Fabergého vajce na minci z 2 uncí rýdzeho striebra

Vyrobené špeciálnou technológiou smartminting® a dozdobené pravým zlatom

Dovoľte, aby sme Vám dnes predstavili jedinečnú mincu a tak trochu privolali jar, ktoré sa už nekontrolovateľne blíži. Hlavným sviatkom jari je pre nás neodmysliteľne Veľká noc. Preto sme do našej numizmatickej ponuky pridali mincu, ktorá Vám tento sviatok bude pripomínať po celý rok.

Tento numizmat a šperk v jednom je priamym odkazom na svetovo preslávenú kolekciu cárskych veľkonočných vajec zo šperkárskej dielne ruského zlatníka Petra Carla Fabergého. Každý z iba 888 kusov je skutočným umeleckým dielom, a to najmä vďaka kvalitnému spracovaniu v najvyššej mincovej kvalite a dokonale prepracovanému dizajnu špeciálnou technikou Smartminting, vďaka ktorej vajcia doslova vystupujú z mince!

Minca je venovaná slávnemu Fabergého vajíčku Rose Trellis, ktoré bolo vytvorené v roku 1907 klenotníkom Peterom Carlom Fabergé. Numizmat vyrazený z 2 uncí rýdzeho striebra a zušľachtený ďalším drahým kovom, zlatom. Aby sa výjav čo najviac podobalo pravému vajcami je minca navyše dozdobená farebným sklom. Všetko dokonale prepája špeciálna technika Smartminting, vďaka ktorej akékoľvek spracovanie menia minci v naozajstnú numizmatickú perlu.

Objednávkou získate:

  • 2 unce rýdzeho striebra 999/1000
  • Netradičný darček pre blížiacu sa Veľkú noc
  • Istotu veľmi nízkej limitácie – len 888 kusov
  • Záruka najvyššej mincovej kvality (tzv. Proof)
  • Netradičné balenie v tvare vajca

Minca je uložená do ochrannej numizmatickej kapsle spoločne s certifikátom autentickosti je zasadená do špeciálnej tematickej kazety, taktiež v tvare vajíčka. Nech už chcete svoju zbierku osviežiť netradičnou nádielkou, alebo uvažujete o originálnom veľkonočnom darčeku, strieborná minca Fabergé je skvelou voľbou!

Peter Carl Fabergé byl ruský zlatník, který dostal na Velikonoce roku 1885 neobvyklý rozkaz. Car Alexandr III. ho požádal o vyrobení dárku pro svou manželku Marii Fjodorovnu. Zlatník se inspiroval v 18. století a vytvořil zvláštní suvenýr, vyrobený ze smaltovaných a různobarevných kovů. Vejce, které mělo v sobě malé překvapení, miniaturní slepičku, která se dá taktéž otevřít a ukrývá miniaturu prstenu a koruny, které se staly nedílnou součástí každého vejce.

Dárek měl takový úspěch, že se car rozhodl udělat z vajec pravidelný velikonoční dárek, proto každý rok pověřoval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vejce. Celkem vzniklo asi 50 vajec, z nichž je znám osud celkem 43. Zásadně byla tvořena ze zlata, drahých kovů a jiných drahocenných materiálů (slonovina, perleť) s využitím technik pestrobarevného opakního či translucidního emailu a gravírování.

Každé z vajec lze otevřít a ukrývá překvapení. Některá jsou pojízdná na kolečkách, jiná se dají rozebrat, jedno v sobě ukrývá lokomotivu, několik jich má vyklápěcí stojánky na portrétní miniatury členů rodiny cara Mikuláše II. Některá vejce v sobě skrývají důmyslný mechanismus pro pohyb, figurku nebo stavbu. Pro svou vysokou uměleckou hodnotu, špičkovou kvalitu výroby, precizní zpracování i těch nejtitěrnějších detailů, důmyslné technické řešení a vysokou cenu použitých materiálů, patří tato šperková vejce k nejvzácnějším klenotům na světě a dodnes jsou celosvětově uznávána jako absolutní vrchol klenotnického umění a zároveň jsou synonymem luxusu.

Vejce je dlouho považováno za symbol světa, vesmíru, života a znovuzrození. Kdysi se věřilo, že poskytuje plodnost, úrodnost půdy a produktivitu hospodářských zvířat. S příchodem křesťanství bylo vejce spojeno s Velikonocemi, svátkem Kristova zmrtvýchvstání. Postupně se zrodil zvyk velikonočního vajíčka. Věřilo se, že darování vajec přinese zdraví a prosperitu. Odtud pocházela tradice suvenýrů, o nichž se věřilo, že pocházejí nejprve z Dánska a Německa.

Peter Carl Fabergé bol ruský zlatník, ktorý dostal na Veľkú noc roku 1885 neobvyklý rozkaz. Cár Alexander III. ho požiadal o vyrobenie darčeka pre svoju manželku Máriu Fjodorovnu. Zlatník sa inšpiroval v 18. storočí a vytvoril zvláštny suvenír, vyrobený zo smaltovaných a rôznofarebných kovov. Vajce, ktoré malo v sebe malé prekvapenie, miniatúrnu sliepočku, ktorá sa dá taktiež otvoriť a ukrýva miniatúru prsteňa a koruny, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou každého vajíčka.

Darček mal taký úspech, že sa cár rozhodol urobiť z vajec pravidelný veľkonočný darček, preto každý rok poveroval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vajíčka. Celkom vzniklo asi 50 vajec, z ktorých je známy osud celkom 43. Zásadne boli vytvorené zo zlata, drahých kovov a iných drahocenných materiálov (slonovina, perleť) s využitím techník pestrofarebného opakného či translucídneho emailu a gravírovania.

Každé z vajec možno otvoriť a ukrýva prekvapenie. Niektoré sú pojazde na kolieskach, iné sa dajú rozobrať, jedno v sebe ukrýva lokomotívu, niekoľko ich má vyklápacie stojančeky na portrétne miniatúry členov rodiny cára Mikuláša II. Niektoré vajcia v sebe skrývajú dômyselný mechanizmus pre pohyb, figúrku alebo stavbu. Pre svoju vysokú umeleckú hodnotu, špičkovú kvalitu výroby, precízne spracovanie aj tých najdrobnejších detailov, dômyselné technické riešenie a vysokú cenu použitých materiálov, patrí táto Šperková vajcia k najvzácnejším klenotom na svete a dodnes sú celosvetovo uznávané ako absolútny vrchol klenotníckeho umenia a zároveň sú synonymom luxusu .

Vajce je považované za symbol sveta, vesmíru, života a znovuzrodenia. Kedysi sa verilo, že poskytuje plodnosť, úrodnosť pôdy a produktivitu hospodárskych zvierat. S príchodom kresťanstva bolo vajce spojené s Veľkou nocou, sviatkom Kristovho zmŕtvychvstania. Postupne sa zrodil zvyk veľkonočného vajíčka. Verilo sa, že darovanie vajec prinesie zdravie a prosperitu. Odtiaľ pochádzala tradícia suvenírov, o ktorých sa verilo, že pochádzajú najprv z Dánska a Nemecka.

Áno, objednávam si striebornú mincu Fabergé Rose Trellis za cenu € 399 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Striebro 999/1000
Priemer:
38,61 mm
Hmotnosť:
62,2 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
1000 MNT
Krajina pôvodu:
Mongolsko
Rok emisie:
2021
Limitácia:
888 kusov