Predstavujeme prekrásnu pamiatku na najslávnejšie astronomické hodiny sveta! Pražský orloj, jedna z najnavštevovanejších turistických pamiatok Prahy na Staromestskom námestí oslavuje výročie. Tento rok si pripomíname už 150 rokov od odhalenia ikonickej kalendárnej dosky od Josefa Mánesa.

Na počesť tejto výnimočnej príležitosti vyrazila Národná Pokladnica prekrásnu pamätnú medailu z 2 uncí rýdzeho striebra 999/1000. Prekrásne detaily tohoto unikátneho numizmatu môžete obdivovať vďaka najvyššej kvalite razby - leštenému razidlu a selektívnemu pozláteniu rýdzim zlatom.

Strieborná medaila, ktorú nájdete len v ponuke Národnej Pokladnice, je navyše extrémne limitovaná - bolo vyrazených len 500 ks pre celý svet! Každý exemplár má navyše individuálne číslovanie na hrane a je tak unikátnym originálom.

Rezerváciou numizmatu získate:

  • 62,2 g rýdzeho striebra 999/1000
  • Selektívne zušľachtené rýdzim zlatom
  • Limitáciu len 500 ks pre celý svet
  • Individuálne číslovanie na hrane
  • Iba v Národnej Pokladnici
  • Certifikát autentickosti a elegantný drevený box ZADARMO

Striebornú medailu venovanú Pražskému orloju dostanete v elegantnom drevenom boxe spoločne s Certifikátom autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky parametry numizmatu.

Čo vyjadruje prekrásny detailný dizajn emisie?

Averz vyobrazuje astronomický ciferník spolu s 12 apoštolmi po obvode. Stred reverzu zdobí pozlátený portrét Jozefa Mánesa, ktorý je po obvode obklopený sériou jeho vlastných obrazov z kalendárnej dosky.

Získajte pamiatku na umelecké dielo svetového významu. Vďaka jubilejnej striebornej medaile môžete krásy Staromestského orloja obdivovať aj Vy!

Stovežatá Praha, hlavné mesto nášho českého suseda, je vďaka svojmu historickému centru zapísanému na zozname kultúrnych pamiatok UNESCO, navštevovaná turistami z celého sveta. Jeden z najznámejších turistických objektov Prahy nájdete na Staromestskom námestí, kde sa nachádza aj rovnomenná radnica.

Na južnej strane radnice sa nachádza jeden z najpozoruhodnejších a najslávnejších stredovekých mechanických strojov - Pražský orloj, zrejme najlepšie zachovaný stredoveký orloj vôbec. Orloj je starý viac ako 600 rokov.

Na čo Orloj vlastne slúži?

Sú to vlastne stredoveké astronomické hodiny, ktorým dominuje astronomický ciferník a kalendárna doska. Z ciferníku možno odpočítať rôzne časy, astronomický cyklus, polohu Slnka a ktorým súhvezdiam zvieratníka práve prechádza, polohu Mesiaca a jeho fáze a postavenie vzhľadom k Slnku. Z kalendárnej dosky možno vyčítať aktuálny mesiac, deň a nepohyblivé sviatky kresťanského kalendára.

Vznik pražských astronomických hodín

Vznik pražských astronomických hodín je datovaný na začiatok 15. storočia. Orloj skonštruoval pravdepodobne hodinár Mikuláš z Kadaně v spolupráci s astronómom Jánom Šindelom. V roku 1490 došlo k najväčším úpravám počas celej existencie orloja: bol doplnený o kalendárnu dosku a niektoré jeho časti boli prerobené.

Ďalších, najmä umeleckých úprav sa Staromestský orloj dočkal v priebehu 17. - 19. storočia, kedy boli na orloj umiestnené chodiace sošky 12 apoštolov, pribudla tiež kalendárna doska od Josefa Mánesa so symbolmi zverokruhu, mesiaca a so symbolom Starého Mesta pražského. Na konci druhej svetovej vojny, v máji 1945, bol orloj značne zničený a jeho obnovenie si vyžiadalo celkovú rekonštrukciu.

Áno, rezervujem si striebornú medailu Pražský orloj za cenu € 279 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
62,2 g
Priemer:
50 mm
Rok:
2017
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina emitenta:
Slovensko
Limitácia:
500 ks