Unikátny numizmatický kalendár s 12 mincami šťastia

12 mincí, ktoré Vám prinesú šťastie po celý rok 2021!

Predstavujeme Vám úplnú novinku - numizmatický kalendár pre rok 2021! Tento zaujímavý kúsok Vás prevedie celým rokom a každý jednotlivý mesiac Vám prinesie šťastie jedna minca. Kalendár totiž obsahuje dvanásť rôznych mincí doslova zo všetkých kútov sveta. Dovoľte nám teraz Vám predstaviť jednotlivé mince, nech viete na čo sa môžete tešiť!

Mesiac január je v znamení šťastného prasiatka. V januári Vás bude sprevádzať mince z Bermudy s nominálnou hodnotou 1 cent, ktorá bola razená od roku 1999 do roku 2009 z medi a je plátované zinkom kvôli väčšej odolnosti.

Februári bude vládnuť 1 cent z Tokelau, ktorý sa razil v roku 2017 z medi s oceľovým plátovaním. Dominantou tejto mince je korytnačka, ktorá pokojne pláva u morského dna. Túto korytnačku môžete vidieť u ostrovov Tokelau. Ľudia ktorí tu žijú veria, že je korytnačka symbolom sily, výdrže a dlhého šťastného života.

Marec bude v znamení mince z čínskej dynastie Xuan Zong-Duo Guang v nominálnej hodnote 1 cash. Razila sa v Číne od roku 1820 do roku 1850 z mosadze. Je to historická minca z čínskeho impéria, ktorá symbolizuje bohatstvo naprieč celým svetom. Často ju ľudia nosia ako šperk zavesený na retiazke okolo krku a veria že im tak prinesie šťastie a bohatstvo.

Apríl Vám prinesie taliansku mincu s vyobrazením delfína, ktorá sa razila od roku 1951 do roku 2001 z hliníka. Veľa ľudí verí, že keď sa Vám delfín objaví vo sne prinesie Vám šťastie a uzdravenie.

Máj je v znamení Slnka, respektíve slnečnej mince z Uruguaja, ktorá bola razená v roku 1989 z nerezu a ocele. Legenda hovorí, že keď bola v čase revolúcie v Uruguaji vyhlásená nová vláda, slnko prerazilo mraky, čo sa považovalo za dobré znamenie.

Jún bude v znamení najznámejšie šťastnej mince z Nemecka, ktorá sa razila od roku 1995 do roku 1996. Tieto mince sú razené z medi a niektorí ľudia veria, že tento materiál ruší zlá kúzla a podporuje lásku, pretože verí, že je spojený s Venušou.

Júl Vám prinesie 1 penny z Írska, ktorá sa razila od roku 1940 do roku 1968 z bronzu. Táto minca má veľmi dlhú tradíciu. Skôr, keď dvaja obchodníci medzi sebou uzavreli kúpnu zmluvu či dohodu, potriasli si rukou a kupujúci dal svojmu predajcovi túto mincu. Tá sa mu od predávajúceho vrátila až vtedy, keď mu dal celú dohodnutú zmluvnú cenu. Tento rituál mal obom stranám priniesť šťastie a prosperitu.

Augustom Vás bude sprevádzať mince z tichomorských ostrovov Vanuatu, ktorá sa razila od roku 1983 do roku 2002. Jej dominantou je trojtónová rúrka z mušle. V budhizmu je to symbol šťastia, úspechu a lásky.

September prinesie mincu z Malawi. Razila sa od roku 1995 do roku 2003 z medi a je plátovaná ocelí. Jej krása spočíva v symbole vo ktorý ľudia z Malawi veria stovky rokov. Ryba je pre nich symbolom plodnosti. V kresťanstve symbolizuje vieru, pretože práve rybu jedol Ježiš pri poslednej večeri. V Číne verí, že ryba prináša úspech a je symbolom bohatstva.

Jedno ruské príslovie hovorí že: "kopejky doslova udržuje ruble v bezpečí". Má podobnú tradíciu ako Lucky Pfennig v Nemecku a Vám bude nosiť šťastie v mesiaci októbri. Mnoho ľudí ju nosí v peňaženke vedľa fotografií svojich blízkych. Bola razená od roku 1961 do roku 1991 z mosadze s priemerom 15 milimetrov a váhou 1 gram.

November je v znamení veľmi známej mince a je ním 1 cent zo Slovinska, razený v roku 2007 z medi a plátovaný ocelí. Motívom tejto mince je bocian. V mnohých kultúrach aj u nás sa hovorí, že deti nosia bocian. Preto je táto minca skvelým darčekom pre šťastie pre všetky ženy či nastávajúce mamičky. Bocian ľuďom asociuje pozitivitu a čistotu, šťastie, lojalitu a láskavosť.

Posledný mesiac bude doslova kráľovský, pretože Vám bude nosiť šťastie mince s nominálnou hodnotou 6 pencí z Veľkej Británie, ktorá sa razila od roku 1953 do roku 1970 z medi a niklu. Áno, je to presne tá minca, ktorú Briti zapekajú do svojich vianočných pudingov a verí, že ten kto dostane práve kúsok pudingu s mincí, bude mať šťastie a peniaze celý ďalší rok.

Rezerváciou získate:

  • 12 originálnych mincí so symboly šťastia z celého sveta
  • Veľmi dobrú kvalitu zachovalosti mincí
  • Veľmi nízku limitáciu - len 5 000 kalendárov je dostupných pre celý svet
  • Individuálne číslovanie priamo na kalendári

Získajte numizmatický kalendár pre rok 2021 už teraz! S kalendárom, ktorý sa nájdete exkluzívne v ponuke Národná Pokladnica, získate 12 originálnych mincí, ktoré Vám prinesú šťastie po celý rok 2021!

Áno, objednávam si kalendár s mincami šťastia za cenu € 29,90 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, kalendár bude hradený pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, kalendár môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bol kalendár zakúpený. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Set:
12 mincí
Kov mincí:
Základný kov
Kvalita mincí:
Veľmi dobrá
Limitácia:
5 000 kusov pre celý svet