Dovoľte, aby sme Vám pri príležitosti 705. výročia narodenia Karola IV. predstavili medailu, ktorá bola vyrazená špeciálne na uctenie pamiatky tohto velikána slovenských dejín. Veríme, že medaily razená do 5 uncí rýdzeho striebra 999/1000, parciálne zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000 všetkých zberateľov strieborných a unikátnych emisií určite uchváti.

Nikto neovplyvnil našej histórii viac, než cisár Karol IV. Pre mnoho ľudí najväčší osobnosť všetkých čias bol milovaný, neslúži a široko rešpektovaný nielen v priebehu svojho života, ale aj stáročia po ňom. Jedinečnosť tejto výročnej medaily tkvie aj v jej designu v podobe detailného portrétu cisára Karola IV. Jej vysoký reliéf sa vyníma na impozantných 155,5 gramoch rýdzeho striebra 999/1000.

Limitácie tejto razby je prísne obmedzená púhymi 199 medailami pre celý svet. Na zdôraznenie takto extrémne nízke limitácie nesie každý exemplár individuálne číslo na hrane. Precízne návrh medaily pripravila vynikajúca medailérka Irena Hradecká. Vďaka úctyhodnému priemeru medaily, ktorý dosahuje 65 mm, máte možnosť zhliadnuť aj tie najmenšie detaily jej motívu a pozrieť tak Karolovi IV. priamo do tváre.

Objednávkou získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000
  • Striktné limitáciu - púhych 199 kusov
  • Impozantný priemer 65 mm
  • Najvyššiu mincovú kvalitu
  • Precízny dizajn od známej medailérky Ireny Hradecké
  • Luxusné drevenú kazetu s povrchovou úpravou klavírny lesk
  • Ilustrovanú brožúru o živote Karola IV.

Súčasťou tejto jedinečnej striebornej medaily z 5 uncí čistého striebra, zušľachtené rýdzim zlatom je aj Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky zmieňované parametre.

Karol IV. (14. 5. 1316 - 29. 11. 1378), kráľ a rímsky cisár, politik európskeho formátu a Otec vlasti patrí medzi najvýznamnejšie postavy slovenských dejín. Bol prvorodeným synom Jána Luxemburského a Elišky Přemyslovny. On sám patril medzi najvýznamnejších panovníkov vrcholného stredoveku.

Karol IV. strávil svoje detstvo na francúzskom dvore. Tu bol už ako mladý zasnúbený a tiež oženený s Blankou z Valois, ktorá bola sesternicu francúzskeho kráľa Karola IV. Pekného. Po svadbe však boli oddelení a vyrastali každý zvlášť. Karol IV. sa tešil kráľovej obľube a na dvore sa mu dostalo širokého vzdelania. Keď mal Karol dvanásť rokov, francúzsky kráľ zomrel, financovanie výchovy Karla IV. sa znížilo a bol mu pridelený učiteľ Pierre de Rosieres, z ktorého sa neskôr stal pápež Klement VI.

Karol IV. prvýkrát uplatnil svoje politické a vladárske schopnosti na panstve v severnom Taliansku, kde pôsobil ako otcov miestodržiteľ. Tu sa naplno zoznámil s prostredím politiky a najmä aj s intrigami už tretí deň po svojom príchode, kedy bolo Karolovi a jeho družine predložené otrávené jedlo, ktorého sa našťastie ale ani nedotkol.

Na jeseň roku 1333 sa Karol IV. vrátil do Českej koruny. Prvou návštevou bol Zbraslavský kláštor, kde už niekoľko rokov odpočívala jeho matka Eliška Přemyslovna. České krajiny

boli v tú dobu spustošené. Karol IV. musel prebývať v meštianskych domoch na Starom meste, pretože Pražský hrad bol úplne zdevastovaný. Jeho otec mu pre toto obdobie udelil titul markgróf moravský, čím vzniklo dvojvládie otca a syna.

Karol IV. sa postupom času stával viac a viac samostatným, čo viedlo k častejším sporom s otcom. Avšak aj napriek tomu Ján Luxemburský oznámil roku 1341 českej šľachte, že jeho nástupcom na tróne bude práve Karel. Na jar roku 1355 bol korunovaný cisárom Svätej ríše rímskej a ihneď začal so svojimi plánmi. Jedným z nich bolo aj spísanie Zlatej buly. Počas svojej vlády tiež ale musel niekoľkokrát uplatniť svoje bojovníckej umenie alebo aj sobášnu politiku, v ktorej vynikal.

Medzi významné činy, ktoré sa Karlovi IV. podarilo uskutočniť v Korune českej patrí napríklad aj založenie Karlovej univerzity v Prahe, výstavba Nového Mesta pražského, stavbu kamenného mostu (na ktorého mieste dnes stojí Karlov most), stavbu Karlštejna alebo tiež začatie stavby chrámu sv. Víta, na ktorej sa podieľal spolu so svojím otcom.

Karolov život skončil v roku 1378, kedy skonal na zápal pľúc na Pražskom hrade. Pochovaný je uprostred chrámu sv. Víta.

Áno, objednávam si 5oz striebornú medailu cisára Karola IV. za cenu € 799 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Ag 999/1000
Zušľachtenie :
Au 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
5 oz = 155,55 g
Kvalita:
Proof
Dizajnérka :
Irena Hradecká
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2021
Limitácia:
199 kusov