Spoznajte slávny Krugerrand v striebornom prevedení

Legendárna minca vyrazená do jednej unce rýdzeho striebra 999/1000!

Radi by sme Vám predstavili výnimočnú striebornú mincu Krugerrand, jednu z najvyhľadávanejších strieborných mincí na svete! Táto minca je veľmi unikátna, pretože predtým bola táto minca dostupná iba v zlate. Slávna Juhoafrická mincovňa vydala prvýkrát strieborný Krugerrand v roku 2017 pri príležitosti 50. výročia prvej razby tejto slávnej mince.

Mince Krugerrand bola vyrazená do jednej unce striebra v najvyššej rýdzosti 999/1000. Jej priemer je úctyhodných 38,61 mm. Razba prebehla v slávnej Juhoafrickej mincovni. Na reverzu mince je vyobrazený jeden z afrických symbolov - antilopa skákavá. Autorom návrhu reversové strany emisie je Dr Coert Laurens Steynberg, slávny juhoafrický sochár. Averz nesie podobizeň bývalého juhoafrického prezidenta, Paula Krugera, vytvoreného podľa návrhu Otty Schulze.

Názov Krugerrand vychádza zo spojenia priezvisko prezidenta Juhoafrickej republiky Paula Krugera, ktorý stál na čele republiky v 80. a 90. rokoch 19. storočia, a časti názvu pohoria Witwatersrand v okolí Johannesburgu. Práve tu sa nachádzajú ložiská drahého kovu. Rand je od roku 1961 názov juhoafrickej meny.

Rezerváciou mince získate:

  • 31,10 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Jednu z najvyhľadávanejších strieborných mincí sveta
  • Razbu zo slávnej Juhoafrickej mincovne
  • Elegantný mincový rám ZADARMO


Juhoafrická mincovňa vydala prvýkrát strieborný Krugerrand v roku 2017 pri príležitosti 50. výročia prvej zlatej razby tejto slávnej mince. Získajte aj Vy jednu z najvyhľadávanejších a najžiadanejších mincí na svete razenou do jednej unce rýdzeho striebra 999/1000.

Názov Krugerrand pochádza zo spojenia priezviska prezidenta Juhoafrickej republiky Paula Krugera, ktorý stál na čele republiky v 80. a 90. rokoch 19. storočia, a časti názvu pohoria Witwatersrand v okolí Johannesburgu. Práve tu sa nachádza ložiská drahého kovu. Rand je od roku 1961 názov juhoafrickej meny.

Prvý zlatý Krugerrand bol predstavený verejnosti presne 3. júla roku 1967. Bola to vôbec prvá investičná zlatá minca na svete. Jej úlohou bolo ponúknuť ľuďom investičnú príležitosť a propagovať ťažobný priemysel v Južnej Afrike. Krugerrand sa stal napriek absencii nominálnej hodnoty zákonným platidlom. Predstavuje prvú zlatú mincu, ktorej hodnota bola odvodená od ceny zlata. Záujem o investíciu v podobe zlatej mince bol od začiatku obrovský. Počet vyrazených kusov z roka na rok prudko narastal. V roku 1967 bolo na trh uvoľnené asi 40 000 kusov a v 70. rokoch číslo vzrástlo na 200 000 mincí. Rast emisie prerušili politické komplikácie, kvôli ktorým bol na niekoľko rokov export mincí zakázaný. Vývoz bol znovu povolený v roku 1994 a do dnešných dní bolo predaných vyše 50 000 000 zlatých Krugerrand.

Áno, objednávam si striebornú mincu Krugerrand za cenu € 69,95 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradena pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
38,6 mm
Hmotnosť:
31,10 g (1 unca)
Kvalita:
BU
Krajina pôvodu:
Juhoafrická republika
Rok emisie:
2019