Historická sada z čias posledných Samurajov obsahuje originálne mince a bankovku poprednej bojovníckej japosnkej šľachty. Súprava obsahuje dve japonské mince z medi a bankovku z rokov 1769 až 1870. Sú tu zastúpené mince v nominálnych hodnotách 4 Mon, 100 Mon a bankovka 1 Monme.

Mon () bola japonská mena používaná od obdobia Muromači v roku 1336 do začiatku obdobia Meidži v roku 1870. V roku 1891 už vedľa novej meny Sen obiehala aj mena Mon. Kanji (logografické čínske znaky prevzaté z čínskeho písma a používané pri písaní japončiny) pre 文 Mon. Znak pre túto menu bol hojne používaný v čínskej znakovej kultúre, napr. čínsky wén, kórejský mun, vietnamský văn.

Objednávkou získate:

  • Sadu mincí a bankovky z čias posledných samurajov
  • Mince a bankovku z rokov 1769 až 1870
  • Dobrú až extrémne dobrú kvalitu zachovalosti
  • Elegantné balenie vrátane Certifikátu autentickosti

Neváhajte a staňte sa majiteľom tejto výnimočnej sady mincí a bankovky a vychutnajte si tak japonskú numizmatickú históriu vo svojich rukách!

Tokugawské mincovníctvo bol jednotný a nezávislý kovový peňažný systém, ktorý v Japonsku zaviedol šógun Tokugawa Iejasu v roku 1601, a ktorý trval po celé obdobie Tokugawa až do jeho konca v roku 1867. Od roku 1601 sa tokugawské mince vyrábali zo zlata, striebra. Nominálne hodnoty boli pevné, ale ich výmenné kurzy na devízovom trhu skutočne kolísali.

Materiál na razenie mincí pochádzal zo zlatých a strieborných baní po celom Japonsku. Za týmto účelom boli otvorené nové zlaté bane, napríklad zlaté bane Sado a Toi na polostrove Izu. Yamada Hagaki, prvé japonské bankovky, vydali okolo roku 1600 šintoistickí kňazi, ktorí zároveň pracovali ako obchodníci v Ise-Yamada (dnešná prefektúra Mie) výmenou za striebro. Prvú známu feudálnu bankovku vydal klan Fukui v roku 1661. V priebehu 17. storočia sa na feudálnych panstvách vyvinul systém feudálnych bankoviek, ktorý uvádzal do obehu kryté bankovky vydávané pánom panstva výmenou za zameniteľnosť za zlato, striebro alebo meď. Tokugawské mince sa používali aj v období secesie Sakoku, aj keď boli postupne znehodnocované v snahe vyrovnať sa so štátnymi deficitmi. Prvá devalvácia v roku 1695 sa nazývala Genroku Recoinage.

Áno, objednávam si historickú sadu s numizmatmi samurajských bojovníkov za cenu 109 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sadabude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaný o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkac.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s. r. o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov mincí:
Meď
Priemer mincí:
rôzny
Rozmer bankovky:
120 x 33 mm
Hmotnosť:
rôzna
Kvalita:
dobrá až extrémne dobrá
Nominálna hodnota mincí:
4 Mon, 100 Mon
Nominálna hodnota bankovky:
1 Monme
Krajina pôvodu:
Japonsko
Rok emisie:
1769 - 1870