Po celé stáročia sa rímski cisári nechávali zvečňovať na minciach svojej ríše. Postupom času však dôraz na individualitu cisára začal slabnúť, aby sa viac sústredil na ríšu ako takú. A tak jedným z posledných portrétovaných cisárov bol Konštantín I. Veľký. Originálna minca razená v neskoršom rímskom období, sa volá „Solidus“ (pevný) a medzi zberateľmi je veľmi cenená.

Radi by sme Vám predstavili nádhernú mincu vyrazenú na motívy tejto originálnej mince. A to vo veľmi obľúbenej špecifikácii - na razbu bolo použitých 0,50 gramu rýdzeho zlata 999/1000, priemer mince je 11 milimetrov. Vyrazená bola v najvyššej mincovej kvalite v iba 2000 kusoch.

AVERZ REVERZ
Prezentuje nominálnu hodnotu a rok vydania mince. Uprostred je štátny znak emitenta - ostrovného štátu Niue Podobizeň Konštantína I. Veľkého, identická s podobizňou na originálnej minci z doby rímskeho impéria. Portrét je doplnený latinským odpisom „CONSTANTINVS PF AVG“ (Konštantín zbožný a požehnaný cisár).

Konštantínove mince boli razené na zhruba 19 miestach po celej Rímskej ríši. Vzhľadom na to, že Konštantín mal silné mocenské postavenie takmer 30 rokov, bola razba týchto mincí dlhodobo stála a rozmanitá čo sa nominálnych hodnôt týka. Niektoré mince boli vyrazené z bronzu, hoci vyzerali ako strieborné. Už vtedy sa používala technika zušľachťovania striebrom. Po čase sa však strieborný „povlak“ zotrel a strieborná minca bola opäť bronzová.

Objednávkou získate:

  • 0,50 gramu rýdzeho zlata 999/1000
  • Záruku najvyššej mincovej kvality
  • Istotu veľmi nízkej limitácie, iba 2000 exemplárov
  • Certifikát autentickosti a elegantnú kazetu

Staňte sa jedným z 2000 majiteľov mince, ktorá bola vyrazená ako pripomienka 1750. výročia narodenia Konštantína I. Veľkého!


Konštantín I. Veľký, jeden z najvýznamnejších panovníkov rímskych, ba aj svetových dejín, s vojenským talentom, nesmiernymi politickými schopnosťami a toleranciou voči kresťanom. Založením Konštantínopolu dal vzniknúť novej rímskej ríši Východu.

Konštantín bol výstredný, žiadostivý popularity, prístupný lichôtkam, náladový a bezohľadný. Jeho ctižiadosť a energia nepoznala medzí. Bol veľmi schopným vojvodcom. Jeho vláda predstavovala obdobie mimoriadnej dôležitosti pre budúcnosť cirkvi, cisárstva a západnej civilizácie. Bol známy ako muž, ktorému sa nikto nevyrovnal pôvabom, krásou postavy a vysokým vzrastom. V neskoršom veku pribral na váhe a prezývalo sa ho Býčia šija. S energickými výraznými rysmi, mohutným obočím a energickou bradou bol mužom, ktorého nebolo dobré si znepriateliť.

Áno, objednávam si zlatú mincu Konštantín I. Veľký za cenu 99 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Najneskôr do 14 dní mi bude odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
rýdze zlato (999/1000)
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,50 g
Kvalita:
najvyššia mincová kvalita
Nominálna hodnota:
2,5 $
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2022
Limitácia:
2000 ks