Mimoriadny svetový set mincí vo veľkom albume s príznačným názvom Planéta mincí (Planet of Coins). Nájdete v ňom celkovo 50 mincí zo všetkých obývaných kontinentov. Nechýbajú tu centy, dináre, pence, groše, kopejky alebo forinty.

Set predstavuje jedinečnú prehliadku mincových farieb, kovov, a priemerov. A nielen to, vizitku si robia aj mincovne. Pri pohľade na mince môžete vidieť štátne znaky, panovníkov, symboly z rastlinnej a zvieracej ríše alebo napríklad stavby a lode.

Každá minca má svoj príbeh:

Napríklad tá americká oslavuje dvoch objaviteľov, Meriweathera Lewisa a Williama Clarka. Príbeh siaha do 30. novembra 1803, kedy Spojené štáty od Francúzska zaobstarali štát Louisiana za 78 miliónov vtedajších frankov (dnešných cca 233 miliónov dolárov). Vtedajší prezident Thomas Jefferson sa následne rozhodol vyslať práve týchto dvoch objaviteľov preskúmať ohromné biele miesta na mape Ameriky.

Minca z Bhutánu prezentuje Pár zlatých rýb. Jeden z ôsmich šťastných budhistických symbolov predstavujúce šťastie a voľnosť, pretože aj ryby vo vode sú úplne slobodné. Ryby sú znázornené symetricky často vo forme kapra, pretože je po celej Ázii považovaný za posvätnú rybu. Averzná strana vyobrazuje štátny znak Dorji, predstavujúci rovnováhu medzi svetským a duchovným svetom.

Objednávkou získate:

  • 50 mincí z 50 štátov celého sveta
  • Veľký album s farebnou mapou sveta
  • Jeden z iba 1000 exemplárov

Mince sú do albumu voľne vložené a je možné ich opatrne vybrať. Sú rozprestrené okolo mapy s farebne odlíšenými svetadielmi. V spodnej časti albumu sa v rovnako farebných poliach uvádza pôvod, nominálna hodnota a názov všetkých numizmatov. Na zadnej strane albumu sú navyše uvedené vlajky všetkých päťdesiatich štátov. Na prednej strane je vyobrazená Planéta Zem.

Otvorte Veľký album Planéta mincí a nechajte sa previesť svetom numizmatov.

Áno, objednávam si set 50 mincí vo veľkom albume Planéta mincí za cenu € 39 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.