Túto sobotu, 6. mája, prebehne v britskej metropole slávnostná udalosť a ceremoniál, aký si na ostrovoch dlho nepamätajú. V Londýne sa uskutoční korunovácia britského panovníka kráľa Karola III. a potrvá 2 dni. Od poslednej korunovácie uplynie bez jedného mesiaca 70 rokov, keď vernosť sľubovala Karolova matka kráľovná Alžbeta II.

Pri tejto príležitosti si Vám dovoľujem predstaviť unikátnu sadu dvoch pamätných medailí s darčekom navyše! Sada je venovaná ako spomínanému Karlovi III. a jeho zosnulej matke kráľovnej Alžbete II., tak symbolickému odovzdaniu moci do rúk následníka trónu.

  • Medaila Karol III. Averz predstavuje portrét zosnulej kráľovnej Alžbety II. a následníka trónu, kráľa Karola III. Oba portréty sú rozdelené žezlom a korunou svätého Eduarda - oficiálnou korunou používanou pri korunováciách. Symbolicky je tak vyjadrené odovzdanie moci. V spodnej časti sa nachádza kráľovský erb a dubové ratolesti. V okruží je zvečnené kráľovo meno a tiež dátum korunovácie.

  • Medaila Alžbeta II. Na averze sú dva portréty kráľovnej Alžbety II. Vľavo je zachytená ako mladá žena, keď vo svojich 25 rokoch prijala britskú korunu. Vpravo potom posledný mincový portrét. Oba portréty sú rozdelené žezlom a korunou svätého Eduarda - oficiálnou korunou používanou pri korunováciách. V spodnej časti sa nachádza kráľovský erb a dubové ratolesti. Reverz na sebe nesie meno a dátum narodenia a úmrtia kráľovnej.

  • Reverz oboch medailí je takmer totožný. Dominuje štátny znak Spojeného kráľovstva - oficiálny znak britského monarchu. V okruží medailí je odpis časti kráľovskej proklamácie v anglickom jazyku.

Obe medaily majú veľkorysý priemer cca 50 milimetrov a sú zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000. Razba v kvalite Antique finish prepožičiava medailám starobylý nádych a umožňuje ich vziať do vlastných rúk, bez obáv zo znehodnotenia.

A DARČEK navyše?

Suvenírová bankovka Karol III. Vydaná špeciálne pri príležitosti korunovácie Karola III. a jeho manželky Kamily Britskej, ktorá počas korunovácie prijme titul Kráľovná manželka (The Queen Consort). Na suvenírovej bankovke, z originálneho bankovkového papiera, je okrem portrétov kráľa vytlačené aj jeho vlastné motto. Ide o výňatok z jedného z mála rozhovorov, ktoré ešte ako princ Charles poskytol.

Ďalším dôvodom prečo si túto pamätnú sadu zaobstarať skôr ako ostatní je veľmi nízka limitácia, iba 160 sád pre celý svet! Sada je uložená v elegantnej kazete spoločne s Certifikátom autentickosti.

Túto sadu dvoch pamätných medailí, ktoré sú navyše zušľachtené rýdzim striebrom 999/1000 nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice, preto neváhajte s objednávkou.

Áno, objednávam si sadu Korunovácia kráľa Karola III. za cenu 99 € (+ 4,99 poštovné a balné). Cenu sady je možné uhradiť naraz alebo vo forme piatich bezúročných mesačných splátok, 5x 19,80 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Dve medaily:
Kov:
Základný mincový kov
Zušľachtenie:
Ag 999/1000
Priemer:
2 x cca 50 mm
Hmotnosť:
2 x cca 37 g
Kvalita:
Antique Finish
Rok emisie:
2023
Limitácia:
160 ks
Suvenýrová banovka:
Rozmer:
76 x 139 mm