Dovoľujeme si vám predstaviť ďalšiu z rady našich výnimočných medailí, oslavujúcich celé jedno storočie. Tentoraz sme nechali vyniknúť našu menu, československú korunu, ktorá práve tento rok oslavuje 100. výročie!

Jubilejná strieborná medaila má priemer mimoriadnych 65 milimetrov a bola vyrazená do rýdzeho striebra s hmotnosťou 155,5 gramov. Jedinečnosť pamätného numizmatu je zdôraznená unikátnym číslovaním na hrane každej medaily. Číslo súčasne potvrdzuje prísnu limitáciu len 499 strieborných medailí a zároveň robí z každého kusu originál.

  • Hlavným motívom averzu je 100ročné výročie, oslavujúce vznik meny. Ďalej je tu vyobrazené legendárne dievča, ktoré sadí lipu z korunovej mince, ktorá bola v obehu po dlhých 35 rokov. Kompozíciu dopĺňa hlavná postava a tvorca menovej reformy, prvý minister financií ČSR Alois Rašín.
  • Reverz vyobrazuje českého leva, tak ako bol nakreslený presláveným Alfonsom Mariou Muchom na stokorunovej bankovke. Ďalej nápis REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ. Celú kompozíciu dopĺňajú lipové vetvičky.

Medaila je na oboch stranách jemne doladená laserovým lúčom. Výsledok môžete uvidieť v strede mince, v pozadí ústredných motívov.

Objednávkou medaily získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra (Ag 999/1000)
  • Istotu striktnej limitácie - len 499 ks
  • Záruku najvyššej kvality razby lešteným razidlom
  • Unikát vďaka individuálnemu číslovaniu na hrane

Súčasťou zásielky je tiež Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre numizmatu. Navyše v rámci Vašej objednávky prijmete elegantnú drevenú kazetu, ktorá slúži na bezpečné uloženie alebo vystavenie Vašej pamätnej medaily.

Československá koruna oslavuje (v roku 2019) významné jubileum - 100 rokov od svojho vzniku. A za dobu svojej existencie si prešla zaujímavou históriou. Jej príbeh sa začal písať v roku 1919, niekoľko mesiacov po rozpade Rakúska-Uhorska. V čase, keď vznikal náš mladý štát, v ktorého záujme bolo čo najrýchlejšie uskutočniť menovú reformu a oddeliť slovenskú menu od meny bývalého Rakúska-Uhorska. Cieľom bolo zabrániť nekontrolovateľnej inflácii, ktorá by rozvrátila celý peňažný obeh.

Za geniálnym plánom menovej odluky a výmeny peňazí stál prvý minister financií Alois Rašín. Menová reforma išla cestou snahy o zhodnotenie oddelenej meny. Pri kolkovaní bola časť predložených bankoviek teda odobraná a stiahnutá z obehu. Zároveň sa aj spočiatku zdalo, že sa nová mena nebude nazývať "koruna", keďže tento názov meny existoval už v monarchii a bol znakom Rakúska-Uhorska, od ktorého sa chceli naši zákonodarcovia úplne dištancovať. Padli také návrhy ako československý lev, sokol, myšiak, denár, frank či toliar. Osud však chcel, aby jej zostal výsostný názov "koruna".

Československá koruna prešla v priebehu časov tiež rôznymi estetickými obmenami, za ktorých autorstvom sa ukrýva nejedno slávne meno. Na motívoch nového obeživa sa podieľalo hneď niekoľko autorov. Najznámejším je určite Alfons Maria Mucha. Čo sa týka razby mincí, tak tie prvé uvideli svetlo sveta až v roku 1921, vďaka povojnovému stavu jedinej mincovne u nás, ktorou bola práve naša kremnická. A tak prvou uvoľnenou mincou do obehu bol dvadsaťhalier Otakara Španiela. Legendou sa však stala kovová koruna, a to vďaka svojmu príbehu a 35ročnému obehu. Minca vyobrazuje dievča, ktorá vysádza lipu a bola v obehu od roku 1957 do roku 1992. Československá koruna sa tak napriek všetkému, stala nielen pevnou menou, ale aj symbolom štátu a jeho suverenity.

Áno, objednávam si medailu 100. výročie československej meny za cenu € 599 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Najneskôr do 14 dní mi bude odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro (999/1000)
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
155,5 g (5 oz)
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby (Proof)
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2019
Limitácia:
499