Unikátna minca v štýle Fabergého vajca

Symbol bohatstva a luxusu na minci z rýdzeho zlata 999/1000

Predstavujeme Vám jedinečnú a prekrásnu mincu, ktorá bola inšpirovaná fabergého vajíčkom z roku 1906 Swan Royal, čiže kráľovská labuť, ktorú cár Mikuláš II. daroval svojej žene k 40. výročiu ich svadby.

Tento jedinečný numizmat bol vyrazený z rýdzeho zlata 999/1000 v najvyššej mincovej kvalite razby. Minca má tvar vajca s rozmermi 15 x 20 mm, jej hmotnosť je 3,11 g a nominálna hodnota 5 dolárov. Atraktivita mince je podčiarknutá veľmi nízkou limitáciou, ktorá je iba 500 kusov pre celý svet!

Reverz numizmatu znázorňujú kvety inšpirované fabergého vajíčkom, symbolom extravagancie a luxusu a jedného z najdrahších klenotov na svete. Na averze mince sa nachádza zaujímavá kompozícia, ktorej hornej časti dominuje portrét britskej kráľovny Alžbety II., ktorá je najdlhšie vládnucim monarchom vo vyše tisícročnej histórii Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, na tróne je viac ako 63 rokov.

Rezerváciou získate:

  • Rýdze zlato 999/1000
  • Striktnú limitáciu - len 500 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Mincu inšpirovanú slávnym Febergého vajcom
  • Luxusnú drevenú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

Národná Pokladnica pre Vás exkluzívne zabezpečila mincu, ktorá bola inšpirovaná prenádherným Fabergého vajíčkom. S touto unikátnou mincou z rýdzeho zlata tak získate umelecké dielo a symbol luxusu!

 

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Rozmery:
15 x 20 mm
Hmotnosť mince:
3, 11 g
Rok emisie:
2019
Limitácia:
500 kusov pre celý svet
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby

Peter Carl Fabergé bol ruský zlatník, ktorý dostal na Veľkú noc roku 1885 neobvyklý rozkaz. Cár Alexander III. ho požiadal o vyrobenie darčeka pre svoju manželku Máriu Fjodorovnu. Zlatník sa inšpiroval v 18. storočí a vytvoril suvenír zo smaltovaných a rôznofarebných kovov. Vajco malo v sebe malé prekvapenie, miniatúrnu sliepočku, ktorá sa dá taktiež otvoriť a ukrýva miniatúru prsteňa a koruny, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou každého vajcia.

Darček mal taký úspech, že sa cár rozhodol urobiť z vajec pravidelný veľkonočný darček, preto každý rok poveroval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vajca. Celkom vzniklo asi 50 vajec, z ktorých je známy osud celkom 43. Zásadne bola tvorená zo zlata, drahých kovov a iných drahocenných materiálov (slonovina, perleť). Pre svoju vysokú umeleckú hodnotu, špičkovú kvalitu výroby, precízne spracovanie aj tých nejtiternějších detailov, dômyselné technické riešenie a vysokú cenu použitých materiálov patria tieto šperkové vajcia k najvzácnejším klenotom na svete a dodnes sú celosvetovo uznávané ako absolútny vrchol klenotníckeho umenia a zároveň sú synonymom luxusu.

Vajce je dlho považované za symbol sveta, života a znovuzrodenia. Kedysi sa verilo, že poskytuje plodnosť, úrodnosť pôdy a produktivitu hospodárskych zvierat. S príchodom kresťanstva bolo vajce spojené s Veľkou nocou, sviatkom Kristovho zmŕtvychvstania. Postupne sa zrodil zvyk veľkonočného vajíčka. Verilo sa, že darovanie vajec prinesie zdravie a prosperitu. Odtiaľ pochádzala tradícia suvenírov, o ktorých sa verilo, že pochádzajú najprv z Dánska a Nemecka.

Áno, objednávam si zlatú mincu inšpirovanú Fabergého vajcom za cenu € 349 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevenú kazetu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. mája 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.