Modrý a Červený Maurícius

Predstavujeme sadu strieborných medailí spájajúcu dve veľké zberateľské vášne – numizmatiku a filateliu. Sada poštových známok vydaných ostrovným štátom Maurícius si vďaka silnému príbehu opradeným legendami a veľmi nízkemu počtu vydaných a zachovaných kusov zaistila nesmrteľnosť aj v numizmatike.

Jedná sa o sadu dvoch pamätných medailí Modrý a Červený Maurícius z rýdzeho striebra 999/1000. Každá z medailí má hmotnosť ¼ unce, teda 7,78 gramov. Tvar a rozmery medailí sú identické s rozmermi originálnych poštových známok, teda 21,4 x 24,8 milimetra.

AVERZ REVERZ
Ručne zušľachtené farebnou aplikáciou tak, aby sa čo najviac podobali originálnym známkam. Dominantou reverzu je portrét vtedy 21ročnej panovníčky, kráľovnej Viktórie. Okolo portrétov sú uvedené informácie o nominálnych hodnotách a krajine vydania známok. A tiež opis „POST OFFICE“. Práve tento opis sa stal predmetom legiend.
(Viac sa dozviete vo vedľajšej záložke O známkach)
Nesie informácie o krajine a roku vydania originálnych známok a tiež o rýdzosti použitého striebra oboch medailí. Ďalej je tu vyrazené individuálne číslovanie.
  • Parciálne kolorovanú sadu dvoch strieborných medailí
  • Celkom 15,56 gramov rýdzeho striebra
  • Istotu extrémne nízkej limitácie, iba 199 sád

Nezmeškajte filatelistický unikát v numizmatickom skvoste. Limitácia iba 199 sád pre celý svet dlho nevydrží. Nikde inde sadu nezoženie - exkluzívne iba v Národnej Pokladnici!

O známkach

Modrý a Červený Maurícius pochádza z dielne anglického rytca Josepha Osmonda Barnarda. Vydané boli v septembri 1847 britskou kolóniou na ostrove Maurícius. Modrá známka má nominálnu hodnotu dvoch pencí a červená jednej penci. Na prvom vydaní (čo znamená 500 kusov od každej hodnoty) je na ľavej strane odpis "Post office" (tieto známky boli použité na pozvanie na ples v Snemovni vlády a vieme, že z celkového množstva 1000 kusov sa zachovalo iba 27 kusov). Legenda hovorí, že sa tak stalo omylom z roztržitosti rytca Josepha: na ostatných kusoch je totiž uvedené „post paid“, teda poštovné zaplatené. Vďaka historikom vieme, že to nie je pravda. Správne vysvetlenie použitia „Pošta“ je, že išlo o právne označenie príslušného vládneho oddelenia. Dnes môžeme povedať, že známky s označením „Post Office“ patria k najvzácnejším poštovým známkam, čomu zodpovedá aj ich hodnota (odhadom viac ako 50 miliónov korún za jednu známku).

Áno, objednávam si striebornú sadu Modrý & Červený Maurícius za cenu 124 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu sady je možné uhradiť naraz alebo vo forme troch bezúročných mesačných splátok, 3 x 41,33 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Zušľachtenie:
Parciálne kolorovanie
Rozmery:
2 x 21,4 x 24,8 mm
Hmotnosť:
2 x 7,78 g
Krajina pôvodu:
Maurícius
Rok emisie:
2023
Limitácia:
199 sad