Táto sa bude páčiť nielen tým, ktorí premýšľajú nad vhodným darčekom pre svojich blízkych, ale aj tým, ktorí si obľúbili zlaté mince v nevšednom tehličkovom tvare.

Predstavujeme vám drobnú mincu z rýdzeho zlata (Au 999/1000) zasvätenú symbolom šťastia, nazvanú príhodne Lucky ingot, teda Tehlička pre šťastie. Každá, z veľmi nízkej limitácie iba 2000 kusov, váži 0,31 gramov. Jedná sa teda o 1/100 trójskej unce.

AVERZ REVERZ
Štyri symboly šťastia. Dominantná je číslica 7, ďalej štvorlístok, podkova a tiež lienka. Do reverznej strany sú, podľa tradície, vyrazené parametre mince a portrét kráľovnej Alžbety,

Hovorí sa, že magická číslica 7 je všadeprítomná. Či už hovoríme o dňoch v týždni, počte kontinentov, alebo napríklad o farbách dúhy. V alchýmii bolo kedysi každé, z vtedy známych, vesmírnych telies (Mesiac, Merkúr, Venuša, Slnko, Mars, Jupiter, Saturn) prepojené s jedným zo siedmich kovov (striebro, ortuť, meď, zlato, železo, cín, olovo).
(Viac sa o symboloch šťastie dozviete vo vedľajšej záložke)

Zlatá minca šťastie v tvare tehličky

Objednávkou získate:

  • 0,31 gramov rýdzeho zlata
  • Záruku najvyššej mincovej kvality
  • Istotu veľmi nízkej limitácie, len 2000 kusov
  • Tematický prebal, ktorý ľahko uložíte v peňaženke

Minca je zabalená v tematickom prebale, zhruba vo veľkosti platobnej karty. Môžete si ju tak ľahko a bezpečne vložiť do peňaženky a nosiť šťastie vždy pri sebe!


Symboly šťastie

Hovorí sa, že magická číslica 7 je všadeprítomná. Či už hovoríme o dňoch v týždni, počtu kontinentov, alebo napríklad aj o farbách dúhy. V alchýmii bolo kedysi každé, z vtedy známych, vesmírnych telies (Mesiac, Merkúr, Venuša, Slnko, Mars, Jupiter, Saturn) prepojené s jedným zo siedmich vtedy známych kovov (striebro, ortuť, meď, zlato, železo, olovo).

Čo v skutočnosti symbolizujú jednotlivé lístky na štvorlístku? Prvý lístok značí VIERU, druhý NÁDEJ, tretí LÁSKU a štvrtý lístok, no štvrtý lístok ono povestné ŠŤASTIE. Podľa írskej tradície trojlístok značí Svätú Trojicu, Otec, Syn a Duch Svätý. A ak je nájdený štvorlístok, značí to podľa írskej tradície Božiu Priazeň.

Podkova, ako symbol domáceho šťastia. Už starí Kelti verili v magickú moc železa, ktoré malo zaháňať zlých duchov a nad vchodmi svojich príbytkov si vešali staré podkovy. O mystickej sile podkov boli presvedčení tiež antickí Gréci a Rimania. Odtiaľ sa symbolika podkovy šírila do ďalších kultúr a civilizácií.

Šťastie priťahujú i lienky, ktoré sú tiež symbolom lásky. Skôr ľudia verili, že keď na vás pristane lienka, budete zdravý a choroby sa vám budú vyhýbať. Lienky majú za úlohu chrániť hlavne deti.

Áno, objednávam si Zlatu mincu šťastie v tvare tehličky za cenu € 89 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (Au 999/1000)
Rozmer:
11 x 6 mm
Hmotnosť:
0,31 g
Kvalita:
Najvyššia
Nominálna hodnota:
2,5 NZ$
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2019
Limitácia:
2000 ks