Letos je tomu presne 201 rokov od úmrtia geniálneho francúzskeho vojvodcu a štátnika Napoleona Bonaparte. Pri tejto príležitosti si Vám dovoľujem ponúknuť zlatú mincu, na ktorej je tento stratég zvečnený.

Mincovým kovom je rýdze zlato (Au 999/1000). V priemere má minca 11 milimetrov a hmotnosť 0,50 gramu. Každý kus bol vyrazený v najvyššej mincovej kvalite v roku 2019, teda v roku 250. výročia narodenia Napoleona.

AVERS REVERS
Národný znak a opis krajiny pôvodu - republiky Kongo a tiež nominálnu hodnotu 100 frankov. Jazdecký portrét Napoleona Bonaparte podľa motívu klasicistického obrazu od Jacquesa-Louise Ďalej je tu uvedená špecifikácia mince.

Napoleon Bonaparte

Už spomínaný obraz, ktorý poslúžil ako námet pre reverznú stranu mince sa volá "Napoleon prekračuje Alpy na chrbte Marenga". Obraz mal okrem umeleckého významu slúžiť aj ako propaganda. Vyobrazuje cisára ako chrabrého vodcu na čele svojej armády, ktorú vedie cez drsné vrcholy Álp bičovaných vetrom. Málo už sa ale vie, že v skutočnosti sa prechod konal za pekného počasia a Napoleon prešiel až pár dní po hlavnej vlne svojich vojakov.

Objednávkou získate:

  • 0,50 gramu rýdzeho zlata
  • Záruku najvyššej kvality razby
  • Certifikát autentickosti

K minci náleží Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje vyššie uvedené parametre.


Napoleon Bonaparte, alias Napoleon I. (1769-1821), bol geniálny francúzsky vojvodca, stratég a štátnik, ktorý na začiatku 19. storočia viedol vojny proti mocenským koalíciám a dobyl nespočetné územia vtedajšej Európy. S našou krajinou ho spája slávna bitka Troch cisárov pri Slavkove, kde v roku 1805 zvíťazil.

Pôvodom z Korziky, sa Napoleon vďaka svojej cieľavedomosti, odvahe a vedomostiam načerpaných počas štúdia na vojenskej škole rýchlo presadil v radoch francúzskej armády v priebehu Veľkej francúzskej revolúcie (1789-1799).

Prelomovým pre neho bol rok 1799, kedy sa zapojil do politického prevratu, zvrhol vládu Direktória a nastolil vládu troch dočasných konzulov. Bol zvolený prvým konzulom a o štyri roky neskôr sa nechal vyhlásiť francúzskym cisárom. V roku 1805 zvíťazil v slávnej bitke Troch cisárov pri Slavkove. Začiatkom jeho konca sa stalo katastrofálne ťaženie do Ruska.

Po porážke v bitke pri Lipsku, bol donútený abdikovať a bol odsúdený do vyhnanstva na ostrov Elba. V roku 1815 sa triumfálne vrátil k moci počas tzv. "Stodenného cisárstva", avšak po drvivej porážke v bitke pri Waterloo znovu abdikoval a bol vyhostený na vzdialený ostrov Svätá Helena, kde v 51 rokoch zomrel.

Áno, objednávam si zlatu mincu Napoleon Bonaparte za cenu € 119 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob alebo. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (Au 999/1000)
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,50 g
Kvalita:
Najvyššia
Nominálna hodnota:
100 CFA
Krajina pôvodu:
Konžská republika
Rok emisie:
2019