Predstavujem Vám mincu venovanú blížiacej sa Veľkej noci. Už ste počuli o Pysanke?

Pysanka je tradičná ukrajinská veľkonočná kraslica, bohato zdobená a hýriaca farbami. A taká je aj naša ponuka majstrovsky spracovanej jednej unci rýdzeho striebra (999/1000) v nízkej limitácii.

Reprodukcia tradičnej kraslice zaujme na prvý pohľad. A to vďaka použitým farbám, symbolom a tvarom, ktoré prepožičiavajú minci nezameniteľný charakter a symboliku. Naviac v najvyššej mincovej kvalite s dokonalým vzhľadom docieleným technológiou Smartminting. Po obvode je zdobená parciálnym vrúbkovaním.

Minca je bezpečne uložená v kapsli a spoločne s Certifikátom autentickosti uložená v gaštanovo hnedej kazete.

Rezerváciou získate:

  • Mincu netradičného tvaru a významu
  • Istotu nízkej limitácie - len 5000 ks
  • Záruku najvyššej mincovej kvality razby (Proof)
  • Elegantnú kazetu a Certifikát autentickosti.

Či už chcete rozšíriť svoju zbierku o raritné numizmatické dielo, symbolickú spomienku na Veľkú noc, alebo uvažujete o veľkonočnom darčeku… Minca s veľkonočnou Pysankou je správna voľba!

Pysanka je tradičná ukrajinská veľkonočná kraslica, zdobená tradičnými ukrajinskými symbolmi a tvarmi pomocou voskovania. Názov Pysanka má pôvod v slovese Pysaty, „písať“. Na kraslicu sa teda nekreslí, ale píše. Obľúbil si ju i zvyšok východnej Európy a tradícia zakorenila tiež za oceánom, v Kanade. Tam má dokonca takmer osem metrový monument.

Pysanky sú údajne obdarené zvláštnymi silami. Tie odháňajú zlo, upevňujú manželstvo, zaisťujú plodnosť a hojnosť a chránia domov pred nebezpečím.

Dlažbový vzhľad geometrického designu mince sa skladá z 5 kľúčových prvkov:

  • vyžarujúci slnečný lúč symbolizujúci rast, šťastie a večný život
  • spojené trojuholníky predstavujúce najsvätejšiu trojicu a jednotu
  • predný pás znázorňuje večnosť
  • šesťcípe hviezdy reprezentujú veterné mlyny, symbol dobrej úrody
  • a nakoniec, vlčí zubný vzor pre bezpečnosť

Farby sú tiež symbolické, zatiaľ čo zlato a striebro predstavujú šťastie, bronz znázorňuje zem.

Áno, objednávam si mincu Veľkonočná kraslica Pysanka za cenu € 159 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Rozmer:
45 x 33 mm
Hmotnosť:
31,82 g (viac než trójska unca)
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Nominálna hodnota:
20 $
Krajina pôvodu:
Kanada
Rok emisie:
2019
Limitácia:
5000 ks