So sviatkami Veľkej noci je neoddeliteľne spojené zdobenie vajec. Jedno také, ozdobené, už pre Vás máme.

Je mi veľkou cťou, že Vám môžem predstaviť mimoriadne zaujímavý zlatý numizmat, ktorý je priamym odkazom na svetovo preslávenú kolekciu cárskych veľkonočných vajec zo šepkárskej dielne Petra Carla Fabergého.

  • Reverz numizmatu znázorňuje kvetiny inšpirované Fabergého vajcom, symbolom extravagancie a luxusu a jedného z najdrahších klenotov na svete

  • Na averze mince sa nachádza zaujímavá kompozícia, kde v hornej časti dominuje portrét britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá je najdlhšie vládnucou panovníčkou vo viac než tisícročnej histórii Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska
    (O tom, že Alžbeta II. je najdlhšie panujúcim monarchom, sa dočítate v záložke vedľa)

Minca bola inšpirovaná Fabergého vajcom Swan Royal (kráľovská labuť) z roku 1906, ktorú cár Alexander III. daroval svojej žene k 40. výročiu ich svadby. Tento jedinečný numizmat bol vyrazený z rýdzeho zlata (999/1000) v najvyššej mincovnej kvalite. Minca má tvar vajca s rozmermi 15 x 20 mm, jej hmotnosť je 3,11 gramov a nominálna hodnota je 5 dolárov.

Limitácia numizmatu činí iba 500 kusov a každý z nich je skutočným umeleckým dielom, a to najmä vďaka kvalitnému spracovaniu v najvyššej mincovej kvalite a dokonale prepracovanému dizajnu.

Objednávkou získate:

  • 3,11 g (1/10 trójskej unce) rýdzeho zlata (Au 999/1000)
  • Istotu veľmi nízkej limitácie – len 500 kusov
  • Záruku najvyššej mincovej kvality (tzv. Proof)
  • Certifikát autentickosti a elegantné balenie

Numizmat je uložený do transparentnej archivačnej kapsuly, vďaka ktorej vynikne jeho jedinečnosť a krása, a zároveň ho bezpečne chráni pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia a mechanickým poškodením. Súčasťou zásielky je tiež drevená kazeta a Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre emisie.

Či už chcete rozšíriť svoju zbierku o raritné numizmatické dielo, symbolickú spomienku na Veľkú noc, alebo uvažujete o veľkonočnom darčeku… Zatá minca Fabergé je správna voľba!

Peter Carl Fabergé

bol ruský zlatník, ktorý dostal na Veľkú noc roku 1885 neobvyklý rozkaz. Cár Alexander III. ho požiadal o vyrobenie darčeka pre svoju manželku Máriu Fjodorovnu. Zlatník sa inšpiroval v 18. storočí a vytvoril zvláštny suvenír, vyrobený zo smaltovaných a rôznofarebných kovov. Vajce, ktoré malo v sebe malé prekvapenie, miniatúrnu sliepočku, ktorá sa dá taktiež otvoriť a ukrýva miniatúru prsteňa a koruny, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou každého vajca.

Darček mal taký úspech, že sa cár rozhodol urobiť z vajec pravidelný veľkonočný darček, preto každý rok poveroval ateliér Carla Fabergého výrobou nového vajca. Celkom vzniklo asi 50 vajec, z ktorých je známy osud celkom 43. Zásadne boli tvorené zo zlata, drahých kovov a iných drahocenných materiálov (slonovina, perleť), s využitím techník pestrofarebného opačného či translucídneho emailu a gravírovania.

Každé z vajec sa dá otoriť a ukrýva prekvapenie. Niektoré sú pojazdné na kolieskach, iné sa dajú rozobrať, jedno v sebe ukrýva lokomotívu, niekoľko z nich má vyklápacie stojany na portrétne miniatúry členov rodiny cára Mikuláša II. Niektoré vajcia v sebe skrývajú dômyselný mechanizmus pre pohyb, figúrku alebo stavbu. Pre svoju vysokú umeleckú hodnotu, špičkovú kvalitu výroby, precízne spracovanie aj tých najmenších detailov, dômyselné technické riešenie a vysokú cenu použitých materiálov, patria tieto šperkárske vajcia k najvzácnejším klenotom na svete. Dodnes sú celosvetovo uznávané ako absolútny vrchol klenotníckeho umenia, a zároveň sú synonymom luxusu.

Vajce je dlho považované za symbol sveta, vesmíru, života a znovuzrodenia. Kedysi sa verilo, že poskytuje plodnosť, úrodnosť pôdy a produktivitu hospodárskych zvierat. S príchodom kresťanstva bolo vajce spojené s Veľkou nocou, sviatkom Kristovho zmŕtvychvstania. Postupne sa zrodila tradícia veľkonočného vajíčka. Verilo sa, že darovanie vajec prinesie zdravie a prosperitu.

Áno, objednávam si zlatú mincu Fabergého vejce za cenu € 349 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do 31.12.2020 alebo do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (999/1000)
Rozmery:
15 x 20 mm
Hmotnosť:
31,1 g
Kvalita:
Najvyššia mincová
Nominálna hodnota:
5$
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2019
Limitácia:
500 ks