Sviatok americkej numizmatiky: kúpte si jeden Prezidentský dolár a druhý získate zadarmo!

John Fitzgerald Kennedy

K ucteniu Johna Fitzgeralda Kennedyho, v poradí 35. a jedného z najobľúbenejších prezidentov USA, ponúkame kus slávnej americkej histórie, Prezidentské doláre zušľachtené rýdzim zlatom.

JFK je jednou z najdôležitejších postáv v histórii USA. Do prezidentského úradu bol zvolený v roku 1961. Od začiatku sa zameral na dozvuky hospodárskej krízy z prelomu rokov 1960/1961. Najväčším vnútropolitickým problémom Kennedyho vlády bol rasový problém a boj Afroameričanov za občianske práva. V zahraničnej politike sa Kennedy snažil o zlepšenie vzťahov medzi USA a Sovietskym zväzom. 

22. novembra 1963 bol o 12:34 Kennedy pri návšteve texaského Dallasu postrelený dvomi ranami z pušky a o pol hodiny neskôr zomrel v dallaskej nemocnici. Vyšetrovanie Zvláštneho výboru pre vyšetrenie atentátu Snemovne reprezentantov došlo k záveru, že vražda bola výsledkom „rozsiahleho sprisahania". Kennedy patrí medzi najpopulárnejších amerických prezidentov, je vnímaný ako symbol charizmatického muža a zavraždeného štátnika.

Na počesť tohto významného prezidenta vám ponúkame mincu zobrazujúcu J. F. Kennedyho zadarmo pri kúpe mince G. Washingtona, prvého prezidenta USA.

Objednávkou získate:

  • 2 mince z kolekcie amerických prezidentov za cenu jednej
  • Mince zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000
  • Certifikáty autentickosti potvrdzujúce pravosť a kvalitu mincí
  • Poštovné zadarmo

Mince Washington a Kennedy otvárajú jedinečnú kolekciu Prezidentské doláre, ktorú tvoria veľmi ťažko získateľné mince zobrazujúce amerických prezidentov, pričom sú všetky pozlátené rýdzim zlatom 999/1000!

Nepremeškajte svoju príležitosť stať sa majiteľom kúsku významnej americkej numizmatickej histórie! Okamžitou objednávkou získate okrem prvých dvoch mincí aj možnosť kúpy všetkých Prezidentských dolárov, objednajte hneď!

Oficiálne Prezidentské doláre USA

na pamätných minciach zušľachtených rýdzim zlatom!

Američania nazývajú svoje Prezidentské doláre „skrytými pamätnými mincami Mincovne Spojených štátov amerických“.

Ministerstvo financií Spojených štátov amerických sa už niekoľko rokov snaží uviesť do obehu dolárové mince, ktoré by nahradili pri platení malých súm nepraktické dolárové bankovky. A práve preto sú americké doláre veľmi žiadané a je ťažké ich získať.

S cieľom zvýšiť atraktivitu dolárových mincí, boli ako motívy vybrané portréty obľúbených amerických prezidentov, ale opatrenie malo v konečnom dôsledku pochybný úspech. Namiesto toho, aby mince zostali v obehu, miznú oficiálne Prezidentské doláre ihneď po uvedení na trh. Stali sa súčasťou súkromných zbierok zberateľov, alebo boli vyvezené z krajiny ako suvenír.

Teraz sú Prezidentské doláre zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000 k dispozícii v prísne limitovanej prémiovej kolekcii obsahujúcej 20 zásielok, čím sa ešte viac zvyšuje ich atraktivita.

Počas zbierania získate ZADARMO:

  • Certifikát autentickosti ku každému Prezidentskému doláru
  • Atraktívne pero v drevenom puzdre pri rýchlej rezervácii!
  • Individuálne číslované Osvedčenie o vlastníctve kolekcie
  • Elegantnú kazetu k bezpečnému uloženiu mincí

Cena prvej dvojice mincí je len 15,99 €. Poštovné hradíme za Vás. Každá ďalšia zásielka obsahuje 2 mince a ich cena je 31,99  (+ 4,99  poštovné a balné). 

Ukážka ďalších mincí v kolekcii:

Áno, chcem začať zbierať pozlátené jednodolárové mince z kolekcie Prezidentské doláre. Objednávam si prvé dve mince G. Washington a J. F. Kennedy za cenu 15,99 € vrátane poštovného. Peniaze nezasielam dopredu, pozlátené jednodolárové mince G. Washington a J. F. Kennedy budú hradené pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si mince G. Washington a J. F. Kennedy ponechám, objednám si tak ďalšie pozlátené mince z kolekcie Prezidentské doláre. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, vždy dve za cenu 31,99  (+ 4,99  poštovné a balné). Každú pozlátenú mincu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica, s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pozlátená minca zakúpená. Zbieranie pozlátených mincí z kolekcie Prezidentské doláre môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024 alebo do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pozlátených mincí z kolekcie Prezidentské doláre a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie pozlátené mince z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica, s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica, s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Mangánová mosadz
Zušľachtenie:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
26,49 mm
Hmotnosť:
8,1 g
Kvalita:
BU
Nominálna hodnota:
1$
Krajina pôvodu:
USA