Karlov most v 5 unciach rýdzeho striebra

150 rokov od pomenovania Karlovho mostu na striebornej minci s perleťou

Predstavujeme Vám výnimočnú striebornú mincu emitovanú pri príležitosti 150. výročia pomenovania ikonického a svetoznámeho Karlovho mostu. Tento historický most prvýkrát uzrel svetlo sveta už pred mnohými stáročiami, názov Karlov sa však ujal až v roku 1870. Preto si v roku 2020 pripomíname 150. výročie vzniku pomenovania, pod ktorým je tento most známy po celom svete.

Mincovým kovom tejto mince je rýdze striebro 999/1000, jej priemer je mimoriadnych 65 milimetrov a hmotnosť 5 oz, teda 5 trójskych uncí (155,5 g). Nominálna hodnota je 25 dolárov. Jej absolútnu výnimočnosť vyzdvihuje aj jej nízka limitácia. Vyrazilo sa len 500 emisií pre celý svet.

Reverz mince zdobí vyobrazenie Karlovho mostu, pod ktorým pokojne tečie najväčšia rieka Českej republiky, Vltava. Scenériu dokonale dotvárajú okolité historické budovy. Tento výjav nepochybne patrí medzi tie najčarovnejšie na svete. Výnimočnosť reverzu umocňuje aj to, že je motív aplikovaný na prekrásnu perleť, vnorenú do vnútra striebornej mince.

Rezerváciou získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra 999/1000

  • Mimoriadny priemer 65 mm

  • Perleť vsadená priamo do mince

  • Striktnú limitáciu - iba 500 kusov pre celý svet

  • Najvyššiu kvalitu razby

  • Certifikát autuentickosti a reprezentačnú drevenú kazetu

Exkluzívny predpredaj v Národnej Pokladnici!

 

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť mince:
155,5 gramov (5 oz)
Rok emisie:
2020
Limitácia:
500 kusov pre celý svet
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Perleť:
Vnorená do vnútra striebornej mince.

Karlov most je najstarší dochovaný most v Prahe a druhý najstarší dochovaný kamenný most v Českej republike. Ozdobený je 31 sochami a súsošiami. Pôvodne ho prezývali „kamenný“, alebo „pražský“. Názov „Karlův most“ (na Slovensku vžitý názov Karlov most) sa vžil až okolo roku 1870 na základe predchádzajúceho podnetu Karola Havlíčka Borovského. Most spája Staré mesto s Malou Stranou. Je 515,76 metrov dlhý a jeho šírka je 9,40 až 9,50 metra Výška chodníka je 13 metrov nad normálnou hladinou. Je tvorený šestnástimi oblúkmi, ktoré majú rozpätie 16,62 – 23,38 metrov. Vo svojej dĺžke je trikrát zalomený a proti prúdu nepatrne vypuklý. Na moste sú tri mostecké veže: dve na Malej Strane a jedna na strane Starého Mesta.

Základný kameň Karlovho mostu bol položený 9.7.1357 o 5 hodine 31 minúte za účasti Karola IV. O stavbe mostu Karol rozhodol hneď po strhnutí kamenného Juditinho mostu pri povodni v roku 1342. Tento most nechal postaviť kráľ Vladislav II. v roku 1157  a pomenoval ho po svojej manželke Judite. Dátum položenia základného kameňa pomáhali určiť, ako bolo vtedy obvyklé, aj astrológovia a astronómovia. Vo zvolenom dni vraj bola pre zahájenie stavby mimoriadne priaznivá konštelácia Slnka so Saturnom. Celý dátum zároveň zodpovedal sledu nepárnych čísel od jednej do deväť a späť (1-3-5-7-9-7-5-3-1). Projektantom a prvým staviteľom mostu sa stal malostranský mešťan a kamenár Otto, ktorého prezývali aj Otlin. Poňatie architektúry a výzdoby manifestovalo cisársku politiku Karola IV. a jej nadväznosť na starý Rím.

Áno, objednávam si striebornú 5uncovú mincu Karlov most za cenu € 659 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevenú kazetu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. apríla 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.