Táto raritná minca bola vyrazená z tzv. férovo vyťaženého zlata (z angl. Fairmined Gold). Je unikátna nielen vďaka spôsobu ťažby žltého kovu, z ktorého je vyrazená, ale aj významom, ktorý nesie. Predstavujem Vám mincu oslavujúcu 75 rokov trvajúci mier.

Tento rok si pripomíname 75. výročie od ukončenia posledných bojov najväčšieho konfliktu v našich dejinách. Hoci 2. sv. vojna bola v Európe oficiálne ukončená porážkou Nemecka v máji 1945, Japonsko kapitulovalo až v septembri toho istého roku.

Mincovým kovom numizmatu je certifikované rýdze zlato (999/1000) s hmotnosťou 3,11 gramu a neobvyklým priemerom 15 milimetrov.

AVERZ REVERZ
Nesie slovo "mier" v troch svetových jazykoch - francúzštine, latinčine a angličtine. Je doplnený snáď najznámejším symbolom mieru - holubicami. Motív averznej strany má vyjadrovať vzájomnú úctu a rešpekt medzi národmi po celom svete. Holubice, tentoraz zakomponované do perspektívy tvoriacej písmeno V, čo znamená Victory - čiže víťazstvo. Opäť
tak odkazuje na trištvrte storočia trvajúci mier.

Razba mince prebehla v slávnej Parížskej mincovni a je výsledkom spolupráce dvoch skvelých umelcov a dizajnérov: Joaqina Jimineza - medailéra a umeleckého riaditeľa Parížskej mincovne, a Eugena Daubea, amerického sochára. Umelci týmto stvárnením vyjadrujú spoločné víťazstvo vojnou utláčaných národov.


Chcete vlastniť mincu hneď a platiť neskôr?
Pred dokončením objednávky zvoľte spôsob platby na 4 bezúročné splátky alebo neváhajte kontaktovať naše zákaznícke oddelenie na telefónnom čísle 0850 606 009. Sme tu vždy od pondelka do štvrtka od 9 do 17 hodín a v piatok od 9 do 15. Alebo nám napíšte na info@narodnapokladnica.sk.


Objednávkou získate:

  • 3,11 gramov rýdzeho certifikovaného zlata
  • Záruku veľmi nízkej limitácie, len 1 500 kusov
  • Záruku najvyššej mincovej kvality
  • Elegantnú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

P.S. Národná Pokladnica v minulosti predstavila hneď niekoľko skvostných numizmatov z certifikovaného zlata, aj od svetových mincovní, aj z vlastnej razby. Všetky sme pre veľký záujem rýchlo vypredali. Neváhajte s objednávkou!

Férovo vyťažené zlato

Zlato, nesúce označenie "Fairmined" (férovo vyťažené, certifikované) je zárukou toho, že bol kov vyťažený v malých baniach, ktoré dodržiavajú prísne podmienky nastavené Alianciou pre zodpovednú ťažbu (ARM). Snahou ARM a ich partnerov je povýšiť ťažbu zlata na boj za dobro!

Aliancia pre zodpovednú ťažbu (ARM) bola založená v roku 2004. Cieľom aliancie je uľahčenie a skvalitnenie života celých komunít v krajinách tretieho sveta, ktoré sú na ťažbe zlata úplne existenčne závislé.

Výsledkom úspešnej implementácie náročných procesov a podmienok je Certifikácia. Certifikácia je garanciou zodpovednosti malých ťažobných spoločností ku svojim baníkom, ktorým poskytujú bezpečné a príjemné pracovné prostredie. Vďaka certifikácii je možné podporovať celé miestne komunity a ich sociálny rozvoj, udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Medzi ďalšie ciele ARM patrí prepojenie malých baní so svetovými dodávateľmi, výkup zlata za férové ​​ceny, transparentnosť a obnova zdravej ekonomiky v rozvojových krajinách.

Proces získania certifikácie je často veľmi náročný, nákladný a môže trvať aj niekoľko rokov. Bane musia veľakrát kompletne zmeniť svoje fungovanie a začať pracovať tak, aby naplnili vysoký štandard, ktorý certifikácia vyžaduje. K dosiahnutiu certifikácie a finančnej podpory im preto pracovníci z Aliancie pre zodpovednú ťažbu pomáhajú a ich činnosť spoločne s ďalšími kontrolnými orgánmi monitorujú.

Ak bane certifikáciu získajú, môžu predávať zlato označené ako certifikované (fairmined = férovo vyťažené). ARM následne bane prepojí s širokou sieťou serióznych dodávateľov, ktorí zlato vykupujú za férovú cenu, a súčasne zaplatí príplatok, ktorý potom bane použijú ako investíciu do fungovania bane alebo ako investíciu na zlepšovanie života baníkov a ich rodín.

ÁNO, pošlite mi prosím mincu Zlatá holubica mieru z certifikovaného zlata za cenu 549 (+  4,99 poštovné a balné). Cenu numizmatu je možné uhradiť naraz alebo vo forme 4 bezúročných mesačných splátok, 4x € 137,25 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a prebal. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze certifikované zlato (Au 999/1000)
Priemer:
15 mm
Hmotnosť:
3,11 g (1/10 oz)
Kvalita:
Najvyššia mincová
Nominálna hodnota:
10 EUR
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Rok emisie:
2020
Limitácia:
1500 ks