Tvorba svetovo presláveného umelca Alfonsa Muchu bola ovplyvnená symbolizmom a snahou vyzdvihovať dekoratívne prvky. A taká je aj naša sada piatich pamätných mincí, vychádzajúca z umelcovho cyklu Kvety z roku 1898.

Všetky mince sú zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000 a môžu sa pochváliť veľkorysým priemerom 40 milimetrov. Finálna povrchová úprava je v kvalite antique finish, ktorá sade prepožičiava dobový vzhľad. Na prvý pohľad si iste všimnete parciálne zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000, ktoré sa nesie cez celú sadu v podobe umelcovho mena MUCHA.

Všestranne nadaný Alfons Mucha vo svojom cykle Kvety zosobnil svojim nezameniteľným štýlom štyri kvety - ružu, kosatec, klinček a ľaliu. Sú zobrazené ako ženy s účesmi napodobňujúce tvary okvetných lístkov a prenesené na averzné strany prvých štyroch mincí.

Cyklus Kvety od Alfonsa Muchy - sada pamätných mincí

Motív piatej mince zdanlivo vybočuje a venuje sa umelcovmu dielu Jar, ktoré všetky spomínané kvety zastrešuje do kompletnej sady. Reverz všetkých piatich mincí je totožný, dominuje štátny znak emitenta, nominálna hodnota a rok vydania sady.

Objednávkou získate:

  • Pamätnú sadu venovanú dielu Alfonsa Muchu
  • Celkom päť mincí zušľachtených rýdzim striebrom a zlatom
  • Istotu striktnej limitácie, len 199 sád celosvetovo
  • Certifikát autentickosti a elegantnú kazetu

Táto sada je výhradne v ponuke Národnej Pokladnice, nikde inde ju nezoženiete. Jedinečnosť tejto sady pečatí veľmi nízka limitácia, iba 199 kompletných sád.

Alfons Maria Mucha (1860 – 1939) bol český maliar a dizajnér tvoriaci v štýle art nouveau. Narodil sa v českých Ivančiciach a po absolvovaní základnej školy študoval na Slovanskom gymnáziu v Brne. Po neúspechu pri prijímacích skúškach na pražskú Akadémiu výtvarných umení krátko pracoval ako pisár na ivančickom súde. Z roku 1875 pochádza Muchova prvá známa presne datovaná kresba: pastel predstavujúci Janu z Arku na hranici.

K osudovému zlomu v jeho kariére došlo v roku 1894, keď získal objednávku na plagát pre Sarah Bernhardtovú. Tým začalo Muchove najslávnejšie umelecké obdobie. V roku 1906 sa oženil s Máriou Chytilovou a odišiel do USA, aby si zarobil na realizáciu svojho veľkého sna, Slovanskej epopeje. Tu sa mu dostalo uvítania ako najväčšiemu dekoratívnemu umelcovi sveta, napriek tomu sa však túžil vrátiť do vlasti.

Mucha však nebol iba grafikom a tvorcom svetoznámych plagátov v štýle art nouveau. Všestranným nadaním zasahoval do všetkých umeleckých odborov, sochárstvom počnúc a divadlom končiac. Preslávil sa ako umelec v odbore úžitkového umenia, okrem reklamných plagátov tvoril aj návrhy obalov pre celý rad spotrebných predmetov, maľoval návrhy jedálenských menu, kalendárov a dekoratívnych zásten. Jeho tvorba zahŕňa aj návrhy interiérov, riadu, šperkov. Alfons Mucha bol veľkým vlastencom a celý život sníval o realizácii cyklu veľkoformátových obrazov Slovanská epopej, ktorým chcel zhrnúť dejiny slovanského národa. Cyklus veľkých plátien maľoval na zámku Zbiroh od roku 1910 do roku 1928.

Áno, objednávam si striebornou sadu pamätných mincí Cyklus Kvety od Alfonsa Muchy za cenu 139 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu za sadu je možné uhradiť naraz alebo vo forme 5 bezúročných mesačných splátok, 5 x 27,80 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaný o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s. r. o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Základný mincovný kov
Zušľachtenie:
Rýdze striebro a zlato 999/1000
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
19 g
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
1$
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2023
Limitácia:
199 sád