Štít bohyne Atény

Grécka mytológia na 2-uncovej striebornej minci

Národná Pokladnica predstavuje jedinečnú a veľmi prísne limitovanú emisiu s nádherne prepracovaným antickým motívom - Štít bohyne Atény. Minca bola vyhotovená pomocou najmodernejších technológií a zároveň sa inšpiruje pôvodnými motívmi z antického obdobia, čím sa stáva dokonale prepracovaným umeleckým dielom.

  • Averz mince zdobí portrét britskej kráľovnej Alžbety II. Autorom portrétu kráľovny na tomto numizmate je Ian Rank-Broadley.

  • Na reverze numizmatu sa nachádza kompozícia vytvorená z dvoch dominantných prvkov: jedným je portrét gréckej bohyne Athény a druhým potom detail jej ochranného štítu, nazývaného Aegis.

Mincovým kovom numizmatu je rýdze striebro (rýdzosť Ag 999/1000), jeho hmotnosť 2 oz, teda približne 62,2 gramov rýdzeho kovu, priemer 38,61 milimetrov a nominálna hodnota 10 dolárov. Emisia má veľmi zaujímavý starobylý vzhľad, zvaný antique.

Rezerváciou mince získate:

  • 2 unce rýdzeho striebra 999/1000
  • Historické prevedenie antique finish
  • Ultra vysoký reliéf razby
  • Originálne balenie spolu s certifikátom autentickosti 
  • Striktnú limitáciu len 999 emisií na celom svete

  

Teraz máte jedinečnú možnosť stať sa hrdým majiteľom bájneho štítu bohyne Atény na 2-uncovej striebornej minci a získať tak odkaz na pradávnu antickú kultúru! To všetko za mimoriadnu zvýhodnenů cenu!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
38,61 mm
Hmotnosť mince:
2 oz (62,2 g)
Limitácia:
999 kusov pre celý svet
Kvalita:
Antique finish
Rok emisie:
2018

Aténa bola jednou z najmocnejších bohýň starovekého Grécka, stala sa bohyňou múdrosti, práva, umenia, spravodlivej vojny, a tiež ochrankyňou života v mieri. Podľa starých bájí a povestí bol otcom Atény Zeus a jej matkou Titánka Métis. Krátko po svojom narodení sa Aténa stala najobľúbenejšou Diovou dcérou. Zeus sa s ňou rád rozprával, nič pred ňou neskrýval, vždy jej vo všetkom vyhovel. Aténa si jeho priazeň veľmi vážila a neustále bola v jeho blízkosti.

Vďaka ochrankyni života v mieri, Aténe, žili mnohí ľudia v blahobyte a mnohé mestá prosperovali. Okrem toho chránila deti aj chorých. Na rozdiel od boha zúrivej vojny Áresa, bola Aténa bohyňou múdro a rozvážne vedenej vojny, vždy končiacej víťazstvom, ovládala umenie bojovej taktiky a stratégie. O jej radu pred bitkami prosili múdri náčelníci a významní vojvodcovia. Stala sa ochrankyňou mesta Atény, obyvateľom Atén darovala olivu. Bola aj zakladateľkou a ochrankyňou gréckeho poľnohospodárstva. Ochraňovala aj umenie a umelecké práce, naučila ženy priasť a tkať, pomáhala staviteľom chrámov, mužov naučila zlatnícke, kováčske a farbiarske remeslo. Vynašla pluh, hrable, uzdu, loď aj vojnový voz či hlinený hrniec, trúbku a flautu. 

 

Áno, objednávam si striebornú mincu Štít bohyne Atény za zvýhodnenú cenu iba € 229 (+ € 4,90 poštovné a balné).  Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a originálne balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 09. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.