Tento rok tomu je presne 200 rokov od úmrtia geniálneho francúzskeho vojvodcu a štátnika Napoleona Bonaparte. Pri tejto príležitosti si Vám dovoľujeme ponúknuť zlatú mincu, na ktorej je slávny francúzsky cisár zvečnený.

Mincovým kovom je rýdze zlato (Au 999/1000). Minca má v priemere 11 milimetrov a hmotnosť 0,50 gramu. Každý kus bol vyrazený v najvyššej mincový kvalite v roku 2019, teda v roku 250. výročia narodenia Napoleona.

Na Aversa mince je znázornený národný znak Konžskej republiky, nominálna hodnota 100 frankov a opis. Reverz zobrazuje výjav z Napoleonovho jazdeckého portrétu od slávneho francouského maliara Jacques-Louise Davida a opis.

Napoleon Bonaparte Už spomínaný obraz, ktorý poslúžil ako námet pre reverznou stranu mince, sa volá "Napoleon pri prechode cez Alpy". Obraz vznikol v roku 1801 v neoklasicistickom štýle na objednávku španielskeho kráľa Karla IV. a v nasledujúcich rokoch boli vyhotovené jeho ďalšie štyri kópie. Na obraze je Napoleon zvečnený sediaci na svojom milovanom koni Marengo, ako prekračuje Alpy, avšak niektoré pramene uvádzajú, že v skutočnosti prešiel Alpy na mule.

Obraz mal okrem umeleckého významu slúžiť ako nástroj propagandy, pretože líči cisára ako chrabrého vojvodca na čele Veľkej armády, ktorú vedie cez nehostinné vrcholky Álp.

Objednávkou získate:

  • 0,50 gramu rýdzeho zlata
  • Záruku najvyššej mincové kvality
  • Certifikát autentickosti

K mincu patrí Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje vyššie uvedené parametre. Mince je exkluzívne v ponuke Národnej Pokladnice v iba 80 kusoch! Dajte si preto pozor, aby Vám táto jedinečná ponuka neunikla!

Napoleon Bonaparte, alias Napoleon I. (1769-1821), bol geniálny francúzsky vojvodca, stratég a štátnik, ktorý na začiatku 19. storočia viedol vojny proti mocenským koalície a dobyl nespočetné územia vtedajšej Európy. S našou krajinou ho spája slávna bitka Troch cisárov pri Slavkove, kde v roku 1805 famózne zvíťazil.

Napoleon, pôvodom z Korziky, sa vďaka svojej cieľavedomosti, odvahe a vedomostiam načerpanými počas štúdia na vojenskej škole rýchlo presadil v radoch francúzskej armády v priebehu Veľkej francúzskej revolúcie (1789-1799).

Prelomovým pre neho bol rok 1799, kedy sa zapojil do politického prevratu, zvrhol vládu Direktória a nastolil vládu troch dočasných konzulov. Bol zvolený prvým konzulom a o štyri roky neskôr sa nechal vyhlásiť francúzskym cisárom. V Začiatkom Napoleonova konca sa stalo katastrofálne ťaženie do Ruska, pri ktorom bola vďaka hladu, zime a následným chorobám, takmer kompletne zdecimovaná jeho slávna Veľká armáda.

Po porážke v bitke pri Lipsku, bol donútený abdikovať a odsúdený na vyhnanstvo na ostrov Elba. Roku 1815 sa triumfálne vrátil k moci počas tzv. "Stodenního cisárstva", avšak po drvivej porážke v bitke pri Waterloo znovu abdikoval a bol vyhostený na vzdialený ostrov Svätá Helena, kde v 51 rokoch zomrel.

Áno, objednávam si zlatú mincu Napoleon Bonaparte za cenu € 119 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Au 999/1000
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,50 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
100 CFA
Krajina pôvodu:
Konžská republika
Rok emisie:
2019