Ohrozený druh medveďa v limitovanej emisii

Predstavujeme Vám fascinujúcu striebornu mincu s precízne prepracovaným motívom vzácneho druhu hnedého medveďa Gobi.

Táto exkluzívna minca je vyrazená z 1 trojskej unce (presnejšie 31, 103 gramov) rýdzeho striebra 999/1000. Jej priemer činí 38,61 milimetrov. Nominálna hodnota numizmatu je 500 tugrikov a jeho emitentom je ázijský štát Mongolsko. patinou.

  • Dominantou reverznej strany je prekrásny, majstrovsky spracovaný detail medveďa Gobi. Jemná štruktúra srsti vytvorená vo vysokom reliéfe pomocou špeciálnej technológie Smart minting. Motív je po obvode doplnený textom WILDLIFE PROTECTION 2019 a URSUS ARCTOS COBIENSIS, čo je latinský názov gobijského medveďa hnedého. Nápis WILDLIFE PROTECTION 2019 upozorňuje na to, že sa jedná o veľmi e ohrozený druh medveďa. Celková krása emisie je veľmi vkusne doplnená kryštálmi Swarovski v mieste očí.

  • Na averze emisie je vyobrazený emblém mongolskej banky Mongol Bank spoločne s mongolskými znakmi a nominálnou hodnotou. V spodnej časti je vyrazený emitent, hmotnosť mince a rýdzosť striebra.

Objednávkou získate:

  • 1 unci rýdzeho striebra 999/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 2500 kusov pre celý svet
  • Kryštály Swarowski
  • Prekrásne spracovanie v kvalite antique finish
  • Certifikát autentickosti a originálne balenie

Výnimočnosť emisie ešte viac podtrhuje jej úprava. Minca bola vyrazená technikou antique finish, čo je technika úpravy mince špeciálnou

Medveď Gobi, tiež nazývaný mazálaj, je poddruh medveďa hnedého a žije iba v mongolskej púšti Gobi, nevyskytuje sa v žiadnej ZOO na svete. Tento medveď patrí medzi najmenšie poddruhy medveďa hnedého, dospelý jedinec váži okolo 120 kg, samica 51 - 78 kg.

Podľa niektorých ruských autorov sa jedná o úplne samostatný druh, genetické analýzy ukázali, že najbližšími príbuznými gobijského medveďa je medveď plavý a tibetskí medvedi. V každom prípade je medveď gobijský jedinečnou životnou formou, je totiž jediný z medveďov, ktorý sa dokázal dokonalo prispôsobiť extrémnym klimatickým podmienkam, panujúcim v mongolskej časti Gobi, a to hlavne obrovským teplotným výkyvom behom roka. V celej oblasti je veľmi sporá vegetácia, nedostatok vody a potravy.

Medveď Gobi je veľmi ohrozený druh, populácia tohto druhu má menej než 50 jedincov a k jej ochrane využívajú strážcovia púšte Gobi kŕmne miesta. Kritická situácia gobijských medveďov vyvoláva pozornosť ochrancov na celom svete už niekoľko rokov.

Áno, objednávam si striebornú minci Medveď Gobi za cenu € 169 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a originálne balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro (999/1000)
Priemer:
38,61 mm
Hmotnosť:
31,1 g
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
500 MNT
Krajina pôvodu:
Mongolsko
Limitácia:
Iba 2500 kusov