARMO venujeme čierny rámik MAGIC, do ktorého si obe repliky môžete uložiť, pekne vedľa seba. Navyše, vďaka priehľadnému prevedenie rámčeku môžete repliky obdivovať alebo prezentovať bez toho aby ste rámček otvárali a s numizmatmi manipulovali.

Československá desaťkorunáčka z roku 1933 a päťkorunáčka z roku 1937 v magickom ramčeku

Objednávkou získate:

  • Dve repliky československých mincí zušľachtených rýdzim striebrom
  • Záruku najvyššej mincovej kvality razby (Proof)
  • ZADARMO priehľadný rámček MAGIC
  • Certifikát autentickosti ku každej replike

Repliky československej desaťkoruny a päťkorunáčky zušľachtené rýdzim striebrom sú v ponuke len u Národnej Pokladnice.

Päťkorunáčka z roku 1937
Československá päťkorunáčka je považovaná za jednu z najkrajších novodobých mincí, nielen na našom území, ale aj v celosvetovom meradle. Bola navrhnutá podľa návrhu významného sochára, priekopníka českého novodobého sochárstva, Otta Gutfreunda. Päťkorunáčka bola razená s prestávkami od roku 1925 až do roku 1938. V roku 1937 bolo vydané iba obmedzené množstvo týchto mincí. Preto patrí päťkorunáčka s rokom emisie 1937 medzi najvzácnejšie československé obehové mince.

Desaťkorunáčka z roku 1933
Desaťkorunáčka z roku 1933 sa radí medzi najvzácnejšie československé obehové mince. Ide o striebornú mincu razenú v rokoch 1930-1933 podľa návrhu sochára Jaroslava Horejca. Ročníky 1930, 1931 a 1932 sú úplne bežné, iba ročník 1933 je veľmi vzácny. Podľa niektorých správ bolo vyrazených 915 000 kusov, avšak vzhľadom k dostatočnému množstvu predchádzajúcich ročníkov v obehu boli už vyrazené desaťkoruny s letopočtom 1933 dodatočne zlikvidované. Zachovalo sa ich len veľmi obmedzené množstvo.

Áno, objednávam si repliky Československá desaťkorunáčka z roku 1937 a päťkorunáčka z roku 1933 za cenu € 89,90 (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, repliky môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Najneskôr do 14 dní mi bude odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Obe repliky:
Kov:
Meď
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
27,9 g
Kvalita:
Najvyššia
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2019