Tento rok v júni sme si pripomenuli okrúhle výročie vylodenia spojeneckých vojsk v Normandii často označované ako Deň D. Pred 80 rokmi začala táto najväčšia námorná invázia II. svetovej vojny oslobodzovania Francúzska a neskôr celej západnej Európy od nacistického Nemecka.

Pri tejto príležitosti si Vám dovoľujem predstaviť veľký mincový album s názvom D-Day (slovensky Deň D). Okrem ôsmich dobových obehových mincí obsahuje aj dve poštové známky. Všetky artefakty boli vydané počas vojnových rokov výhradne krajinami zapojenými do bojov na novootvorenom západnom fronte. V albume tak môžete uvidieť austrálsku pencu, kanadský päť cent, francúzsky frank alebo trojcentovú poštovú známku z USA s výjavom osláv oslobodenia Francúzska z parížskej Champs-Élysées.

Mince a známky z albumu DEŇ D

Mince v zachovalej, prvotriednej kvalite sú vyrazené z rôznych základných mincových kovov. Preto v albume pôsobia spoločne so známkami tak rozmanito. Každá minca a známka má v albume svoje miesto.

Obálka albumu je vyvedená v dobovej fotografii zhotovenej z jedného z vyloďovacích člnov. Je to zrejme najznámejšia fotografia celej operácie zachytávajúcej amerických vojakov brodiacich sa prílivom a nemeckou guľometnou paľbou na plážach francúzskej Normandie. Vo vnútri, okrem artefaktov, uvidíte mapu s plánom vylodenia. Pridaný je aj anglický text popisujúci plánovanie a uskutočnenie celej operácie.

Za účelom vytvorenia druhého frontu počas 2. svetovej vojny sa spojenci na stretnutí v Teheráne dňa 28. novembra 1943 dohodli na operácii Overlord, ktorá sa uskutočnila 6. júna 1944, odtiaľ teda názov DEŇ D. V skorých ranných hodinách sa spojenecké vojská vylodili v Normandii . S viac ako 160 000 vojakmi, 5 000 loďami a 13 000 lietadlami, to bola najväčšia vyloďovacia operácia v histórii. Pobrežie bolo rozdelené do piatich častí (pláží), z ktorých dve boli pod velením Američanov, dve pod velením Britov a jednej časti velili Kanaďania. Do bojov sa zapojili aj vojaci z Francúzska, Poľska, Austrálie, Nového Zélandu, Belgicka, Československa, Grécka, Luxemburska, Holandska, Nórska, Južnej Afriky a Južnej Rhodézie. Aj napriek veľkým stratám sa invázia podarila a 25. augusta vstúpili spojenci do Paríža a oslobodili ju.

Áno, objednávam si striebornou veľký album DEN D za cenu 99 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu za sadu je možné uhradiť naraz alebo vo forme dvoch bezúročných mesačných splátok, 2 x 49,50 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, album bude hradené pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, album môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti čiastku, za ktorú bol album zakúpen. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaný o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s. r. o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Počet mincí:
8 ks – rôzne veľkosti, hm. a nom. hodnoty
Počet pôšt. známok:
2 ks – rôzne veľkosti, hm. a nom. hodnoty
Rozmer albumu (zatvorené):
cca 222 x 310 x 8 mm
Rozmer albumu (otvorené):
cca 452 x 310 x 4 mm
Text v jazyku:
Angličtina