Razba dňa - 170. výročie narodenia T. G. Masaryka na striebornej medaile

Tomáš Garrigue Masaryk

Tento rok 7. marca ubehne 170 rokov od narodenia Tomáša Garrigue Masaryka. A práve toto výročie si pripomenieme jedinečnou striebornou Razbou dňa! Tá prebehne len v sobotu 7. marca do 1 unce rýdzeho striebra v najvyššej kvalite - lešteným razidlom. Každá medaila, z celkovej limitácie len 999 kusov, bude navyše vybavená individuálnym číslovaním na hrane!

  • Na averznej strane sa nachádza opisný text v hornej i spodnej časti, doplnený o plody národného stromu Slovenska aj Česka. Dominantou tejto strany je typická skratka Masarykovho mena s dátumom narodenia a dátumom razby medaily. Tento text skrášľujú listy lipy srdcovitej.
  • Na reverze medaily je vyobrazená podobizeň prvého československého prezidenta, hľadiaceho vpred. V tvári sú zvýraznené jeho typické poznávacie znamenia, fúziky a okrúhle okuliare, vďaka ktorým je nezabudnuteľný. Poslednou bodkou je klasický klobúk, oblek a viazanka, ktorú profesor nosieval. Zaujímavým detailom je podpis prezidenta nad jeho ľavým ramenom.

Objednávkou striebornej medaily – Razba dňa - získate:

  • Exkluzívnu striebornú pamätnú medailu vyrazenú presne v deň výročia
  • Individuálne číslovanie na hrane medaily
  • 31,1 g rýdzeho striebra (999/1000)
  • Záruku najvyššej kvality razby
  • Istotu nízkej limitácie - len 999 kusov
  • Certifikát autentickosti a tematickú drevenú kazetu

K tejto nádhernej medaile, razenej iba v deň 170. výročia narodenia T. G. Masaryka, získate tiež Certifikát autentickosti. Spolu s ním bude numizmat uložený do ochrannej kapsuly a drevenej kazety pre reprezentatívne vystavenie. Každá pamätná medaila tak bude jedinečnou pamiatkou!

Projekt Razba dňa

Strieborná pocta udelená tento rok po piatykrát! Pripomeňte si s nami minulé ročníky. Razbu dňa, striebornú pamätnú medailu, razíme na počesť významných osobností od roku 2016. Napriek tomu, že projekt neoplýva dlhou tradíciou, jedná sa o zberateľsky najžiadanejšie numizmaty z našej ponuky. Teraz sa obzrieme za minulými ročníkmi a pripomenieme si, komu boli predošlé razby venované:

Prvá razba - 700. výročie narodenia Karola IV.
Prvá strieborná „uncovka“ uzrela svetlo sveta 14. mája roku 2016. Ak odčítate od tohto dátumu 700 rokov, ocitnete sa pri kolíske Karla IV., najvýznamnejšieho českého panovníka a rímskeho cisára. Limitácia prvej razby dňa predstavovala symbolických 700 exemplárov a jej odkaz bol prostý, pripomenúť kultúrny a politický odkaz Karola IV.

Druhá razba - 300. výročie narodenia Márie Terézie
Ďalšia strieborná Razba dňa bola venovaná Márii Terézii. Pamätný numizmat bol slávnostne odhalený 14. mája 2017 na Bratislavskom hrade, po ktorej ďalší deň nasledovalo otvorenie verejnej výstavy mincí, ktorú zorganizovala Národná Pokladnica spoločne so Slovenským národným múzeom.

Tretia razba - 100. výročie od vzniku Československa
V roku 2018 sme si pripomínali najvýznamnejšie výročie našej novodobej histórie - 100 rokov od vzniku samostatného Československa. O našu slobodu sa nezaslúžil len jeden človek, bola ich celá rada. Preto sme urobili výnimku a Razbu dňa sme nezasvätili jednej osobnosti, ale všetkým odvážnym jedincom, ktorí za posledné storočie bojovali či bojujú za národnú samostatnosť a demokraciu. Poslaním medaily, razenej 28. októbra, bolo pripomenutie slobody ako krehkej hodnoty, o ktorú treba starať a ochraňovať ju.

Štvrtá razba - 100. výročie Milana Rastislava Štefánika
V minulom roku sme sa opäť s kľudným srdcom mohli vrátiť k osobnostiam. 4. mája roku 2019 uplynulo 100 rokov od chvíle, kedy naposledy vydýchol M. R. Štefánik - muž, ktorý svojím nezlomným úsilím prispel práve k vzniku samostatného československého štátu. Štefánikov záber bol vzhľadom k jeho mladému veku až neuveriteľný. Okrem toho, že bol jedným zo zakladateľov Československa, bol zdatným politikom, diplomatom, generálom, pilotom, cestovateľom a vedcom. Štefánik bol dôkazom toho, že každý sen sa môže stať skutočnosťou a rovnaké poslanie nesie aj pamätná medaila, ktorá mu vzdáva úctu.

Piata razba - 170. výročie od narodenia Tomáša Garrigue Masaryka
A konečne piata - práve razená pamätná medaila! Dnešnú vďaku vzdávame prostredníctvom nádherne spracovanej striebornej unce Tomášovi Garrigue Masarykovi - gentlemanovi, ktorý zmenil vnímanie nás samých. Autorkou motívu razby, nesúcej portrét nášho prvého prezidenta, je medailérka a výtvarníčka Irena Hradecká, DiS.

Áno, objednávam si striebornú medailu Razba dňa - 170. výročie narodenia T. G. Masaryka za cenu € 149 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, strieborná medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Deň razby:
7. 3. 2020
Kov:
Rýdze striebro (999/1000)
Priemer:
39 mm
Hmotnosť:
31,1 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Krajina:
Slovenská republika
Autor motívu:
Irena Hradecká, DiS.
Limitácia:
999 ks