Bojnický zámok

Národná kultúrna pamiatka na pamätnej medaile

S hrdosťou Vám predstavujeme unikátnu pamätnú medailu Bojnický zámok, ktorú nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice.

Numizmat je mimoriadne zušľachtený ružovým a žltým zlatom rýdzosti 999/1000. Po prvýkrát v histórii je tak uctená táto národná pamiatka kombináciou dvoch farieb zlata. Medaila je spracovaná v najvyššej kvalite razby a razená špeciálnym lešteným razidlom. Výnimočnosť medaily ešte potvrdzuje jeho nadpriemerná veľkosť 45 mm, vďaka ktorej pôsobí neobyčajne krásnym dojmom a vyniknú aj tie najmenšie detaily.

Ústredným motívom reverzu medaily sú Tatry, ktoré predstavujú symbol Slovenskej republiky spolu so svojím charakteristickým Lomnickým štítom. Motív je doplnený o vyobrazenia ornamentov čičmianskej ľudovej architektúry a názov kolekcie v spodnej časti. Po stranách je zobrazená štylizovaná maľba kohútov. Averz numizmatu zdobí Bojnický zámok, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších slovenských pamiatok.

Objednávkou získate:

  • Numizmat zušľachtený kombináciou ružového a žltého zlata

  • Razbu v najvyššej kvalite

  • Nadpriemernú veľkosť numizmatu 45 mm
  • Certifikát autentickosti a rám na medailu ZADARMO!

Špecifikácia
Kov:
Meď
Zušlachtenie:
Ružové a žlté zlato
Hmotnosť:
35 g
Priemer:
45 mm
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Krajina pôvodu:
Slovensko

Bojnický zámok

Bojnický zámok sa týči na travertínovej skale nad historickým mestečkom Bojnice. Starobylý hrad, ktorý vlastnili najvýznamnejšie uhorské šľachtické rody vrátane kráľa, tu stál až do roku 1888. Vtedy sa začala jeho veľkolepá prestavba do súčasnej zámockej podoby, o ktorú sa zaslúžil jeho posledný majiteľ gróf Ján František Pálffy - veľký cestovateľ a znalec umenia. Ten sa rozhodol ho prebudovať na romantický zámok podľa vzoru francúzskych hradov z údolia rieky Loiry, a to z lásky k istej francúzskej kontese, ktorú požiadal o ruku. Jeho žiadosť však nebola vypočutá. Po jeho smrti bola na celý objekt uvalená nútená správa a po roku 1938 dokonca zámok kúpili Baťove závody z Partizánskeho (predtým Baťovany).

 

K najväčším cennostiam na Bojnickom zámku patrí Bojnický oltár, ktorý je dielom florentského majstra Nardi di Cione zo 14. storočia a tajomný sarkofág z červeného mramoru, kde je pochovaný gróf Pálffy. Okrem prekrásnych dobovo vybavených interiérov v zámku, možno v hradnom podzemí obdivovať kvapľovú jaskyňu. V záhradnom parku sa zase nachádza už viac ako 700 ročná lipa, ktorú podľa povesti vysadil Matúš Čák Trenčiansky. Pod jej korunou dokonca rád sedával a usporadúval bujaré hostiny a porady sám kráľ Matej Korvín.

 

Áno, objednávam si pamätnú medailu Bojnický zámok za cenu € 44,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a rám pre uloženie numizmatu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.