„Hae elēni ā iepagon Tcheret gere vēja pelothos
Tchaïmè leda kivio yn tegonTchere iā mili bano“

Možno Vám text vyššie príde povedomý a dosť možno viete čo znamená. Je to úvodná sloha Piesne ľadu a ohňa v Dothračtině, fiktívnom jazyku rovnomennej veľkolepej fantasy ságy.

A keď spomeniem, že prvý zo siedmich románov ságy vyšiel pod názvom Hra o tróny, určite si spomeniete aj na fenomenálny seriál, ktorému bola sága predlohou. Aj v ňom mali svoje platidlá! Keby ste žili v jednom zo siedmich kráľovstiev Západozeme, určite by ste čulo obchodovali a platili niektorými z 13 oficiálnych fantasy platidiel.

Predstavujem vám jedinečnú sadu uloženú vo veľkom luxusnom ráme vo vnútri potiahnutom mapou fantasy sveta s už spomínaným svetadielom Západozeme a tiež Východozeme. Bola vydaná pri príležitosti 25. výročia od vydania prvej knihy a zároveň 10. výročia od odvysielania prvého radu seriálu.

Každá medaila má na mape svoje miesto. Pri pomyselných cestách od severu na juh a ďalej na východ tak narazíte na celkom 13 medailí rôznych kovov (vrátane rýdzeho striebra 999/1000), rozmerov a tvarov! Rám má veľké priehľadné veko cez ktoré je možné celú sadu obdivovať bez toho, aby ste ju otvorili. Navyše je vybavená výklopným stojanom, môžete ju tak vystaviť na obdiv v reprezentatívnom štýle.
(podrobný popis všetkých medailí nájdete vo vedľajšej záložke)

Luxusný rám, knižný zoznam fantasy platidiel, medailónik

Objednávkou získate:

  • Celkom 13 medailí z rôznych kovov vrátane rýdzeho striebra
  • Luxusný rám pre reprezentatívne vystavenie
  • Knižný zoznam fantasy platidiel
  • DARČEK navyše – medailónik na jemnej retiazke

Spoločne so sadou dostanete knižný zoznam všetkých medailí vrátane popisu, pôvodu a zaujímavých príbehov vzťahujúcich sa každému danému fantasy platidlu. Navyše tiež získate milé prekvapeniemedailónik zavesený na jemnej retiazke, ktorý je vyhotovený v podobe jednej z medailí.

Premýšľate o výnimočnom numizmatickom darčeku pre seba, alebo fanúšikov fantasy žánru? Touto ojedinelou sadou fantasy platidiel určite zažiarite!

Prvá medaila:
S prvou medailou navštívime Sever Západozeme, konkrétne Nočnú hliadku strážiacu Múr – hradbu z ľadu dlhú asi 480 kilometrov a vysokú 200 metrov na ďalekom severe brániacu Sedem kráľovstiev proti divokým nájazdníkom, ktorí žijú na sever od nej. Bola postavená za pomoci kúziel pred ôsmimi tisíckami rokov. Táto medaila je vyrobená z medi, jej priemer je 32 mm a hmotnosť 21 g.

Druhá medaila:
Odtiaľ s druhou medailou putujeme za ochrancom Severu, pánom Zimohradu, Eddardom Starkom. Medaila na jeho počesť je vyrobená z rýdzeho striebra 999/1000, jej priemer je 23 mm, zatiaľ čo hmotnosť 3,3 g.

Tretia medaila:
Potom sa odoberieme do Riečnych krajín, kde sa stretneme s Lordom Walderom Freyom, nazývaným tiež Oneskorený lord Frey alebo Krvavý Walder, ktorý je pánom a strážcom Prechodu na Dvojčatách a vazalom rodu Tullyovcov. Medená medaila má priemer 21 mm a hmotnosť 2,9 g.

Štvrtá medaila:
Štvrtým zastavením našej cesty sú Železné ostrovy – súostrovie pri západnom pobreží Západozeme je ovládané rodom Greyjoyovcov. Tu sa stretneme s Balónom Greyjoyom, soľným a kamenným kráľom, lordom žencom na Štíte a synom Morského vetra. Medaila s jeho podobizňou je vyrobená z rýdzeho striebra 999/1000, má priemer 21 mm a hmotnosť 3,3 g.

Piata medaila:
Piatou zastávkou našej cesty sú Korunné krajiny. Tu vládne rod Lannisterov, ktorého dedičom je Joffrey Baratheon. Uvidíte ho na averze mosadznej medaily s priemerom 29 mm a hmotnosťou 11 g.

Šiesta medaila:
Potom sa vydáme na východné pobrežie Západozeme, tu v Čiernovodom zálive leží hlavné mesto Kráľovo prístavisko, kde stretneme Stannisa Baratheona. Mosadzná medaila s jeho podobizňou na averze má hmotnosť 5,8 g a priemer 26 mm.

Siedma medaila:
Neďaleko sídli aj Pán Casterlyove Skaly, Ochranca Lannisportu a Strážca západu, tým je lord Tywin Lannister. Mosadzná medaila s jeho profilovým portrétom má hmotnosť 5,8 g a priemer 27 mm.

Ôsma medaila:
Potom sa dostaneme na Rovinu, ktorej najvyšším vojenským veliteľom je Mace Tyrell, pán Vysokých záhrad a hlava rodu Tyrellov. Medaila je mosadzná, má priemer 26 mm a hmotnosť 5,8 g.

Deviata medaila:
Naša cesta Západozeme končí v Dorne – najjužnejšom cípe oblasti Západozeme. Je to hornatá krajina s horúcim podnebím, plná púšťe. Je ovládaná rodom Martellov. Jedným z princov je Oberyn Martell, zvaný Červená Zmija z Dorne. Medaila je mosadzná, má priemer 26 mm a hmotnosť 5,8 g.

Desiata medaila:
Presunuli sme sa na druhý kontinent Východozeme, v ktorého centrálnej oblasti sa pri pobreží nachádza Záliv otrokárov. Odtiaľ pochádza kráľovná Meereenu Daenerys Targaryen. Kráľovnú oslavuje mosadzná medaila s jej portrétom a troma dračími hlavami v pozadí. Medaila s hmotnosťou 5,8 g má priemer 27 mm.

Jedenásta medaila:
Slobodné mestá sú jedenástou zastávkou našej cesty. Tvorí ich zväz deviatich mestských štátov ležiacich na pobreží Úzkeho mora. Mesto Braavos je základňou organizácie plnej nájomných vrahov a služobníkov boha smrti, to sú Muži bez tváre, ktorým je venovaná medaila z rýdzeho striebra 999/1000.

Dvanásta medaila:
Ešte sa zdržíme v meste Braavos, kde nájdeme bezpochyby najmocnejšiu finančnú inštitúciu Známeho sveta s klientmi od Západozeme po Východozem, tou je Železná banka. Táto medaila je vyrobená ako inak ako zo železa, má štvorcový tvar, váži 15,8 g a jej priemer činí 27 mm.

Trinásta medaila:
Na severovýchod od Slobodných miest a na sever od Zálivu otrokárov sa nachádza Dothracké more, obklopené obrovskými planinami pokrytými trávou a ovládanými kočovnými barbarskými Dothrakmi. Tí neveria v platidlá, ich obchodníci však používajú ako menu kúsky náramkov. Práve takých ako je posledná, trinásta medaila tejto sady. Tu naša cesta svetom Piesne ľadu a ohňa končí.

Áno, objednávam si sadu fantasy platidel Pieseň ľadu a ohňa za zvýhodněnou cenu 219 € (+ 4,99 poštovné a balné). Cenu sady je možné uhradiť naraz alebo vo forme 2 bezúročných mesačných splátok, 2x 109,50 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Spoločne so sadou obdržím navyše luxusný rám a Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
rôzne - rýdze striebro 999/1000, meď, mosadz, železo
Priemer:
21-38 mm
Hmotnosť:
2,9-21 g
Rozmer rámu:
cca 50 x 41 cm (zatvorený)
Informácie v ráme:
v angličtine