Získajte repliku najdrahšej mince sveta

Flowing hair na medaile zušľachtenej rýdzim striebrom!

Predstavujeme Vám fascinujúcu medailu - repliku najcennejšej mince sveta, nazývanú Flowing Hair Liberty z roku 1794. Tento jedinečný numizmat vzdáva hold jednému z najkrajších a historicky a najúspešnejších motívov amerických dolárov. Pevne veréme, že i Vás zaujme tento prekrásny exemplár, ktorého výnimočnosť je podčiarknutá zušľachtením rýdzim striebrom 999/1000!

Medaila váži 15 gramov, jej priemer 33 milimetrov a je zušľachtená čistým striebrom. Počet exemplárov tejto emisie je prísne limitovaný púhymi 5000 kusy. Fascinujúca medaila so zobrazením Flowing Hair Liberty z roku 1794 je skutočným umeleckým dielom.

Averz a reverz medaily je skutočnou replikou prvého strieborného amerického dolára z konca 18. storočia. Kompozícia jeho averzu i reverzu vychádza zo symboliky amerických mincí, ktorá bola jasne stanovená prvým americkým kongresom. Ten v paragrafe 10, Zákona o menovej sústave z roku 1792, uvádza že na averznej strane každej mince bude erb slobody s nápisom Liberty (Sloboda) a rok razby numizmatu. Na reverze každej zlatej a striebornej mince nebude chýbať vyobrazenie orla s nápisom United States od America (Spojené štáty americké).

Rezerváciou získate:

  • Zušľachtenie rýdzim striebrom 999/1000
  • Striktnú limitáciu iba 5 000 medailí
  • Vernú repliku najdrahšej mince sveta

Oficiálnou menou USA sa dolár stal v roku 1785. Bol definovaný ako strieborná minca presne špecifikovanej hmotnosti, razená štátnou mincovňou. Spoločne s ním bola definovaná tiež americká zlatá minca. Strieborné mince mali (a dodnes majú) v znaku zosobnenie slobody (Liberty), zlaté mince mali vyrazený znak amerického orla (Eagle). Vyobrazenie alegorickej postavy Liberty, ktorá je zosobnením slobody a boja za slobodu, sa za viac ako tristo rokov razby amerických dolárov mnohokrát premenilo. Avšak historicky prvý dizajn prvých strieborných dolárov Flowing Liberty Hair, ktorého autorom je Robert Scot, patrí k tým zberateľsky najžiadanejším a nie je prehnané ho nazvať legendou!

Flowing Hair Liberty (vo voľnom slovenskom preklade Svoboda s vlajúcimi vlasmi) bol prvý strieborný dolár, emitovaný federálnou vládou Spojených štátov amerických. Jeho razba trvala od roku 1794 do roku 1795, a vzhľadom k vtedajším technológiám, boli vyrazené iba dva tisíce exemplárov. Z vyrazených mincí bolo len 1758 kusov dostatočne kvalitných pre zaradenie do obehu. Z tohto počtu sa dodnes dochovalo iba 10 exemplárov.

V roku 2013 bol slávny originál dolára Flowing Hair Liberty vydražený na aukcii v Stack 's Bowers Galleries za 10 miliónov dolárov, čím sa stal historicky najdrahšou predanou mincou na svete. Šťastným majiteľom sa stal pán Bruce Morelan, špecialista sa na vzácne mince. Vo svojom vyhlásení uviedol, že práve minca Flowing Hair Liberty bude prvou mincou, ktorá prelomí hranicu 10 miliónov. Bol vraj pripravený ponúknuť oveľa vyššiu čiastku za fascinujúcu numizmatickú legendu.

Áno, objednávam si pamätnú medailu Replika Flowing hair za cenu € 14,95 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradena pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Zušlachtenie:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
33 mm
Hmotnosť:
15 g
Kvalita:
Proof
Limitácia:
5 000 kusov