Doplňte si unikátny numizmatický zakladač!

Pokiaľ si chcete doplniť jedinečný numizmatický zakladač zostavený a vydaný ako spomienka na Sedembolestnú Pannu Máriu a doplniť si ho o ďalšie pamätné medaily zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000, môžete tak učiniť práve teraz! Nepremeškajte príležitosť objednať si prvú pamätnú medailu venovanú prvej bolesti Proroctvo Simeona zušľachtenú rýdzim striebrom 999/1000, ktorú Vám ponúkame iba za 14,99 €, pričom poštovné platíme za Vás.

Proroctvo Simeona - prvá zo siedmich bolestí Sedembolestnej Panny Márie. Asi si nevieme úplne predstaviť bolesť, ktorú cítila Mária, keď stála pri tele svojho ukrižovaného syna. Jej trápenie ale začalo omnoho skôr. Už 40 dní po narodení Ježiša, keď sa Mária a Jozef v jeruzalemskom chráme dozvedeli od proroka Simeona hrozný osud svojho syna. Jej bolesť zároveň ale sprevádzala radosť, pretože pochopila prečo Boh poslal vďaka nej Spasiteľa sveta a poznala, že bez obete a bolesti nemôže prísť spása. Národná Pokladnica Vám teraz ponúka možnosť vlastniť mimoriadnu spomienku na Sedembolestnú Pannu Máriu, ktorá je zároveň Patrónkou Slovenska.

Na averze medaily je znázornená scéna Proroctva Simeona v chráme s malým Ježiškom, Máriou a Jozefom. Na reverznej strane medaily je mapa Slovenska s horiacim srdcom a Zdravas Mária po latinsky.

Objednávkou tejto pamätnej medaily si zároveň zabezpečíte miesto na rezervačnom zozname, čím získate aj právo vyzbierať všetky medaily do zakladača.

DARČEK ZADARMO - praktický ruženec dostanete s druhou medailou

Zároveň získate úplne ZADARMO:

  • DARČEK - Jedinečný numizmatický album k uloženiu numizmatov ste už obdržali.
  • v priebehu zbierania kolekcie získate ďalší DARČEK ZADARMO - praktický ruženec dostanete už s druhou medailou
  • Certifikát autentickosti ku každej medaile potvrdzujúci všetky parametre numizmatu

Doterajší záujem o túto vzácnu spomienku na túto výnimočnú ženu prekonal všetky naše očakávania. Odporúčame preto objednať hneď, predtým, než bude pamätná medaila Proroctvo Simeona úplne vypredaná.

Sedem bolestí Panny Márie

Veriaci si uctievajú sedem utrpení Božej Matky a považujú ju za „matku bolesti“. Prvou bolesťou je proroctvo Simeona, ktorý jej predpovedal ťažkú budúcnosť Božieho Syna, ako aj to, že „jej vlastnou dušou prenikne meč“. Druhýkrát Mária trpela, keď musela s dieťaťom utekať do Egypta pred Herodesom, ktorý v strachu pred novým kráľom vyvraždil v Betleheme a jeho okolí všetkých chlapcov mladších ako dva roky. Tretia bolesť sa spája so stratou 12-ročného Ježiša v jeruzalemskom chráme počas Veľkonočných sviatkov. Štvrtú a piatu bolesť prežívala matka Božieho Syna pri umučení syna, keď sa s ním stretla na krížovej ceste a stála pod krížom. Posledné dve bolesti ju zasiahli po Ježišovej smrti, keď držala v náručí jeho mŕtve telo a keď jej ho vzali, aby ho uložili do hrobu.

Medaile, ktoré Vám prináša jedine Národná Pokladnica zobrazujú sedem bolestí Patrónky Slovenska. Sedem bolestí = sedem medailí. Všetky medaile sú zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000 a navrhnuté podľa slávneho obrazu Pierra Raymonda vystaveného v Národnom múzeu vo Varšave.

Ukážka ďalších medailí v kolekcii

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie si Slovensko a Rímskokatolícka cirkev pripomínajú každoročne 15. septembra. Prvá zmienka o sviatku pochádza z roku 1412, keď bol spomenutý na cirkevnom sneme v Kolíne nad Rýnom. Až v roku 1727 pápež Benedikt XIII. schválil úctu Sedembolestnej Panne Márii a ustanovil jej sviatok pre celú Cirkev. Oficiálny dekrét vyhlasujúci Sedembolestnú Pannu Máriu za patrónku Slovenska bol v roku 1927 vydaný pápežom Piusom XI.

Sedembolestnej Panne Márii je zasvätených na Slovensku viacero kostolov či bazilík. Najväčšou národnou svätyňou je bazilika v Šaštíne, ktorá je opradená mnohými povesťami.

 

Áno, chcem začať zbierať pamätné medaily zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000 z kolekcie Sedembolestná Panna Mária. Objednávam si prvú medailu zušľachtenú rýdzim striebrom 999/1000 Proroctvo Simeona za cenu 14,99 € vrátane poštovného. Peniaze nezasielam dopredu, pamätná medaila zušľachtená rýdzim striebrom Proroctvo Simeona bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu Proroctvo Simeona ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Sedembolestná Panna Mária. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 29,99 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Každú pamätnú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pamätná medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Sedembolestná Panna Mária môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, alebo pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie História Česko-Slovenska a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie pozlátené medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Základný
Zušľachtenie:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
38,6 mm
Hmotnosť:
15,8 g
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2024
Limitácia:
2500