Tento numizmat je zasvätený českému maliarovi a grafikovi z obdobia secesie, Alfonsovi Muchovi. Svetovo preslávený umelec s osobitým štýlom mal vlani 160. výročie narodenia. K tejto príležitosti sme si dovolili vyraziť unikátnu medailu s replikou jeho presláveného grafického listu s názvom Poézia.

Numizmat je razený do rýdzeho striebra (Ag 999/1000). Obe strany sú pozdĺž hrubého okružia a na hrane zušľachtené rýdzim zlatom (Au 999/1000). Pri pohľade na averz medaily neprehliadnete 31 ručne zasadených trblietavých kryštálov Swarovski s priemerom 1,8 milimetra.

AVERZ REVERZ
Replika ústredného motívu jedného zo štyroch grafických listov (odborne povedané dekoratívnych panneau) cyklu „Štyri umenia“. Parciálne zušľachtené okružie a už spomínané kryštály odkazujú na Muchovo šperkárske umenie. Lev v prevedení oslavovaného umelca, doplnený opisom REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ.

Jedinečnosť tohto numizmatu pečatí aj individuálne číslovanie na hrane, ktoré potvrdzuje striktnú limitáciu iba 499 kusov a robí z každého kusu originál.

Objednávkou získate:

  • 155,50 gramov rýdzeho striebra
  • 31 ručne vsadených kryštálov Swarovski
  • Parciálne zušľachtenie rýdzim zlatom
  • Istotu striktnej limitácie, len 499 kusov
  • Originál vďaka individuálnemu číslovaniu
  • Záruku najvyššej kvality razby

Oslávte s nami Muchové výročie a objednajte si jednu z iba 499 exemplárov. Medaila sa zaiste stane šperkom vo vašej zbierke!

Cyklus Štyri umenia

V tomto súbore ospevujúcim štyri umelecké žánre upúšťa Mucha úmyselne od tradičných atribútov ako vtáčie perá, hudobné nástroje či maliarske potreby a zachytáva každé umenie na pozadí určitej dennej doby - u Tanca ide o ráno, u Maliarstva o poludnie, Poéziu spája s večerom a Hudbu s nocou.

Tento cyklus, vytvorený v roku 1898 v niekoľkých technikách, vyniká najmä poetickou kvalitou Muchových návrhov, a je považovaný za umelecky najvzácnejšiu.

Áno, objednávam si pamätnú striebornu medailu Poézie v podání Alfonsa Muchu za cenu € 648 (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro (Ag 999/1000)
Zušľachtenie:
Rýdze zlato (Au 999/1000)
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
155,50 g
Kvalita:
Najvyššia
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2020
Limitácia:
499 ks