Máme veľkú radosť, že Vám môžem predstaviť originálny mincový set troch mincí oslavujúcich neobyčajné poslanie - záchranu živočíšnych druhov. Je celý z rýdzeho striebra (999/1000) a dokopy váži viac ako 110 gramov.

  • Hlavným hrdinom reverzu je Sokol sťahovavý (Falco peregrinus). Je zachytený v lete a krídlami máva cez všetky tri mince. Na dvoch krajných numizmatoch na útese a v meste. Vyobrazenie na útese oslavuje zotavenie populácie vo voľnej prírode. Aranžmán s mrakodrapmi zobrazuje nedávne pozorovanie vybraných párov vo veľkomestách, kde zahniezdili a výrazne tak napomohli zvýšeniu celosvetového počtu tohto kanadského symbolu.

  • Averz tradične zdobí portrét britskej kráľovnej, rok emisie 2019 a nominálnu hodnotu.

Príbeh mince začína pred 50timi rokmi, kedy sa Sokol dostal medzi ohrozené druhy, a takmer zmizol z kanadskej divočiny. A to zvlášť masívnym používaním insekticídu DDT. Po desaťročiach odchovu v zajatí sa kedysi ohrozený druh vracia späť. Set je oslavou tohto návratu a vzdáva hold nielen Sokolovi samotnému, ale aj všetkým, ktorí sa o tento návrat zaslúžili.

Prezrite si mince na prezentačnom videu:

Objednaním setu získate:

  • 3 neobyčajné mince v netradičnom tvare
  • 110, 37 gramov rýdzeho striebra (999/1000)
  • Istotu veľmi nízkej limitácie 1000 kusov
  • Certifikát autentickosti
  • Darčekovú kazetu pre bezpečné uloženie setu

Či už patríte k zarytým milovníkom prírody Vy, alebo Vaši blízki, strieborný set Krídla nádeje je skvelou voľbou!

Sokol sťahovavý (Falco peregrinus) je všeobecne rozšírený sokolovitý vták. Samica je výrazne väčšia než samec a môže dosahovať až veľkosť havrana. Má dlhé špicaté krídla a krátky chvost, ktorý sa ku konci zužuje. Na sfarbení je najnápadnejší charakteristický tmavý „fúz“ na bielej tvári. Jeho korisťou sú prevažne vtáky do veľkosti kačky. Druh má množstvo popísaných poddruhov, ale nie všetky sú uznávané. Rôzne pramene uvádzajú 15–17, niekedy dokonca aj 19 poddruhov. S maximálnou rýchlosťou pri strmhlavom lete až 389 km/h predstavuje sokol sťahovavý zrejme najrýchlejšieho živočícha v súčasnej prírode.

Rozpätie krídel sokola sťahovavého je 85–115 cm, dĺžka tela 35–50 cm. Samce vážia od 500 do 750 gramov, samice sú výrazne väčšie a vážia 910 až 1500 gramov. Veľkosť je variabilná rovnako ako sfarbenie, podľa toho, o aký poddruh sa jedná. Severnejšie druhy sú väčšie, južné druhy sú drobnejšie.

Sfarbenie sokolov je veľmi rozličné. Čím severnejšia populácia, tým je celkové sfarbenie svetlejšie, naopak v trópoch môže sfarbenie hlavy a chrbta byť až čierne. Nasledujúci popis teda platí hlavne pre poddruh sokol sťahovavý eurosibírsky (F. p. peregrinus), ktorý sa vyskytuje aj v Slovenskej republike. Dospelý vták má tmavo šedý až šedo-čierny chrbát a bielu spodinu s kvapkovitými škvrnami na hrdle, prechádzajúcimi v priečne vlnky na bruchu. Samica môže mať spodnú časť tela nahnedlú. Ručné letky sú čiernohnedé, špičky krídel čierne, chvost šedo-hnedý, s priečnymi škvrnami. Koniec chvostu má biele lemovanie. Na belavú tvár zasahuje tmavá šedo-čierna farba z temena a tvorí nápadný, charakteristický fúz. Svetlejšie severné populácie majú aj tento fúz užší a menej výrazný. Mladé vtáky majú chrbát skôr šedo-hnedý s belavými alebo nažltlými lemami pier. Chvost majú tmavo-hnedý so svetlými priečnymi pruhmi. Spodnú časť tela majú výrazne pozdĺžne škvrnitú.

Áno, objednávam si set mincí Na krídlach nádeje za cenu € 479 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Rozmer mince s listom:
39,6 x 38 mm
Hmotnosť mince s listom:
15,67 g
Rozmer tehličiek:
49,8 x 28,6 mm
Hmotnosť tehličiek:
2x 47,34 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Nominálna hodnota:
2x 25 dolárov; 1x 10 dolárov
Krajina pôvodu:
Kanada
Rok emisie:
2019
Limitácia:
1000 kusov