Predstavujeme najslávnejšiu zlatú mincu sveta!

Americký Zlatý orol patrí medzi numizmatické legendy! Je najznámejšou a najpredávanejšou zlatou mincou na svete, ktorá si svojou krásou získala nevídanú popularitu medzi zberateľmi po celom svete. Zlatý orol sa razí do zlata vysokej rýdzosti (916,7/1000) už od roku 1986. Každý rok je táto emisia k dispozícii v úzko limitovanom počte exemplárov.

Zlatý orol v roku 2016 oslavuje už 30 rokov!

V roku 1933, v dôsledku Veľkej hospodárskej krízy vláda Spojených štátov amerických zakázala súkromné vlastníctvo menového zlata. Až v roku 1975 bolo opäť možné legálne vlastniť zlato. Následne bola v roku 1986 po prvýkrát vyrazená zlatá investičná minca mincovňou West Point v New Yorku. Tak vznikla najslávnejšia zlatá investičná minca Zlatý orol, ktorá oslavuje už 30 rokov! Každá emisia je o to atraktívnejšia, že sa nástroje použité k výrobe danej mince na konci roka komisionálne likvidujú. Teraz máte šancu získať poslednú výročnú emisiu z roku 2016!

Zvýšená odolnosť

Podľa zákona musí byť zlato použité k razbe tejto mince vyťažené v Amerike. K výrobe tejto mince sa používajú 3 % striebra a 5,33 % medi. To znamená, že obsah zlata v American Gold Eagle je 916,7 (22 karátov). Vďaka tomu je zvýšená jej tvrdosť, odolnosť proti oderu a poškrabaniu a dodáva minci červený nádych. (zlato je inak veľmi mäkké).

Elegantný box na bezpečné uchovanie numizmatu Objednávkou tejto zlatej numizmatickej legendy získate:
  • Mincu razenú do zlata vysokej rýdzosti 916,7/1000
  • Najslávnejšiu zlatú mincu sveta
  • Vysokú kvalitu razby
  • Certifikát autentickosti
  • Elegantný box na bezpečné uchovanie numizmatu

Čo vyjadruje prekrásny dizajn tohto numizmatu?

Averz mince zobrazuje kráčajúcu slobodu zahalenú do vlajky Spojených štátov amerických ako do vlajúcich šiat. Kráča veľmi sebavedome s natiahnutou pravou rukou, v ktorej drží horiacu pochodeň a vavrínovými ratolesťami v ľavej ruke ako symbol nezávislosti. Nad ňou sa týči nápis "LIBERTY" (sloboda). Autorom dizajnu Walking Liberty (kráčajúca sloboda) na averze mince je Augustus Saint-Gaudens. Prvýkrát sa objavila na amerických emisiách v roku 1907, kde zostala až do roku 1933.

Na reverze mince nájdete vyobrazeného orla bielohlavého v lete, nesúc olivovú ratolesť a orlicu v hniezde, čo symbolizuje bezpečnosť amerického národa. Orol drží v pazúroch olivovú ratolesť. Olivová ratolesť predstavuje symbol mieru. Latinský nápis "E pluribus unum", ktorý sa nachádza na ľavej strane, je heslom USA a znamená v preklade "Z mnohého jeden". V neposlednej rade nechýba ani oficiálne motto Spojených štátov amerických na pravej strane „In God We Trust“, v preklade „ V Boha veríme“. Toto motto sa objavilo na bankovkách už v období Občianskej vojny. Autorom dizajnu reverzu je známy sochár Miley Busiek.

Áno, objednávam si mincu Zlatý orol za cenu 249 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 916/1000
Priemer:
16,5 mm
Hmotnosť:
1/10 oz
Nominálna hodnota:
5 dolárov
Krajina pôvodu:
Spojené štáty americké
Rok emisie:
2016