Zlatý Quarter Sovereign na limitovanej minci

Nový dynamický dizajn pre rok 2020!

Predstavujeme Vám špeciálnu zlatú mincu, ktorá je zberateľsky veľmi žiadana. Táto minca na svojom reverze nesie portrét aktuálneho britského panovníka. Odtiaľ bol odvodený aj jej názov - Sovereign (možné do slovenčiny preložiť aj ako panovník). S hrdosťou Vám možeme oznámiť, že se nám pre Vás podarilo zajistit nový Quarter Sovereign s dynamickým dizajnom pre rok 2020!

Prvé sovereigny boli razené v roku 1489 za vlády kráľa Jindřicha VII. z približne polovice trojskej unce (teda necelých 8 gramov) 23karátového zlata. V roku 1526 sa rýdzosť mince znížila na 22 karátov (tá zostala zachovaná dodnes). Obdobne sa definujú aj jeho násobky a  časti, ich história a parametre sú od sovereignu odvodené.

Zlatý Quarter Sovereign má gramáž 1,99 g a priemer 13,5 mm. Emisia bola vyrazená z 22karátového zlata, teda 916,7/1000 a spracovaná v najvyššej mincovnej kvalite a razené špeciálnym lešteným razidlom, ktorého polia sú vysoko leštené a reliéf matovaný. Povrch numizmatov spracovaného v tejto špičkovej kvalite má rovnaké vlastnosti ako zrkadlo, a preto mimo iné vytvárajú odrazom svetla rôzne efekty, ktoré se zdajú pod rôznymi uhlami inak farebne ladené.

Pôvodným autorom námetov Sovereigna je Benedetto Pistrucio, vtedajší hlavný rytec kráľovskej mincovne, brilantný a temperamentný Talian. Rímský rodák Pistrucio študoval umenie v Ríme, Neapole a Bologni a po štúdiu sa venoval tvorbe portrétov v Taliansku a vo Francúzsku. V roku 1815 sa presťahoval do Londýna, kde začal pracovať pre Kráľovskú mincovňu a vypracoval sa až na hlavného rytca kráľovskej mincovne. Dizajn zlatého Quarter Sovereignu pre rok 2020 vypracovala jeho priama príbuzná Angela Pistrucci.

Reverzná strana mince nesie jedinečný obraz svätého Juraja, patróna Anglicka, v boji s drakom. Svätý Juraj je tu vyobrazený bez koňa a prilby, ako sme vídali na motívoch starších razieb, v priamom kontakte s útočiacim drakom, ktorý chrlí oheň. Juraj je v obrannej pozícii a skrýva sa pred plameňmi. Averz mince zdobí mincovný portrét Alžbety II. doplnený o kruhovitý, opisný text ELIZABETH II DEI GRA REGINA GIBRALTAR 2020.

 

Objednávkou získate:

  • 1,99 gramov 22karátového zlata (Au 916/1000)
  •  Istotu nízkej limitácie - len 4999 kusov
  •  Záruku najvyššej mincovej kvality
  •  Elegantnú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

 

Špecifikácia
Kov:
22karátové zlato
Rozmery:
13,5 mm
Hmotnosť mince:
1,99 g
Rok emisie:
2020
Limitácia:
4 999 kusov pre celý svet
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby

Za prvým Sovereignom sa musíme vrátiť až do 15. storočia, kedy Anglicku vládol Henrich VIII. Práve jeho portrét zdobí líc vôbec prvého Sovereigna. Prvý Sovereign vznikol podľa vzoru európskych veľkých zlatých mincí a jeho úlohou bolo zvýšiť vládnucemu rodu Tudorovcov prestíž.

Prvé mince Sovereign boli razené z necelých 8 gramov 23k zlata. V roku 1526 bola rýdzosť znížená na 22k a v takejto špecifikácii pretrvali mince do dnešných dní. Averz mince zdobil pôvodne heraldický znak Anglicka obklopený ružou, ktorá bola znakom dynastie Tudorovcov. Razba britských Sovereignov prebiehala do roku 1604, potom nasledovala dvojstoročná prestávka a opäť obnovená bola až v roku 1817 za panovania kráľa Juraja III.

Pistrucci- synonymum dokonalého dizajnu

Pri obnovenej razbe bol na reverze opäť portrét panovníka. Motív averzu vytvoril pred viac ako 200 rokmi Benedetto Pistruccio – legendárny taliansky rytec. Zdobí ho obraz britského patróna, svätého Juraja pri boji s drakom. Motív sa v takmer nezmenenej podobe používa na Sovereignoch dodnes.

Všimli ste si, že na Sovereigne nie je vyznačená nominálna hodnota? Je to tak, na legendárnom Sovereigne nominál skutočne fyzicky chýba. Aj napriek tomu je oficiálnym platidlom, za ktoré si môžete kúpiť napríklad večeru, čo síce nie je najvýhodnejšie, ale možné to je. V skutočnosti sa totiž jeho nominálna hodnota rovná jednej britskej

Áno, objednávam si zlatú mincu Quarter Sovereign 2020 za cenu € 349 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevená kazeta. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. septembra 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.