Dovoľte, aby sme Vám pri príležitosti 280. výročia korunovácie Márie Terézie uhorskú kráľovnú predstavili medailu, ktorá bola vyrazená špeciálne na počesť pamiatky tejto významnej ženy svetových dejín. Veríme, že medaila vyrazená z 5 uncí rýdzeho striebra 999/1000, teda do 155,5 gramov, určite zaujme všetkých zberateľov striebra a unikátnych emisií!

Jej jedinečnosť spočíva aj v prísnej limitácii- len 499 kusov pre celý svet!

AVERZ REVERZ
Averzu dominuje korunovačný portrét Márie Terézie. Dizajn zobrazuje aj strop slávnej katedrále sv. Martina v Bratislave, kde sa konala korunovácia. Reverz medaily bol inšpirovaný motívom mimoriadne vzácnej medaily z roku 1741, ktorú pri príležitosti jej korunovácie navrhol slávny sochár M. Donner.


Táto pamätná medaila má exkluzívny priemer 65 mm, vďaka čomu je na nej veľmi detailne prepracovaný dizajn, najmä na odeve panovníčky.

Objednaním získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Prísnu limitáciu - len 499 kusov
  • Pôsobivý priemer 65 mm
  • Najvyššiu kvalitu
  • Luxusnú kazetu a Certifikát autentickosti
  • Ilustrovanú brožúru o živote Márie Terézie

Táto jedinečná strieborná medaila s hmotnosťou 5 oz rydzého striebra obsahuje Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky uvedené parametre.

Mária Terézia, celým menom Mária Terézia Walburga Amália Kristína, bola jedinou ženou z habsburskej dynastie a jedinou ženou na českom tróne. Je nepochybne známa svojimi osvietenskými reformami v mnohých oblastiach. Išlo o menovú reformu, všeobecné vzdelávanie, pracovný patent, zjednotenie trestného práva, vytvorenie tereziánskych katastrov a ďalšie reformy.

Výnimočnosť vlády Márie Terézie podčiarkuje aj skutočnosť, že počas svojej dlhej vlády dala vyraziť najväčší počet habsburských mincí v histórii, a to takmer 300 druhov medených, strieborných a zlatých mincí. Mnohé z nich sa stali veľmi vzácnymi. Napríklad toliare, z ktorých vznikol americký dolár, patrili k najdôveryhodnejším minciam a vďaka svojej popularite pretrvali mnoho storočí. Počas jej vlády sa objavili aj prvé papierové peniaze. V roku 1762 bola vydaná prvá päťzlatá bankovka.

Áno, objednávam si medailu Márie Terézie z 5 uncí rýdzeho striebra 999/1000 v € 699 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Ag 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
5 oz = 155,5 g
Kvalita:
Proof
Rok emisie:
2021
Limitácia:
499 kusov