Ako je geniálne vystavená dejová línia tohto nesmrteľného románu, tak do seba zapadajú i jednotlivé mince tohoto fantastického kompletu.

Dokonalý, do najmenšieho detailu prepracovaný motív, najvyššia kvalita spracovania a veľmi prísna limitácia tejto sady – len 1844 sád pre celý svet – umocňujú výraznú numizmatickú hodnotu diela. Je skvelé, že práve Vy patríte do prestížnej skupiny numizmatikov, ktorým sa podarilo získať do svojej zbierky tento jedinečný strieborný komplet!

  • Na reverze každej z nich je vyobrazený jeden zo štyroch hlavných hrdinov románu a za ním v pozadí silueta časti Paríža – a práve tento motív je spájacím prvkom, ktorým jeden exemplár nadväzuje na ďalší.

Mincovým kovom všetkých štyroch mincí tohoto setu je rýdze striebro (rýdzosť Ag 999/1000). Hmotnosť každej z nich je 1 trójska unca (1 oz, teda približne 31,1 gramov)a rozmer 30 x 40 milimetrov.

Naša kompletná ponuka

Celá emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite, razená špeciálnym lešteným razidlom a následne upravená luxusnou povrchovou patinou nazývanou antique finish, ktorá jej dodáva veľmi zaujímavý starobylý vzhľad.

Rezerváciou kompletu získate:

  • Celkom 4 unce rýdzeho striebra (999/1000)
  • Najvyššia mincová kvalita, upravená patinou antique finish
  • Istotu prísnej limitácie, len 1844 sád pre celý svet
  • NAVIAC štýlovú mušketiersku truhličku pre uloženie
  • Certifikát autentickosti

Či už chcete rozšíriť svoju numizmatickú zbierku, či uvažujete o premyslenom darčeku, tento štýlový komplet uncových mincí zasvätený nerozlučným Mušketierom je správnou voľbou.

Román Traja mušketieri

je prvý a tiež najslávnejšia časť trilógie o osudoch grófa d´Artagnana. Začal vychádzať v roku 1844 na pokračovanie ako tzv. „román-fejtón“ v parížskom denníku Le Siècle a v tom samom roku sa dočkal i prvého knižného vydania. Dej románu je vsadený do Francúzska a Anglicka rokov 1625–1628 a nielen postava d´Artagnana, ale i tiež postavy Athosa, Porthosa a Aramisa majú historický podklad.

Vzorom pre vytvorenie postavy d´Artagnana bol Charles de Batz-Castelmore, gróf d´Artagnan, kapitán mušketierov francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. Pre postavu Athosa poslúžil ako vzor Armand de Sillègue d'Athos d'Autevielle, ktorý bol rovnako mušketierom. Athos je zhruba o desať rokov starší ako ostatní jeho priatelia a je najvznešenejší z nich. D´Artagnana miluje ako svojho syna. Porthos je v románe pomenovaný pán du Valon. Je to obrovský silák a tiež tak trochu chvastúň. Jeho postava bola vytvorená podľa skutočného mušketiera menom Isaac de Portau. Aramis má v diele vlastné meno abbé d'Herblay. Je to najtajomnejší muž zo všetkých štyroch priateľov, neskôr významný člen rádu Spoločnosti Ježišovej. Jeho postava bola vytvorená rovnako podľa skutočného mušketiera, ktorý sa volal Henri d'Aramitz.

Alexandre Dumas,

vlastným menom Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie (1802–1870), bol mimoriadne slávny francúzsky prozaik a dramatik v období romantizmu. Preslávil sa predovšetkým historickými a dobrodružnými románmi, ktoré dodnes pútajú pozornosť stále nových a nových čitateľských generácií po celom svete. Bol kreolského pôvodu a mal mierne černošské rysy. Jeho otec, hrdina Veľkej francúzskej revolúcie, Thomas Alexandre Davy de La Pailleterie, sa narodil vo francúzskej kolónii Saint-Domingue na území dnešného štátu Haiti zo zmiešaného vzťahu markíza Alexandra Davy de La Pailleteria a černošky Marie-Cessette Dumas.

Zásadným prelomom v literárnej tvorbe Alexandra Dumasa bolo stretnutie s profesorom histórie Augustom Maquetom. Maquet vyhľadával materiál a vypracovával prvý náčrt deja. Na Dumasovi potom bolo literárne spracovanie, pri ktorom mu však mnohokrát pomáhali i ďalší spolupracovníci. Táto „Továreň na romány“, ako znel titul jedného pamfletu Dumasových odporcov z roku 1854, mala za následok obrovskú autorovu plodnosť. Dumasove dielo číta 257 zväzkov a zahŕňa drámy, komédie, romány, novely, pamäte, knihy cestovných dojmov, ale i historické pojednanie. Auguste Maquet mal tiež veľkú zásluhu na vzniku Dumasovho najslávnejšieho – a vyššie zmieneného – románu Traja mušketieri. Vzájomná spolupráca Dumasa a Maqueta trvala do roku 1857, kedy sa rozišli v zlom.

Hoci Dumas zarobil písaním za svoj život značné finančné obnosy, jeho nevydarené investície (mimo iného zámoček nesúci meno Gróf Monte-Christo postavený na pozemku kúpenom len na základe ústnej dohody, prenájom divadla v Saint-Germain-en-Laye roku 1848, ktoré muselo byť pre nezáujem divákov v októbri 1850 zavreté, neúspešné vydávanie časopisu Mousquetaire (Mušketier) a D'Artagnan, nevyriešené majetkové záležitosti s herečkou Idou Ferrierovou po rozvode ich osemročného manželstva v roku 1840, rozchod so spolupracovníkom Augustom Maquetom a ďalšie prehraté súdne spory) viedli k tomu, že bol neustále na pokraji bankrotu.

Na sklonku života sa tak musel v podstate bez peňazí uchýliť ku svojmu synovi, rovnako slávnemu spisovateľovi Alexandrovi Dumasovi mladšiemu, do Puys, kde tiež zomrel.

Áno, objednávam si sadu Mušketieri Alexandra Dumasa na 4 strieborných minciach za cenu € 399 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Rozmery:
30 x 40 mm
Hmotnosť:
124,4 g
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
250 Franků
Krajina pôvodu:
Djibouti
Rok emisie:
2018
Limitácia:
1844 ks