Religiózne numizmaty v ponuke Národnej Pokladnice nie sú výnimkou. Tento však nad ostatnými predsa len vyčnieva svojim citlivým prepojením umenia a zbožnosti s rýdzim striebrom.

Už na prvý pohľad zaujme svojim tvarom kaplnky. Na ten druhý svojou hmotnosťou 50tich gramov rýdzeho striebra.

  • Pri bližšom pohľade na reverz objavíte ostré detaily drobnej reprodukcie obrazu Matky Božej z Kalvárie s dieťatkom v náručí. Motív bol na mincu prenesený technológiou tampónovej tlače, ktorá je pôvodom vernej farebnosti. V dolnej časti sa skvie krásna ruža plátovaná rýdzim zlatom. Tá odkazuje na Pápeža Jana Pavla II., ktorý práve zlatou ružou vzdal poctu Matke božej. Pápežská ruža je chápaná ako symbol pápežskej priazne.

  • Averz mince zdobí religiózny symbol kríža a portrét britskej kráľovnej Alžbety II. Ďalej krajiny a rok vydania emisie, informácie o mincovom kove a nominálnu hodnotu.

Neoddeliteľnou súčasťou je Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje uvedené parametre mince. Samozrejmosťou je ochranná plastová kapsula. Všetko je uložené do delikátnej drevenej kazety.

Rezerváciou Matky Božej z Kalvárie získate:

  • Nádhernú mincu z 50 gramov rýdzeho striebra (999/1000)
  • Istotu Veľmi nízkej limitácie, len 1000 kusov
  • Plátovanie rýdzim zlatom (999/1000)
  • Certifikát autentickosti
  • Originálnu drevenú kazetu, ktorá ladí s mincou

Či už túžite rozšíriť svoju zbierku, alebo uvažujete o výnimočnom darčeku, Matka Božia z Kalvárie je skvelou voľbou.

Obraz Matky Božej z Kalvárie je jedným z najnavštevovanejších pútnických pamiatok v Poľsku. Pred viace než 30 rokmi Ján Pavol II., počas svojho putovania do Poľska, vzdal poctu Matke Božej Kalvárijskej, zlatou pápežskou ružou – symbolom pápežskej priazne. Toto gesto bolo osobitným uznaním svätyne v Zebrzydowkej Kalvárií, neďaleko malého poľského mestečka Wadovice, kde sa narodil pápež Ján Pavol II. Pamiatku na Matku Božiu z Kalvárie teraz môžete získať aj na tomto výnimočnom numizmate!

Áno, objednávam si striebornú mincu Matka Božia Kalvárska za cenu € 199 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
40 x 60 mm
Hmotnosť:
50 g
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita - leštené razidlo
Nominálna hodnota:
2 doláre
Krajina pôvodu:
Tokelau
Rok emisie:
2017
Limitácia:
1000