Mimoriadne vyhľadávaná mince medzi zberateľmi z celého sveta. Obstaraním tejto mince sa stanete členom exkluzívneho klubu s iba 333 členmi, tak nízka je limitácia. Prekrásny numizmat ladne spája moderné technológie razby s hlbokým duchovným motívom mandaly.
(Viac sa dozviete vo vedľajšej záložke)

Minca bola vyrazená pomocou techniky Smartminting® do rýdzeho striebra (Ag 999/1000) a jej hmotnosť činí 3 trójske unce (93,3 gramov). Priemer dosahuje úctyhodných 65 milimetrov. Vďaka unikátnej konečnej úprave Antique finish získala táto výnimočná minca neobvyklý, akoby starobylý vzhľad.

  • Reverz vyobrazuje mandalu Kálačakra do najmenších detailov. Smartminting je totiž špeciálna vrstvená technika, kde sa na seba striedavo kladú vysoké a nízke reliéfy, ktoré vo finále vytvoria dojem
    trojrozmerného obrazu.

  • Averz mince zdobí Soyombo, štátny znak Mongolska. A ďalej obsahuje nominálnu hodnotu, emitenta, hmotnosť a kvalitu striebra.

Numizmat je uložený do ochrannej archivačnej kapsuly, ktorá mu poskytuje dokonalú ochranu pred mechanickým poškodením. Súčasťou zásielky je tiež Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre tejto emisie a tiež originálne balenie.

Rezerváciou mince získate:

  • 93,3 g rýdzeho striebra (999/1000)
  • Mincu s historickým vzhľadom Antigue finish
  • Istotu extrémne nízke limitácie, len 333 kusov
  • Certifikát autentickosti a originálne balenie

Mandala je v poradí druhou mincou zo série s názvom Archeológia & Symbolizmus. Ako prvý bol vyrazený Aztécky kalendár, ktorý nechýbal v ponuke Národnej Pokladnice.

Sanskritské slovo mandala sa do tibetského jazyka prekladá ako dkjil-'khor. Mandaly sú považované za nadkultúrny symbol jednoty a rovnováhy a ich význam presahuje čas, kultúrne vzorce i náboženské hranice. Mandaly sú staré ako ľudstvo samo. Najstaršie vzorce boli datované až do paleolitu. Z hľadiska techniky rozlišujeme tri druhy mandaly. Prvé sú zhotovené z farebného prášku, ďalšie sú maľované na plátno a posledné sú obyčajnou vizualizáciou. Niektoré diela, napríklad Guhjasa-Madzia-tantra spomínajú ešte na štvrtý druh mandál, tzv. Dhjána, teda meditačnú absorpciu. Mandaly môžu byť aj obetné. Základná kruhová forma sa však opakuje pri všetkých vyššie popísaných typoch.

Mandala predstavuje symetrický diagram, sústredený okolo svojho stredu, ktorý je väčšinou rozdelený do štyroch rovnako veľkých kvadrantov. Slúži ako pomôcka pri meditácii, relaxácii, vizualizácii a zasvätenia. Dnes sa mandaly hojne využívajú tiež v psychológii alebo psychoterapii. Každý detail mandaly má svoj symbolický význam. Účelom mandál pre ich zhotoviteľa či pozorovateľa je nájdenie harmónie vo zdanlivom chaose.

Medzi mandalami vyniká mandala Kálačakra (anglicky Kalachakra), ktorá sa vyníma aj na minci. Model vesmíru z farebného piesku predstavuje božský palác, osídlený 722 bohmi a bohyňami, ktoré symbolizujú rôzne aspekty vedomia a reprezentujú tak múdrosť Kálačakry. Samotné koleso času - taktiež odráža niektoré aspekty božstva Kálačakry a jeho čistej krajiny. Božstvo leží v srdci Kálačakra mandaly. Jeho božský palác je vytvorený našimi vlastnými osobnými mandalami: telo, reč, myseľ, múdrosť a dokonalé šťastie. Aj božský palác je rozdelený do štyroch kvadrantov. Každý z nich má biele steny, brány a centrá. Každý kvadrant je navyše zafarbený tak, aby predstavoval prvky v tele človeka: čierna alebo modrá na východe predstavuje vzduch, červená na juhu predstavuje oheň, žltá alebo oranžová na západe predstavuje zem a biela na severe reprezentuje vodu. Vonkajšie kruhy predstavujú vesmír a desať bohov býva v jednom z týchto kruhov, ktoré slúžia ako ochrana. Kálačakra mandala je určená pre nastolenie pokoja a rovnováhy vnútri aj vonku.

Áno, rezervujem si striebornú mincu Mandala Kálačakra za cenu € 599 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
65 milimetrů
Hmotnosť:
93,3 g (3 oz)
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
200 MNT
Krajina pôvodu:
Monolsko
Rok emisie:
2018
Limitácia:
333 ks