Táto ponuka poteší nielen zberateľov zlatých pamätných numizmatov, ale aj fanúšikov ľadového hokeja. Vlani to bolo 100 rokov od konania prvých majstrovstiev sveta v tomto pôvodne kanadskom športe. Ironickou zhodou okolností sa práve v rok výročia, teda v roku 2020, zo známych celosvetových dôvodov šampionát nekonal...

... A tak možno s nadsádzkou povedať, že zlatá tehlička je venovaná aj práve nekonanému šampionátu. To, z nej môže činiť naozaj nevšedný numizmat. Čím je však bez pochýb unikátna je tvar, veľmi nízka limitácia - iba 2000 kusov a tiež individuálne číslovanie, čo robí z každého kusu originál. Pre razbu bolo použité rýdze zlato (Au 999/1000) s hmotnosťou 1/100 oz. Razba medaily prebiehala v spolupráci s už spomínanou Medzinárodnou federáciou ľadového hokeja

 • Na averznej strane je vyrazené oficiálne logo Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF), ďalej anglický opis pre Svetový šampionát a opis výročia.

 • Reverzná strana nesie označenie rýdzosti, gramáže a limitácie.

Viete, že tejto premiéry sa zúčastnilo aj Československo? Áno, a priviezli domov bronzové medaile, ktoré boli zároveň olympijské. Svetový šampionát mal totiž nezvyklú premiéru na letných olympijských hrách v Antverpách. K tomuto obrovskému úspechu stačil československému tímu jediný gól.

Tehlička je uložená v čiernej okrúhlej kazete, v ktorej určite spoznáte hokejový puk. Na vlastné oči ju zbadáte po otvorení hornej časti "puku". Je bezpečne uložená v akrylovej kapsule, ktorej povrch imituje ľadovú plochu.

Objednávkou získate:

 • 1/100 oz rýdzeho zlata (999/1000)
 • Záruku najvyššej kvality razby
 • Istotu veľmi nízkej limitácie, iba 2000 kusov
 • Numizmat s individuálnym číslovaním
 • Tematickú kazetu v tvare a farbe hokejového puku
 • Certifikát autentickosti

Numizmat v tvare tehličky a navyše z rýdzeho zlata sa v našej ponuke nevyskytujú často. Neváhajte a objednajte si jeden z iba 2000 exemplárov ešte dnes!

Prvé majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji prebiehali v rámci VII. olympijských hier v dňoch 23.-30. 4. 1920 v hale Palais de Glas v Antverpách v Belgicku. Ľadový hokej sa tak prvýkrát a zároveň poslednýkrát predstavil na letnej olympiáde. Od roku 1924 sa hokejový turnaj hrá na zimnej olympiáde. V roku 1982 bol dodatočne vyhlásený za 1. majstrovstvá sveta.

Zaujímavosti:

 • Turnaj sa hral na Letných olympijských hrách
 • Zápasy trvali 2 × 20 minút.
 • Ľadová plocha mala rozmer 56 × 18 metrov (v súčasnosti má plocha 61 × 30 metrov)
 • Tímy tvorilo sedem hokejistov, teda o jedného viac ako v dnešnej hre. Jeden z nich mal pozícii stredopoliara a hovorilo sa mu rover.
 • Hokejistov ešte nerozlišovali čísla na chrbte a v zálohe neboli žiadni náhradníci. Zápas dohrali tí hráči, ktorí ho začali. Ak sa niekto zranil, stiahla jedného hráča aj druhá strana.
 • Zápasy neriadili klasickí rozhodcovia. Boli nominovaní zástupcovia tretích tímov. Väčšinou pískali hráči, prípadne tréneri.
 • Podľa vtedajších pravidiel sa nesmelo prihrávať dopredu ale len do strany alebo za seba.
 • Brankári mohli rozohrávať puk len ak stáli na korčuliach.

Áno, objednávam si medaili v tvare tehličky 100 rokov svetového šampionátu v ľadovom hokeji za cenu 89 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Najneskôr do 14 dní mi bude odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Rozmery:
6 x 9,5 x 1,32 mm
Hmotnossť:
1/100 oz
Kvalita:
najvyššia mincová kvalita
Krajina pôvodu:
Švajčiarsko
Rok emisie:
2020
Limitácia:
2022 ks