Predstavujeme Vám jedinečný numizmatický kalendár Znamenia zverokruhu. Tento stolový kalendár na rok 2024 môžete vlastniť už teraz! Kalendár je ideálnym darčekom pre každého!

Stolový mesačný kalendár obsahuje celkom 12 mincí s dvanástimi znameniami zverokruhu. Konkrétne sa jedná o tieto znamenia: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

Každé znamenie zverokruhu je spájané so špecifickými charakterovými črtami, ktoré môžu poskytnúť náhľad na naše správanie, či predpokladať vyhliadky do budúcnosti.

Objednávkou získate:

  • Exkluzívny stolový kalendár
  • Celkom 12 mincí s dvanástimi znameniami zverokruhu
  • Kalendár na rok 2024


Kalendár bol zostavený pre Národnú Pokladnicu. Neváhajte a objednajte si ho ešte dnes!

Aries (baran)

Ľuďom narodeným v znamení barana vládne živel ohňa. Jedinci v tomto znamení preto prekypujú životnou energiou. Sú narodení medzi 21. marcom až 19. aprílom. Sú ambiciózni a priebojní, za predpokladu, že sa pre niečo nadchnú. Najlepšie by chceli mať všetko hneď a vedia si presadiť to, po čom túžia. 

Taurus (býk)

Ľudia v znamení býka bývajú narodení medzi 20. aprílom až 20. májom. Býk je silným znamením zverokruhu. Býci sú ovplyvňovaní živlom zeme, a to im dáva zmysel v praktických a materiálnych záležitostiach. Väčšinou majú pokojnú a vyrovnanú povahu a ich hlavným zmyslom života býva záľuba v práci. Keď sa pre niečo nadchnú, pôjdu za tým, býva to tak aj v opačnom prípade, ak býka urazíte, je schopný sa s Vami nebaviť aj niekoľko dní. 

Gemini (blíženci)

Blíženci sú narodení medzi 21. májom až 20. júnom. Sú to ľudia vnímavej a prispôsobivej povahy s intelektuálnym založením. Toto znamenie je veľmi spoločenskej povahy a baví ho skúmať názory iných ľudí. Majú široké spektrum záujmov a žijú činorodým a aktívnym životom. Ich myšlienky a pocity bývajú často premenlivé a majú vynikajúce komunikačné schopnosti. Poháňa ich živel vzduch a ukrývajú sa v nich dve rôzne osobnosti. 

Cancer (rak)

Ľudia v tomto znamení sú narodení okolo 21. júna až 22. júla. Raci sú veľmi vnímaví a väčšinou aj veľmi citliví. Sú to emocionálne založení ľudia, ale rozhodne im nechýbajú, ako dostatok logického uvažovania, tak aj analytické schopnosti. Sú to veľmi spoločenskí ľudia. 

Leo (lev)

Ľudia narodení v levovi mávajú vodcovské schopnosti, sú narodení medzi 23. júlom až 22. augustom. Levy sú žiarivo radostné a liberálne so svojou príťažlivosťou a nadaním. Sú nesmierne hrdí a sebavedomí. Milujú život a žijú ho naplno. Väčšinou sa toto znamenie uplatní v manažérskych a riaditeľských pozíciách. Radi sa chvália svojimi úspechmi a kritiku nenesú najlepšie. 

Virgo (panna)

Ľudia narodení v zemskom znamení panny sú obdarení starostlivosťou, logickým myslením a trpezlivosťou. Narodení sú medzi 23. augustom až 22. septembrom. Sú pracovití a majú veľký zmysel pre detail. Skôr, než rojkovia sú realisti, stoja nohami pevne na zemi. Majú sklony k perfekcionizmu a k veciam sa často stavajú kriticky. Nájdeme ich väčšinou v opatrovateľských pozíciách, radi pomáhajú ostatným a veľmi dôležité pre nich býva zdravie, čistota a poriadok vo všetkom, čo robia.

Pisces (váhy)

Váhy ovládané vzduchom sú intelektuálne založení ľudia jemnej povahy. Ľudia v tomto znamení sú narodení medzi 23. septembrom až 22. októbrom. V živote sa veľmi často usilujú o harmóniu a súlad, majú nadanie pre umenie a bývajú sami veľmi tvoriví. Majú radi veci riešené narovinu a neradi chodia tzv. okolo horúcej kaše. V každej činnosti, ktorú vykonávajú, usilujú o pokoj a rovnováhu, zhonu a stresu sa často vyhýbajú. Z toho tiež pramení ich nerozhodnosť. Často sa nevedia rozhodnúť a hľadajú kompromisy. 

Scorpio (škorpión)

Škorpióni sú narodení medzi 23. októbrom až 21. novembrom. Škorpióny sú pod vládou vodného živlu. Väčšinou pôsobia pasívne a nenápadne, ale skrývajú v sebe dosť energie. Vždy si radi počkajú na správnu chvíľu, aj keby to malo trvať roky. Majú veľmi silnú vôľu a vrelé city. Toto znamenie sa nenechá len tak vyviesť z miery a mnohokrát nezabudnú ani na staré krivdy, dokážu ich potom oplatiť. 

Sagittarius (strelec)

Ľudia v tomto znamení sa narodili medzi 23. novembrom až 21. decembrom. Strelec je poháňaný živlom ohňa, vyniká svojim idealizmom a úprimnosťou. Ich život býva veľmi aktívny a dobrodružný. Dôležitá je pre nich sloboda a urobia všetko pre to, aby sa mohli venovať, tomu, čo ich baví a čomu sami veria. Sú úprimní a v každej situácii pravdomluvní. Často konajú impulzívne a neradi veci plánujú, jednoducho žijú zo dňa na deň dobrodružstvom. 

Capricorn (kozorožec)

Strelec je narodený medzi 22. decembrom až 19. januárom. Strelec je typický svojou ambicióznou a cieľavedomou povahou. Ďalej sú, známi svojou pracovitosťou, milujú sa neustále v živote posúvať ďalej. Akonáhle dosiahnu jeden cieľ, idú si hneď pre ďalšie, neuspokoja sa teda s málom. Ľudia v tomto znamení si radi veci robia po svojom a vytvárajú si svoje vlastné pravidlá za účelom dosiahnutia vysokých kariérnych úspechov. Na pohľad sa zdajú byť tvrdí a tvária sa, že ich nič nerozhodí, aj napriek tomu bývajú vo vnútri veľmi zraniteľní, avšak nedávajú to na sebe poznať.

Aquarius (vodnár)

Vodnári sú narodení medzi 20. januárom až 18. februárom. Vodnár je intelektuálny a analytický typ. Ďalej máva často opačné názory a pláva proti prúdu. Je tiež typický svojimi originálnymi myšlienkami a neobvyklým životným štýlom. Najväčšími hodnotami pre nich bývajú, sloboda a priateľstvo a ich myslenie, je o krok vpred pred dnešnou dobou. Majú často idealistické názory, pre ktoré sa často nedostaví pochopenie od ostatných. 

Pisces (ryby)

Títo ľudia sa narodili v období medzi 19. februárom až 20. marcom. Ryby narodené pod vládou vodného znamenia, sú jemné pokojné povahy a duchovne založení. Cenia si harmóniu a majú silne vyvinutú intuíciu. Často vidia veci, ktoré si ostatní ani nevšimnú. Ryby sú citlivé a vnímavé bytosti, ktoré rady pomáhajú ostatným. V spoločnosti sa dokážu prispôsobiť, ale mnohokrát sa držia skôr v pozadí. Majú vlastné názory, avšak nechávajú si ich pre seba. 

Áno, objednávam si Stolový kalendár 2024 plný mincí za cenu 39,90 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, zasielku môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Spoločne s medailónikem obdržím navyše Certifikát autentickosti a darčekovu kazetu ko darček. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kalendár:
Počet mincí:
12
Vydavateľ:
Národná Pokladnica
Jazyk:
Angličtina
Mince:
Kov:
Základný mincový kov
Priemer:
24,9 mm
Hmotnosť:
4,80 g
Kvalita:
BU
Nominálna hodnota:
10 Šilingů
Emitent:
Somálsko
Rok emisie:
2006