"Prosím… nakresli mi ovečku…"

určite v týchto slovách spoznávate želanie Malého princa, ktorým sa v známej rozprávke neoblomne dožadoval drobné kresby. Malému princovi je zasvätená i tato, priam rozprávková ponuka! Zlatá minca je venovaná 75. výročiu prvého francúzskeho vydania svetovo preslávenej knihy Malý princ.

Mincovým kovom je rýdze zlato (Au 999/1000). V priemere má 11 milimetrov a hmotnosť 0,50 gramu. Bola vyrazená v najvyššej mincovej kvalite. Každý z iba 5000 kusov disponuje nominálnou hodnotou 5 €.

  • Dominantou averznej strany je roztomilý portrét Malého princa, chlapca s blond vlasmi, modrými očami a jemným hlasom. Portrét je obklopený 75 hviezdičkami, za každý rok výročia jedna. Ak sa pozriete pozorne, uvidíte i drobné vyobrazenie Saturnu so svojím typickým prstencom.
  • Reverz zdobí už spomínané 75. výročie s postavou chlapca v pozadí. Ďalej je tu vyrazený názov knihy vo francúzštine "Le Petit Prince" a ďalších svetových jazykoch - angličtine, nemčine a japončine.

Všimnite si veselého ikonického písma na oboch stranách mince. Spoločne s kresbami boli na mincu prenesené priamo z novely slávneho spisovateľa a letca Antoine Marie Roger de Saint-Exupéryho.

Malý princ sa na francúzskom platidle neobjavuje prvýkrát. Pred prechodom na spoločnú európsku menu malo Francúzsko Malého princa na bankovke 50 francúzskeho franku.

Objednávkou získate:

  • 0,5 gramu rýdzeho zlata
  • Záruku najvyššej kvality razby
  • Istotu nízkej limitácie, len 5000 kusov

Numizmat je uložený v exkluzívnej kazete parížskej mincovne. Obdržíte ju spoločne s certifikátom autentickosti, ktorý potvrdzuje vyššie popísané parametre.

Zlatá minca Malý princ je vhodným darčekom nielen pre malé princa, neváhajte s objednávkou!


Príbeh malého princa je jednou z najviac predávaných a prekladaných kníh všetkých čias. Aktuálne je toto dielo preložené do viac ako 301 jazykov a dialektov. Príbeh bol adaptovaný do nespočetných umeleckých foriem a médií, zahŕňajúcich audio nahrávky, rozhlasové hry, živé prenosy, filmy, televízne inscenácie, baletu, opery a iných.

Autorom rozprávkového príbehu Malý princ bol francúzsky aristokrat, spisovateľ a letec Antoine de Saint-Exupéry. Už od detstva písal básne a rád sledoval pilotov. Prešiel štúdiom na jezuitskom gymnáziu a absolvoval prípravku na štúdium na námornej akadémii, kam sa však bohužiaľ nedostal. Začal teda študovať architektúru, ktorej štúdium ale nedokončil. Po štúdiách začal pracovať ako inšpektor poisťovne v Lyone.

V roku 1921 nastúpil k povinnej vojenskej službe v Štrasburgu, kde ho na jeho vlastnú žiadosť pridelili k letectvu. Tu sa vyučil leteckým mechanikom a po čase získal aj diplom civilného a vojenského pilota. Na jeseň roku 1927 bol prevelený na západné pobrežie Afriky, kde bol menovaný veliteľom stanice Juba. Letectvu sa venoval aj naďalej a postupne sa začleňoval aj do viacerých literárnych kruhov.

Aktívne sa zapojil aj do diania druhej svetovej vojny. Podľa jeho spolubojovníkov sa správal vždy odvážne a bojoval s veľkým nasadením bez ohľadu na riziko. Údajne niesol zle svoju slávu, ktorú si stihol nadobudnúť napísaním niekoľkých poviedok a kníh. V roku 1943 vyšla prvýkrát kniha Malý princ. Jeho posledný let sa začal v lete roku 1944, kedy vzlietol z kostarického letiska. Svoju cestu nikdy nedokončil a trosky lietadla sa objavili v roku 2000 v Stredozemnom mori.

Celosvetovo sa predalo viac ako 140 miliónov kópií knihy Malý princ, vďaka čomu sa jedná o jednu z najviac predávaných a prekladaných kníh všetkých čias. Aktuálne je toto dielo preložené do viac ako 301 jazykov a dialektov. Príbeh bol adaptovaný do nespočetných umeleckých foriem a médií, zahŕňajúcich audio nahrávky, rozhlasové hry, živé prenosy, filmy, televízne inscenácie, baletu, opery a iných.

Kniha z počiatku 20. storočia rozpráva príbeh pilota, ktorý stroskotá na Sahare, kde sa prvýkrát stretáva s Malým princom z inej planéty. Pilotom v rozprávaní sa stáva sám autor. V príbehu nájdeme mnoho metafor, prirovnaní, personifikácie, hyperboly a Exupéryho autorské kresby, ktoré sú často reprodukované do väčšiny vydania.

Príbeh začína snahou pilota opraviť lietadlo, kde do deja vstupuje aj Malý princ. Ten pilota prosí, aby mu nakreslil ovečku, namiesto ktorej ale dostane kresbu hada so slonom, čo dospelí považujú za znázornenie klobúka. Malý princ je ale nespokojný, preto mu pilot nakreslí ovečku v krabici.

Ďalej sa dostávame k rozprávaniu o domove Malého princa, planéte B612, troch sopkách a princovom zozname denných činností. Dozvedáme sa, že svoj čas venuje starostlivosti o planétu, kde vytrháva neustále rastúce baobaby a neskôr si aj zamiluje ružičku, ktorá mu prejaví čistú lásku. Malý princ sa nakoniec odhodlá a opustí planétu, pretože chce vidieť vesmír. To sa mu splní, pretože pri svojej výprave navštívi šesť planét.

Áno, objednávam si zlatu mincu Malý princ za cenu € 133,90 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (Au 999/1000)
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,5 g
Kvalita:
Najvyššia
Nominálna hodnota:
5 €
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Rok emisie:
2021
Limitácia:
5000 ks