Vianočna minca z rýdzeho zlata

Oslávte Vianoce s limitovanou zlatou mincou!

Predstavujeme Vám očarujúcu zlatú mincu, ktorej motív vzdáva hold jednému z najvýznamnejších kresťanských sviatkov na svete - Vianociam.

Mincovým kovom emisie je zlato najvyššej rýdzosti 999/1000. Hmotnosť Vianočnej mince je 0,5 gramu a jej priemer je 11 milimetrov. Na averznej strane nesie nominálnu hodnotu 2 doláre a 50 centov. Numizmat je spracovaný v najvyššej mincovej kvalite (v kvalite Proof) a vyrazený pomocou špeciálneho lešteného razidla. Pole týchto razidiel je vysoko leštené a reliéf matovaný. Vďaka uvedenému spôsobu spracovania vyniknú aj tie najmenšie detaily a ich prepracovanosť. Leštený povrch mince razenej v tejto špičkovej kvalite má rovnaké vlastnosti ako zrkadlo, a preto okrem iného vytvára odrazom svetla rôzne efekty, ktoré sa zdajú pod rôznymi uhlami pohľadu inak farebne ladené.

Na averze emisie je prekrásny výjav zimnej krajiny s padajúcimi vločkami a letiacou kométou. Reverz zlatej mince zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. doplnený nominálnou hodnotou, rokom 2020 a krajinou emitenta - Niue.

Rezerváciou získate:

  • Rýdze zlato 999/1000

  • Nízku limitáciu - iba 2020 kusov pre celý svět

  • Najvyššiu kvalitu razby

  • Unikátny vianočný motív

  • Kazeta vrátane Certifikátu autentickosti

Vianoce sa blížia! Oslávte ich unikátnou mincou razenou do rýdzeho zlata 999/1000. Neváhajte, limitácia Vianočnej mince je iba 2020 kusov pre celý svet!

 

Špecifikácia
Kov:
Zlato 999/1000
Priemer:
11 mm
Hmotnosť mince:
0,50 gramov
Rok emisie:
2019
Limitácia:
2020 kusov pre celý svet

Vianoce sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista. Hlavný sviatok (Oslava Narodenia Ježiša Krista, čiže Boží hod vianočný) pripadá na 25. decembra. Predchádza mu adventné obdobie, čo je obdobie štyroch nedieľ pred vianočnými sviatkami, a Štedrý deň (24. december) ako príprava na samotný sviatok. Prvé zmienky o kresťanskom slávení Vianoc pochádzajú z 2. storočia, pevný dátum 25. decembra je doložený zo 4. storočia z Ríma. V 20. a 21. storočí sa Vianoce v mnohých krajinách chápu predovšetkým ako sviatky pokoja, rodiny a lásky.

Náboženský obsah kresťanských Vianoc je oslava narodenia (vtelenia) Ježiša Krista v Betleheme. Okolnosti Ježišovho narodenia sa často znázorňujú na vianočných jasličkách (betlehemoch), ktoré rozvíjajú stručné príbehy z Nového zákona, z evanjelia podľa Lukáša a podľa Matúša. Podľa Matúšovho evanjelia bola znamením Ježišovho narodenia hviezda (kométa).

S Vianocami sa spájajú najrôznejšie tradície, z dávnych ľudových zvykov a tradícií sa niektoré doteraz dodržiavajú snáď vo všetkých rodinách. Je to predovšetkým zdobenie stromčeka, v mnohých prípadoch ale i čečiny a imela, pečenie vianočného pečiva a potom na Štedrý večer napríklad rozkrajovanie jablka alebo rybia šupina v peňaženke. Ďalej sú to napríklad jasličky (betlehem) alebo spievanie vianočných kolied a mnohé ďalšie zvyklosti. Niektoré z týchto tradícií pochádzajú už z predkresťanských dôb a súvisia s oslavou slnovratu, ktorý na tieto dni tiež pripadá. V súčasnej dobe sa však pôvodný, náboženský význam Vianoc vytráca a Vianoce sa považujú aj za jeden z najvýznamnejších občianskych sviatkov.

Áno, objednávam si Vianočnú zlatú mincu za cenu € 99 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a originálne balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. januára 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.