Legendárna minca Single 9 z roku 1899

Patrí medzi najcennejšie mince sveta!

Legendárna minca Single 9 z roku 1899 má už viac ako 125 rokov a hodnota originálu sa šplhá až k výške 50 miliónov dolárov! Teraz, v novej oficiálnej edícii z Berlínskej mincovne, ho môžete získať ako dokonalú repliku v rýdzom striebre 999/1000 zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000! Jedinečný exemplár je razený v najvyššej kvalite razby.

Rezerváciou tejto výnimočnej repliky mince získate:

 • Repliku jednej z najcennejších mincí sveta teraz dostupnú pre všetkých
 • Rýdze striebro 999/1000
 • Zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000
 • Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci pravosť všetkých parametrov

Replika mince „Single 9“ z roku 1899 predstavuje začiatok kolekcie najcennejších strieborných a zlatých mincí na svete. Pretože väčšina z týchto legendárnych mincí stojí viac ako 1 milión dolárov, ich repliky sa nazývajú „Legendárne mince sveta”.

História tejto výnimočnej mince je fascinujúca a siaha do roku 1899

kedy Paul Krüger, ktorý od roku 1883 vládol v africkej provincii Transvaal, potreboval razidlá k razbe novej mince. Tú však bohužiaľ zadržali Angličania. Preto Krüger naliehal na to, aby sa vyrobila skúšobná minca tak, že sa na averze existujúcej mince z roku 1898 ručne zmení posledná číslica z "8" na "9". Po čase sa však od tejto snahy ustúpilo, pretože vytvorená "9" bola príliš veľká a zasahovala do portrétu prezidenta, ktorý bol na minci. Minca však dlho plnila svoje poslanie, pretože vďaka nej mohol celý svet vidieť, že i cez odpor Britov sa v tejto republike naďalej razí mena.

Táto minca je súčasťou národného dedičstva Juhoafrickej republiky. Paul Krüger ju postúpil americkému veľvyslancovi v JAR C.E. Marcumowi v priebehu Druhej burskej vojny proti Veľkej Británii. Táto udalosť mala potvrdiť existenciu štátu Transvaal a prideliť mu status celkom nezávislého štátu s vlastnou menou.

Táto legendárna minca zrejme niekoľko rokov patrila do slávnej kolekcie egyptského vládcu Farouka. Naposledy sa objavila na aukcii v septembri roku 2001 v Johannesburgu a predala sa za takmer 10 miliónov ZAR (cca. 1,4 mil USD). Dnes sa predpokladá že jej hodnota podstatne vzrástla. Podľa odborníkov sa jej hodnota aktuálne odhauje na 50 miliónov dolárov.

„Single 9“ z roku 1899 otvára kolekciu venovanú najcennejším strieborným a zlatým minciam na svete. Pretože väčšina z týchto legendárných mincí stojí viac ako 1 milión dolárov, Berlínska mincovňa sa rozhodla vyraziť ich verné repliky, ktoré sa nazývajú „Legendárne mince sveta”.

Naplňte svoj zberateľský sen a získajte aj Vy svoju "Single 9". Replika tejto mince z roku 1933 je teraz dostupná pre všetkých!

Kolekcia Legendárne mince sveta

Single 9 z roku 1899 predstavuje začiatok kolekcie venovanej najcennejším strieborným a zlatým minciam na svete. Pretože väčšina z týchto legendárnych mincí stojí viac ako 1 milión dolárov, ich repliky sa nazývajú „Legendárne mince sveta”.

Brilantné a nové repliky slávnych mincí, ktorých originály sa pohybujú v hodnote niekoľkých miliónov, sú teraz cenovo dostupné pre každého! Berlínska mincovňa, ktorá je jednou z najstarších mincovní na svete sa rozhodla vyraziť verné repliky týchto mincí, všetky do rýdzeho striebra 999/1000 v najvyššej kvalite razby. Niektoré sú navyše zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000! Preto sa môžete tešiť na kolekciu zodpovedajúcu najvyšším požiadavkám aké môžu zberatelia mať.

Ďalšie repliky v kolekcii

Kolekcia Legendárne mince sveta:

 • všetky repliky vyrazené do rýdzeho striebra 999/1000
 • vyrazené Berlínskou mincovňou v najvyššej kvalite razby - lešteným razidlom
 • mnoho z nich je zušľachtených rýdzim zlatom 999/1000!
 • najdrahšie a najvzácnejšie mince sveta teraz dostupné pre každého
 • kolekcia je striktne limitovaná len 2000 kompletnými kolekciami pre Slovensko!

V rámci zbierania kolekcie získate ZADARMO hodnotné príslušenstvo:

 • Certifikát autentickosti ku každej replike
 • Osvedčenie o vlastníctve zbierky
 • Elegantnú drevenú kazetu na uloženie numizmatov

Áno, chcem začať zbierať kolekciu "Legendárne mince sveta". Objednávam si prvú repliku mince "Single 9" za zvýhodnenú cenu iba 44,99 € vrátane poštovného a balného (namiesto 89,99 ). Peniaze nezasielam dopredu, replika "Single 9" z rýdzeho striebra zušľachtená zlatom bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si repliku "Single 9" ponechám, objednám si tak ďalšie repliky z kolekcie "Legendárne mince sveta" . Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 89,995  (+ 4,99  poštovné a balné). Každú repliku môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Zbieranie replík z kolekcie "Legendárne mince sveta" môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku replík z kolekcie "Legendárne mince sveta" a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie repliky mincí z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Plátovanie:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
25 mm
Hmotnosť:
10 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Limitácia:
2000 kompletných zbierok pre Slovensko