Darujte na Veľkú noc netradičný korbáčik v podobe mince v tvare vajíčka!

Veľkonočná minca v unikátnom tvare vajíčka, symbolu nového života, je zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000 s nádherným dizajnom Pysanka. Ide o špecifickú techniku ​​zdobenia vajec a predpokladá sa, že ide o najstaršiu veľkonočnú tradíciu!

Na tejto prekrásnej minci zušľachtenej rýdzim zlatom sú motívy typické pre metódu Pysanka. Najvýraznejšími sú tu kvety a kohúty, ktoré majú obdarovanému splniť priania alebo priniesť plodnosť. Minca má symbolickú limitáciu iba 2022 kusov nielen pre numizmatických koledníkov na celom svete!

Objednávkou získate:

  • Ideálny darček pre každého koledníka
  • Mincu zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 2022 kusov
  • Detailný dizajn s tradičnými veľkonočnými motívmi!
  • Certifikát autentickosti a elegantné balenie

Túto mincu nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice. Neváhajte s objednávkou!

Vedeli ste, že tradícia „Pysanka“ (špecifická technika a dizajn na zdobenie veľkonočných vajec) siaha až do 10. storočia a môže byť najstaršou veľkonočnou tradíciou, ktorá sa používa dodnes?

Pysanka pochádza z poľského slovesa „pisać“ alebo „písať“. V tradičnom procese výroby slávnostných veľkonočných vajíčok sa používalo špeciálne pero na nanášanie tekutého vosku. Doslova to vyzeralo, ako keby autor vajíčka písal perom na jeho škrupinu.

Vajíčka zdobené Pysanka technikou sú obľúbeným darčekom po celom svete, aj napriek tomu, že mnohí nepoznajú ich históriu. Typické motívy Pysanky sa aplikujú nielen na veľkonočné vajíčka, ale aj na módu, bytové dekorácie a ďalšie predmety.

Tam, kde sa pri zdobení vajec používali farby, boli farbivá tradične rastlinného pôvodu: cibuľové šupky pre červenú farbu, ražné klíčky pre zelenú, šťava z červenej repy pre ružovú, kôra jabloní pre žltú.

Typickým znakom Pysanka techniky sú výrazné ornamenty. Ide o symetrické ornamenty, väčšinou kvetinové alebo "nebeské" ako slnko, mesiac a hviezdy, ale používajú sa aj nápisy, rebríky, kríže alebo symbolické zvieratá. Motív jeleňa alebo koňa znamená bohatstvo a prosperitu, ryby kresťanstva a vtáky sa znázorňujú na splnenie priania a plodnosti.

Áno, objednávam si mincu v tvare vajíčka zo základného kovu zušľachtenú rýdzim zlatom s motívom Pysanka za cenu 54,95 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
BM
Zušľachtenie:
Au 999/1000
Rozmery:
33 x 45 mm
Hmotnosť:
1oz = 31,10 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
1 dolar
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2022
Limitácia:
2022 ks