„Rozhodli sme sa letieť na Mesiac.
Nie preto, že je to ľahká úloha, ale preto, že je to ťažká úloha!“

Týmto slávnym príhovorom zverejnil v roku 1962 významný americký prezident J. F. Kennedy ambiciózny program Apollo. O necelých sedem rokov neskôr, konkrétne 20. júla 1969, sa podarilo úlohu splniť: Ľudia po prvýkrát stáli na povrchu Mesiaca!

Počas roku 2024 si pripomíname 55. výročie tohto významného míľnika ľudských dejín. Pri tejto príležitosti si Vám dovoľujem predstaviť neobvyklý set dvoch strieborných mincí oslavujúcich prvé pristátie ľudskej posádky a prvú ľudskú stopu na našom večnom súputniku.

MINCA HELMA MINCA ŠĽAPAJ
Prvá mince zo setu Helma na prvý pohľad zaujme ultra vysokým reliéfom a čiastočným kolorovaním. Toto kolorovanie predstavuje odraz planéty krajiny v hľadí Helmy. Minca je vyrazená v najvyššej mincovej kvalite do jednej unce rýdzeho striebra 999/1000. Pre ešte vyššiu zberateľskú príťažlivosť je povrch mince vyvedený v čiernej farbe, tzv. black proof. Veľmi nízka limitácia mince, len 2024 kusov, symbolizuje rok vydania mince.

Aj druhá minca Šľapaj vás uhranie. A to vďaka sférickému tvaru a verne spracovanému povrchu mince vrátane hlbokého odtlačku astronautovej topánky. Minca je navyše parciálne zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000. Rovnako ako prvá minca je aj táto vyrazená do jednej unce rýdzeho striebra 999/1000. Kvalita razby v prevedení Antique finish umožňuje vziať túto „guľôčku“ do vlastných rúk. Veľmi nízka limitácia mince, len 1969 kusov, symbolizuje rok pristátia prvého človeka na večnom spolupútnikovi planéty Zem.

Tvar, spracovanie a limitácia oboch mincí robia z tohto setu unikát. Aj spôsob uloženia je originálny, obe mince sú uložené v tematických papierových kazetách. V prípade sférickej mince Šľapaj je navyše opatrená okrúhlym priehľadom pod ktorým je minca jasne viditeľná, kazeta zároveň slúži ako Certifikát autentickosti.

V prípade mince Helma je certifikát priložený separátne a okrem špecifikácie nesie aj odtlačok 10 centovej známky s názvom Prvý muž na Mesiaci. Pretlačené poštové pečiatky na sebe nesú dátum vydania známky a dátum pristátia Apolla 11 na Mesiaci.

55. výročie pristátia na Mesiaci - 3D sférická a black proof mince z rýdzeho striebra 999/1000

Objednávkou získate:

  • Dve uncové mince z rýdzeho striebra 999/1000
  • Technologicky výnimočný mincová sada
  • Istotu veľmi nízkej limitácie
  • Atraktívne balenie vrátane Certifikátov autentickosti

Dotknite sa Mesiaca, nenechajte si ujsť výnimočnú sadu venovanú dobývaniu vesmíru!

Áno, objednávam si sadu pamätných striebornych mincí 55. výročie pristátia človeka na Mesiaci za cenu 329 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu za sadu je možné uhradiť naraz alebo vo forme 5 bezúročných mesačných splátok, 5 x 65,80 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, sada bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti čiastku, za ktorú bola sada zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaný o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s. r. o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

 

Špecifikácia
Minca Helma:
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Kolorovanie:
Parciálne
Priemer:
38 mm
Hmotnosť:
31,10 g
Kvalita:
Black proof
Nominálna hodnota:
5 $
Krajina pôvodu:
Barbados
Rok emisie:
2024
Limitácia:
1969
Minca Šľapaj:
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Parc. zušľachtenie:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
33 mm
Hmotnosť:
31,10 g
Kvalita :
Antique finish
Nominálna hodnota:
5 $
Krajina:
Barbados
Rok:
2024
Limitácia:
1969 ks