Najcennejšia medaila Vašej zbierky

Pamätná medaila Alois Rašín v rýdzom zlate

100. výročie československej koruny

S hrdosťou Vám predstavujeme pamätnú medailu Alois Rašín k 100. výročiu československej koruny, vyrazenú do rýdzeho zlata 999/1000 v najvyššej kvalite. Jedná sa o najcennejší numizmat vo Vašom jedinečnom albume, doplňujúci unikátne repliky bankoviek z rýdzeho zlata. Iba malé množstvo šťastných majiteľov bude môcť vlastniť kompletnú zbierku uloženú v numizmatickom albume. Medaila je z rýdzeho zlata 999/1000, hmotnosť exemplára je 1,20 gramov a priemer 18 milimetrov. Medaila je spracovaná v najvyššej kvalite lešteným razidlom (tzv. Proof quality). Hodnotu zlatej pamätnej medaily zvyšuje i striktná limitácia iba 5000 kusov pre celý svet.

Na averze medaily je zobrazený portrét Aloisa Rašína, prvého československého ministra financií a niektoré z prvých československých mincí. Reverz zobrazuje Veľký znak Československa s opisom.

Návrh tejto zlatej pamätnej medaily vytvoril popredný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD a rešpektovaný český akademický sochár a medailér Vladimír Oppl. Výhradným distribútorom tejto medaily je Národná Pokladnica.

Alois Rašín bol prvým ministrom financií novovzniknutého Československa a mal povesť budovateľa štátu, pretože sa mu podarilo stabilizovať rozvrátené povojnové štátne financie. Bol taktiež autorom textu prvého zákona o zriadení samostatného štátu.

Skompletujte si svoj numizmatický album a objednajte ihneď, predtým než bude striktne limitovaná razba vypredaná!

Objednávkou medaily získate:

  • Rýdze zlato 999/1000
  • Prísne limitovanú edíciu
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Repliky najvýznamejších bankoviek Česko-Slovenska z rýdzeho zlata (999/1000) s krásnymi kolorovanými detailami určite nezostanú zapadnuté vo vašej skrini.

Skompletujte si svoj numizmatický zakladač

Alois Rašín - prvý minister financií

Alois Rašín - prvý minister financií

Novo vzniknutá Československá republika potrebovala vlastnú menu. Zákon číslo 84 z 25. februára 1919 ustanovil platnú menu na území Československej republiky. Bola označená ako Koruna československá a nadväzovala na názov pôvodnej rakúsko-uhorskej meny. Na československom území nebol žiadny historický vzťah k názvu koruna, takže sa zvažovali názvy ako sokol, lev, groš atd. Nakoniec ostalo označenie koruna so skratkou Kč.

Zákon číslo 84 z 25. februára 1919Po prijatí zákona sa začala uskutočňovať prvá časť Rašínovej menovej reformy. Boli uzavreté štátne hranice, a behom prvej polovice marca 1919 boli rýchlo stiahnuté a okolkované rakúsko-uhorské bankovky, ktoré boli postupne menené za prvé československé štátovky. Druhú fázu Rašínovej menovej reformy, ktorá bezprostredne nadväzovala na menovú odluku, bola deflačná politika. Ta bola z počiatku realizovaná formou reštrikcie obeživa. Pri menovej odluke bola zadržaná takmer tretina bankoviek predložených ku kolkovaniu ako nútená štátna pôžička úročená jedným percentom.

Alois Rašín je autorom textu prvého zákona o zriadení samostatného štátu. Za jeho pôsobenia vo funkcii ministra financií Československa sa mu podarilo stabilizovať vojnou rozvrátené štátne financie a bol tak často označovaný za budovateľa štátu. Vďaka viacerým učineným radikálnym krokom, reformám a striktnej rozpočtovej politike napomohol Československej korune sa stať celosvetovo uznávanou menou.

Áno, objednávam si pamätnú medailu 100. výročie československej koruny z rýdzeho zlata 999/1000 za cenu 189,95 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 999/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
1,20 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - proof
Krajina:
Slovensko
Rok:
2019
Limitácia:
2000 ks