Averz mincí a album

Tento rok uplynie rok od udalosti nad iné slávnostné a ceremoniálne. V máji minulého roka prebehla v britskej metropole korunovácia kráľa Karola III. Od tej predposlednej uplynulo, bez jedného mesiaca, 70 rokov. Vtedy vernosť sľubovala matka Karola III. kráľovná Alžbeta II. Táto sada je oslavou prvej britskej korunovácie v 21. storočí. Dovoľujem si Vám predstaviť unikátnu sadu piatich mincí, zušľachtených rýdzim Fairmined zlatom!

Autorom návrhu je sochár a rytec Raphael David Maklouf. Nie je to jeho prvý portrét, ktorý sa dostal na mince Spojeného kráľovstva a Commonwealthu, ale ide o jeho prvý portrét Karola III. Nájdete na averze mincí jeho drobný monogram?

AVERZ REVERZ
Averz všetkých piatich mincí je totožný - je na ňom znázornená podobizeň kráľa Karola III. s latinským opisom a monogramom Jeho Veličenstva. Ten nájdete za krkom podobizne a skladá sa z písmen „R“ a „C“ a rímskej číslice „III“ (RC III) - Rex Charles III. K značke patrí drobná podobizeň kráľovskej koruny. Monogram robí celý set ešte zaujímavejším nakoľko sa používa len pri špeciálnych razbách pre špeciálne príležitosti. Na reverzoch mincí sa postupne predstavujú korunovačné insígnie – panovnícke žezlo a jablko s krížom, koruna svätého Eduarda a korunovačné kreslo. Všetky insígnie sú vyvedené vo farebnej aplikácii a doslova kontrastujú so zlatým povrchom mince. Po obvode mincí sú v opisoch uvedené časti korunovačnej prísahy, ktorú panovník pri korunovácii podstupuje. Reverz piatej mince s menším priemerom je zasvätený Westminsterskému palácu, kde korunovácia prebieha. Na minci je znázornené ikonické kruhové okno katedrály, tzv. rozeta.

Objednávkou získate:

  • Celkom 5 mincí zasvätených korunovácii Karola III.
  • Sadu mincí zušľachtených rýdzim Fairmined zlatom
  • Farebný album s fotografiami a informáciami o korunovácii
  • DARČEK navyše – heraldického leva

Všetkých päť mincí je uložených do pevného albumu ozdobeného fotografiami a textami, ktoré rozprávajú príbeh korunovácie a popisujú vyššie zmienené korunovačné klenoty a tiež tu nájdete text prísahy samotnej.


Áno, objednávam si sadu Korunovácia kráľa Karola III. za cenu 169 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu za sadu je možné uhradiť naraz alebo vo forme troch bezúročných mesačných splátok, 3 x 56,33 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaný o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s. r. o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Základný
Zušlachtení:
Rýdze Fairmined zlato 999/1000
Kvalita:
BU (Brilliant Uncirculated)
Rok emisie:
2023
Krajina pôvodu:
Gibraltár
4x minca s korunovačnými artefakty:
Hmotnosť:
28,28 g
Priemer:
36,60 mm
Limitácia:
49 999 ks
Nominálna hodnota:
One Crown
1x minca s rozetou:
Hmotnosť:
14,14 g
Priemer:
32 mm
Limitácia:
100 000 ks
Nominálna hodnota:
Half Crown