Historická strieborná minca uctievajúca slávneho cisára Františka Jozefa I.

Posledná dvojkoruna rakúskeho cisára v extrémne dobrej kvalite

Predstavujeme Vám mimoriadnu historickú mincu, ktorá pochádza z doby Františka Josefa I. Jedinečná strieborná emisia vzdáva hold  životu tohoto slávneho Habsburga.

Minca predstavuje starší portrét Františka Josefa I. s pohľadom vpravo bez vlasov a s krátkou bradou. Nominálnou hodnotou emisie sú 2 koruny a rýdzosť striebra 835/1000 s hmotnosťou 10,00 g a priemerom 27 mm. Minca sa dochovala v extrémne dobrej kvalite a bola razená pred viac ako 100 rokmi v období rokov 1912-1913. Strieborná minca bola razená  Viedenskou mincovňou práve za vlády Františka Josefa I.

Rezeváciou získate:

  • Emisiu razenú v rokoch v rokoch 1912 - 1913 
  • Originálnu historickú mincu v extrémne dobrej kvalite
  • Striebro 835/100
  • Certifikát autentickosti potvrdzujúci pravosť mince
  • Elegantné balenie pro bezpečné uchovanie mince

Historické mince z obdobia rakúska -uhorska sú medzi zberateľmi veľmi vyhľadávané.  Získajťe aj Vy jedinečnú striebornú dvojkorunu z obdobia rokov  1912 - 1913 v extrémne dobrej kvalite!

Špecifikácia
Kov:
Striebro 835/1000
Hmotnosť:
10 g
Priemer:
27 mm
Kvalita:
Extrémne dobrá kvalita
Emitent:
Rakúsko - Uhersko
Rok emisie:
1912 - 1913

František Josef I. (narodený vo Viedni 18. 8. 1830 – zomrel vo Viedni 21. 11 1916), cisár rakúsky, kráľ český a uhorský, kráľ rakúsky, kráľ lombardský, benátsky, dalmátsky, chorvátsky a slavonský sa ujal vlády vo svojich osemnástich rokoch v decembri 1848 v Olomouci (keď sa trónu v jeho prospech vzdal doterajší cisár a jeho strýko Ferdinand I. Dobrotivý) a vládol až do svojej smrti (teda do novembra 1916) a stal se tak jedným z najdlhšie  vládnucich panovníkov na svete a dožil se tiež najvyššieho veku zo všetkých habsburských panovníkov (86 rokov).

František Josef I. se vlastně vôbec nemal stať cisárom. Ale 2. decembra 1848 abdikoval po významných vonkajších tlakoch jeho Ferdinand I. Jeho nástupcom se mal stať Ferdinandov brat František Karol, ale Žofia Bavorská, jeho manželka, ho presvedčila, aby se vzdal následnictva v prospech svojho syna Františka Josefa.

V roku 1853 přežil František Jozef pokus o atentát a následne sa zoznámil zo svojou pätnásťročnou sesternicou (neskôr veľmi známa a obľúbená cisárovná Sissi). Zamiloval sa do nej a 24. apríla 1854 mali svatbu. Veľmi skoro prišli na svet tri deti (1855 Žofia - zomrela v 2 rokoch na čierny kašeľ, 1856 Gisela, 1858 Rudolf - v 31rokoch spáchal samovraždu), po desaťročnej pauze potom štvrté (1868 Mária Valéria). Manželia sa sebe neskôr najvzájom oddzudili , cisár od roku 1885 udržoval (za podpory cisárovny Alžbety) vzťah s herečkou Katarínou Schrattovou. Cisárovna Alžbeta po tragickej smrti syna Rudolfa cestovala bez cieľa a bez zmyslu po Európe, v roku 1898 ju pilníkom prebodol atentátnik Luigi Lucheni.

 

Áno, objednávam si striebornú mincu Dvojkoruna Františka Jozefa I. za cenu € 49 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. 10. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.